Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

A evo i Tandberga TCD910 - cisto da neko ne pomisli kako lazem da sam zaista posedovao 170 dekova :)

Falile su mu maske sa prednje strane, ali ih je novi vlasnik napravio tako dobro da ih je tesko razlikovati od originala!

Ni on nije neka ikona urednosti - pogledajte 3. sliku... na 4. je odozdo, to je vec bolje.

post-9475-0-15605500-1357852460_thumb.jp

post-9475-0-64835300-1357852455_thumb.jp

post-9475-0-04905800-1357852482_thumb.jp

Ovo izgleda ko onaj moj bivsi lampizirani CD plejer. Philips N4520 je bio isti takav - muka me uhvati kada vidim ovako uradjene uredjaje - bez obzira kako svirali - nema tu pedantnosti izrade...........

Evropska skola

Afbeelding115.jpg

a nije da ponekad ne znaju i da se potrude

Afbeelding161.jpg

japanska

DSC_1671.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo i CR5... iako je spolja jednostavan, iznutra ima dve ploce jednu iznad druge (ta ispod se ne vidi) i dosta ozicenja...

Na prvoj slici je musav od prstica moje klinkice koja je na njemu vezbala da izbacuje i ubacuje kasetu i ukljucuje dek... i naucila je iako je imala samo 13 meseci. I danas obozava tatine uredjaje, primetio sam da joj je posebno bio interesantan Hitachi 5500 kada sam ga otvorio :)

Dakle, ko je pravi dekofil... onaj ko ih "samo" voli ili onaj koji i svoju decu nauci tako da ih vole :)

post-9475-0-91704600-1357852998_thumb.jp

post-9475-0-51843500-1357853000_thumb.jp

Moj klinac 2,5 godine voli ovog Esoteca...morat cu ga sacuvati :-)

post-29925-0-17804100-1357854816_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Evo primera šašave evropske škole, Grundig cf-7500 je u pitanju.

RasÄupan

post-9727-0-68260400-1357854966_thumb.jp

Složen

post-9727-0-03022300-1357854972_thumb.jp

Sva sreća, nisu svi konektori iste boje :)

Ovo je modularni matori cf-5500, puno bolja varijanta.

post-9727-0-57395700-1357855158_thumb.jp

Moduli su na donjem poklopcu, desno od šasije uredjaja, skoro da nema ni jedne žice da leti po kutiji.

Link to comment
Share on other sites

Retro makni taj karirani stolnjak da vid ne izgubis :smile:

Ja da nesto rastavljam na njemu, pogubio bi sve sarafe.

Idler i meni smeta ali Äini mi se da mi donosi sreÄu jer Å¡to god sam na njemu rastavio proradilo je, zato bolje mir. :)

Å alim se, nisam zadnja tri tjedna kuÄi jer sam zbog bolesti morao preseliti kod mame a mamini stoljnjaci se ne diraju. :nono

Link to comment
Share on other sites

Ljudi dal sluÄajno netko od vas ima viÅ¡ka ovako neÅ¡to...????????

Ma Å¡alim se, naÅ¡o na ebayu pa skinuo slike i htio podijeliti sa vama oduÅ¡evljenje a bogami i razorÄarenje, naime frajer traži preko 2000€ za njega, toÄnije 2444€, mislim ono neÄu ga nikad imti

http://www.ebay.de/i...984.m1423.l2649

post-21344-0-30150700-1357862002_thumb.j

post-21344-0-18924900-1357862018_thumb.j

post-21344-0-36574000-1357862038_thumb.j

post-21344-0-40164400-1357862075_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

I trud se isplatio, RS-M275X radi bez greške :) , trenutno radim nešto jednostavniju menaniku od M-250 ali iz istog razloga, otkazao je remen za dizanje glava, slike slijede kad ga završim.

Svaka Äast Retro, i meni stoji jedan RS-M250 sa sliÄnim/istim problemom, nikako da naÄ‘em vremena da ga uvalim nekom majstoru da ga pretrese i sredi, mislio sam da sam radim ali kad sam video slike po netu shvatio sam da nisam joÅ¡ na tom stupnju da mogu sam da ga rastavim/sastavim.... Mada, možda posle tvojih slika dobijem inspiraciju... :crno-na-belo

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ljudi dal sluÄajno netko od vas ima viÅ¡ka ovako neÅ¡to...????????

Ma Å¡alim se, naÅ¡o na ebayu pa skinuo slike i htio podijeliti sa vama oduÅ¡evljenje a bogami i razorÄarenje, naime frajer traži preko 2000€ za njega, toÄnije 2444€, mislim ono neÄu ga nikad imti

http://www.ebay.de/i...984.m1423.l2649

E' baš mi je pun k***c tog ebay-a, može on da traži i 10000 eura. Ova ovde mala rasprava mi izgleda za pripremu terena Nakamichi, Revox, Studer i tako redom.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

E' baš mi je pun k***c tog ebay-a, može on da traži i 10000 eura. Ova ovde mala rasprava mi izgleda za pripremu terena Nakamichi, Revox, Studer i tako redom.

:wave2

ЈеÑ' вала, да видиш Ñутра цене на КП-у.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

snapback.pngsuca77, on 10 јануар 2013 - 15:07, said:

Studijski standard izdrzljivosti ispunjava jedino Studer i uvek mu dajem prednost u odnosu na Revox koji je radjen kao downgrade - ovana Studerova verzija za kucnu upotrebu. Oni koji su zagledali u unutrasnjost Studera i Revoxa znaju o cemu pricam . Svi motori su duplo ili tro duplo manji , elektronika je pet puta prostija , sve je pravljeno da nekosta puno i da bude manje. Oni generalno imaju isti princip , sve je uradjeno DD i besprekorno ali jednostavno sve je losije u odnosu na Studera , Revox je kucni standard i tu je tacka. Revox se nikad nije nalazio po studijima osim po nekim jeftinijim radio stanicama a Studer je bio profesionalna oprema . Sva oprema za snimanje i produkciju je radjena vecinom na Studer magnetofonima. Sve je to Willi Studer da me neko ne shvati pogresno jer je to firma u firmi ali razlike su ogromne. Uostalom i cenovno su razlike bile velike u korist Studera koji je kao skuplji i bio pravljen da izdrzi veca naprezanja , da kvalitet bude mnogo veci , on je mastering standard , znaci za finalni master celog mixa i to se priznaje kao zvanicni snimak neke produkcijske kuce , to ne moze da se radi sa Revoxom jer on nije mastering i to je sustinska razlika izmedju jednog i drugog

TaÄno je da je Studer studijska a Revox kućna firma ali da ima razlike u motorima i sl. - to prvi put Äujem. Ne iz potrebe da branim firmu već na osnovu svega Å¡to sam video i uporeÄ‘ivao, joÅ¡ od Radio Beograda, preko posedovanja i otvaranja, do gomile Å¡ema koje imam, tvrdim ti da ne postoji razlika u kvalitetu, izradi i performansama izmeÄ‘u Studera i Revox istovetnih modela (na primer Revox B226 vs. Studer A727). To znam i po poruÄivanju delova i modula iz fabrike, koji nose identiÄne oznake i brojeve za oba ureÄ‘aja. Razlog zaÅ¡to se Revox nije nalazio po studijima je Å¡to su mu nedostajale studijske funkcije i oprema: balansirane veze, daljinska komanda i zakljuÄavanje prednjeg panela. To je Studer Änilo dodatno skupljim ali je Äinjenica da je sâm Revox uvek bio skup kao otrov, upravo zato Å¡to je davao profesionalnu izradu i izdržljivost u kućnim ureÄ‘ajima.

@ Willi

Nisi izgleda razumeo taj deo mog teksta iako se u njemu pise iskljucivo o magnetofonima a ne o deckovima i koji se odnosi na razliku izmedju Studer - ovih magnetofona u odnosu na Revox - ove i tu razlika postoji bas ovako kako sam opisao gore . Licno sam prisustvovao servisiranju oba modela . Konkretno sam mislio na Revox pr 99 magnetofon u odnosu na Studer A 807 mada Studer ima i bolje magnetofone I razlike su veruj mi na rec ogromne .

Prvo uocljivo je da je pr 99 dosta manji iako su performanse iste , ista brzina okretanja, iste koturove podrzava , isto tri glave , sve na oko isto a onda pogledam glave na Studeru i primetim da su tri puta vece, motori takodje x3 i elektronike ima takodje x3 vise . Preamp delovi ; Revox je ceo sa operacionim pojacivacima dok je Studer ceo tranzistorski , filteri su svi diskretni , sve je uradjaeno pasivno , stampane ploce unutra stoje kao kartice , sve je pozlaceno a kod Revoxa sve je sa operacionim pojacivacima - minimalizam . i Revox je komplikovan ali je u odnosu na Studera veoma minimalisticki resen . Na kraju price Revox pr 99 kao vodeci model ima 13 - 15 kg a Studer A 807 kao slabiji model u gami ima 34 kg. Vidi nisu ovo male razlike .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...