Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

За медаљу.

:wave2

Ako su Draganu Dragon i RX 505 odvratno ruzni, onda ce mu biti i svaki Revox!

Dragane zovi u Kanadu i, ako je 05 u top stanju kupi ga....pa i , ako ti se nece dopasti, prodat ces ga momentalno po istoj ili visoj cijeni+transport momentalno ovdje kod nas...bez zezancije!

Link to comment
Share on other sites

Ako su Draganu Dragon i RX 505 odvratno ruzni, onda ce mu biti i svaki Revox!

Dragane zovi u Kanadu i, ako je 05 u top stanju kupi ga....pa i , ako ti se nece dopasti, prodat ces ga momentalno po istoj ili visoj cijeni+transport momentalno ovdje kod nas...bez zezancije!

Idler, ocekujem Jody da mi se javi. Poslah mu jos jednu poruku.. J... ga, sedim mu na mozgu. Ako mi se javi sa ponudom, znam sigurno da ce njegov dek (K-05) biti proveren uzduz i popreko. Znam ga odlicno, dobri smo prijatelji preko 20 godina. Takodje znam da je nevidjena picajzla, njegove sprave ako nisu nove, demo komade sto prodaje s vremena na vreme su kao novi. Dobar je kao 'lebac, voli to sto radi iznad svega na ovom belom svetu.

Znaci, ako se javi sa ponudom, onda ce to biti to. Ako ne, onda znamo da dek ne vredi, sto ce mi i sam on reci.

Sto se dalje (pre)prodaje tice, retko ja radim. Zato meni tolika "muka" oko odluke i nabavke. Vidis i sam po mojoj inicijalnoj poruci ovde na forumu, u rubrici "Vasi Sistemi". Ja drzim jedno te isto dugo vremena. Jedino sto sada, nemam uslova za drugi sistem te sam resio njega da prodam. I to radim sa vrlo malo volje..

Link to comment
Share on other sites

Nema vesti, cekanje se nastavlja. Poslao sam jos jednu poruku...

Zorane, za mene neutralnost igra veliku ulogu kod bilo koje komponente i razmisljajuci dodatno u vezi B-215 (u mom slucaju bi bila S, crna verzija), ja sam sve vise ubedjen da je to mozda i najbolji izbor.

Koliko sam shvatio, mrcina se ne kvari. I kada mu treba servis, nije tezak, cak naprotiv.. Dodatno, cena mu je daleko ispod drugih dekova istog ranga (pre mesec dana sam video jedan u nemackim oglasima, crni, izgledao je kao nov, za 400E. Kod nas takodje sam video isti koji misli da i Scepan pominje - beli, 300E).

Jos ako mu je zvuk u poredjenju sa drugim dekovima sa najmanjom kolicinom nekog svog doprinosa (boje/farbe), drugim recima neutralan, zasto onda gledati ista drugo. Naravno, sa mog aspekta, ne kao kolekcionara.

Dragane po meni je za kupovinu deck - a najbitnije u kakvom je stanju mehanika a to u prevodu znaci da je deck presao sto manje kilometara , elektronski kvarovi nisu toliki problem kao ovo prvo i to treba da ti bude vodic pre kupovine bilo kojeg decka. Debelo sam se raspitao pre kupovine mog LX- 5 koji sam nasao u takvom stanju kao da bukvalno nikad nije koriscen. Veruj mi drazi mi je takav Nak.. iako nije top model od nekog razdrnadanog i umornog B - 215, zx-9, cr-7, 682 zx, itd, itd.

Generalno kad je u pitanju skup deck treba kupiti takav koji nema komplikovan mehanizam - mehaniku napr kao Revox ili Studer ( tro struki direct drive gde elektronika upravlja svime ) da su svi motori odnosno da svaki onaj kotur ima svoj motor i da nema nikakvih prenosnika, zupcanika , gumica , itd. Jednostavno to je prednost jer oni prakticno nemaju mehaniku i u principu tu nema sta da crkne dok je elektronika manji problem i pre je resiva

Nak... je ozbiljna firma za deckove i tu situacija malo drugacija u odnosu na druge firme. Iako su u pitanju beltashi i kad deck nije izandjan preporuka uvek ide ka njemu . Neke stvari su dosta ozbiljnije uradjene u odnosu na neke druge firme . Napr... on unutra ima neke polu dijamantske lezajeve , ako drugi na nekim mestima imaju kuglicne kod Naka.. su iglicasti znaci vrhunac Japanske preciznosti i izrade . Ogromna paznja je potrebna kad hoces nesto da vrtis 4 cm u sekundi , dovoljno je da nesto bezi par hiljaditih delova milimetara i odmah imamo zavijanje od 10 db , znaci to sve mora da bude precizno kao Shvicarski sat da bi takva sprava kao sto je deck radila lepo i tacno . Nije lako usaglasiti tri nekakva kotura

Studijski standard izdrzljivosti ispunjava jedino Studer i uvek mu dajem prednost u odnosu na Revox koji je radjen kao downgrade - ovana Studerova verzija za kucnu upotrebu. Oni koji su zagledali u unutrasnjost Studera i Revoxa znaju o cemu pricam . Svi motori su duplo ili tro duplo manji , elektronika je pet puta prostija , sve je pravljeno da nekosta puno i da bude manje. Oni generalno imaju isti princip , sve je uradjeno DD i besprekorno ali jednostavno sve je losije u odnosu na Studera , Revox je kucni standard i tu je tacka. Revox se nikad nije nalazio po studijima osim po nekim jeftinijim radio stanicama a Studer je bio profesionalna oprema . Sva oprema za snimanje i produkciju je radjena vecinom na Studer magnetofonima. Sve je to Willi Studer da me neko ne shvati pogresno jer je to firma u firmi ali razlike su ogromne. Uostalom i cenovno su razlike bile velike u korist Studera koji je kao skuplji i bio pravljen da izdrzi veca naprezanja , da kvalitet bude mnogo veci , on je mastering standard , znaci za finalni master celog mixa i to se priznaje kao zvanicni snimak neke produkcijske kuce , to ne moze da se radi sa Revoxom jer on nije mastering i to je sustinska razlika izmedju jednog i drugog

Link to comment
Share on other sites

Na B215 hoce da zvekne mikroprocesor (neki od tri koji postoje), kondenzatori popuste pa moraju da se menjaju, displej hoce da crkne...

(onu nezvanicnu Mk2 verziju sa uskim tasterima, crkao mu je upravo mikroprocesor).

Dobra vest je da su mikroprocesori MAB84xx nabavljivi, kao i firmware koji se onda u;itava preko programatora.

Link to comment
Share on other sites

Citam da je takodje iz B-215 za laika nemoguce izvuci maksimim koji dek pruza bez citanja uputstva za upotrebu. Pretpostavljam, nisam trazio, da je isto moguce naci na web.

Podešavanje nivoa - auto kalibracija - snimanje - reprodukcija. B215 je toliko komplikovan. Ako hoćeš uputstvo, pošalji mi jel na PP.

Link to comment
Share on other sites

Podešavanje nivoa - auto kalibracija - snimanje - reprodukcija. B215 je toliko komplikovan. Ako hoćeš uputstvo, pošalji mi jel na PP.

Hocu Willi, hvala ti, ako se ispostavi da mi treba. Takodje, hvala ti za info u vezi microprocessor. Dobro je znati. Za moj AD-F990 se ne moze vise naci.

Suco, cujem te, ne brigaj. Naci ce se DOBRA srava.. Sve u svoje dobro vreme. :-)

Link to comment
Share on other sites

Hocu Willi, hvala ti, ako se ispostavi da mi treba. Takodje, hvala ti za info u vezi microprocessor. Dobro je znati. Za moj AD-F990 se ne moze vise naci.

Suco, cujem te, ne brigaj. Naci ce se DOBRA srava.. Sve u svoje dobro vreme. :-)

Opcenito i za Revox i Studer neovisno o generacijama mozes naruciti ili naci rezervni dio, sto je veliki plus.

Link to comment
Share on other sites

Studijski standard izdrzljivosti ispunjava jedino Studer i uvek mu dajem prednost u odnosu na Revox koji je radjen kao downgrade - ovana Studerova verzija za kucnu upotrebu. Oni koji su zagledali u unutrasnjost Studera i Revoxa znaju o cemu pricam . Svi motori su duplo ili tro duplo manji , elektronika je pet puta prostija , sve je pravljeno da nekosta puno i da bude manje. Oni generalno imaju isti princip , sve je uradjeno DD i besprekorno ali jednostavno sve je losije u odnosu na Studera , Revox je kucni standard i tu je tacka. Revox se nikad nije nalazio po studijima osim po nekim jeftinijim radio stanicama a Studer je bio profesionalna oprema . Sva oprema za snimanje i produkciju je radjena vecinom na Studer magnetofonima. Sve je to Willi Studer da me neko ne shvati pogresno jer je to firma u firmi ali razlike su ogromne. Uostalom i cenovno su razlike bile velike u korist Studera koji je kao skuplji i bio pravljen da izdrzi veca naprezanja , da kvalitet bude mnogo veci , on je mastering standard , znaci za finalni master celog mixa i to se priznaje kao zvanicni snimak neke produkcijske kuce , to ne moze da se radi sa Revoxom jer on nije mastering i to je sustinska razlika izmedju jednog i drugog

Tačno je da je Studer studijska a Revox kućna firma ali da ima razlike u motorima i sl. - to prvi put čujem. Ne iz potrebe da branim firmu već na osnovu svega što sam video i upoređivao, još od Radio Beograda, preko posedovanja i otvaranja, do gomile šema koje imam, tvrdim ti da ne postoji razlika u kvalitetu, izradi i performansama između Studera i Revox istovetnih modela (na primer Revox B226 vs. Studer A727). To znam i po poručivanju delova i modula iz fabrike, koji nose identične oznake i brojeve za oba uređaja. Razlog zašto se Revox nije nalazio po studijima je što su mu nedostajale studijske funkcije i oprema: balansirane veze, daljinska komanda i zaključavanje prednjeg panela. To je Studer čnilo dodatno skupljim ali je činjenica da je sâm Revox uvek bio skup kao otrov, upravo zato što je davao profesionalnu izradu i izdržljivost u kućnim uređajima.

Link to comment
Share on other sites

TaÄno je da je Studer studijska a Revox kućna firma ali da ima razlike u motorima i sl. - to prvi put Äujem. Ne iz potrebe da branim firmu već na osnovu svega Å¡to sam video i uporeÄ‘ivao, joÅ¡ od Radio Beograda, preko posedovanja i otvaranja, do gomile Å¡ema koje imam, tvrdim ti da ne postoji razlika u kvalitetu, izradi i performansama izmeÄ‘u Studera i Revox istovetnih modela (na primer Revox B226 vs. Studer A727). To znam i po poruÄivanju delova i modula iz fabrike, koji nose identiÄne oznake i brojeve za oba ureÄ‘aja. Razlog zaÅ¡to se Revox nije nalazio po studijima je Å¡to su mu nedostajale studijske funkcije i oprema: balansirane veze, daljinska komanda i zakljuÄavanje prednjeg panela. To je Studer Änilo dodatno skupljim ali je Äinjenica da je sâm Revox uvek bio skup kao otrov, upravo zato Å¡to je davao profesionalnu izradu i izdržljivost u kućnim ureÄ‘ajima.

Eto, jos jedan plus za Revox. I kako bi ja sve ovo mogao da znam da nije vas ovde. Sve vise mi deluje kao sprava za mene. ...bes ti Z seriju i sve ostalo.. :-)

Link to comment
Share on other sites

Suco,

otkud Vam to za manje motore u Revox dekovima itd.? To nije tacno, isti je mehanizam u oba, sa 4 DD motora. Ovo 4DD bi bolje bilo pisati 2+2.

Iznutra ima razlike na audio ploci... ali to ne znaci obavezno da je zvuk losiji ili da je dek ista trajniji. Ako nadjem, postavicu slike, da ne otpakujem i otvaram dekove.

Link to comment
Share on other sites

Svi motori su duplo ili tro duplo manji , elektronika je pet puta prostija , sve je pravljeno da nekosta puno i da bude manje.

Mehanika je ista, siguran sam 100%. Možda ima nekih manjih izmena, ali je u principu ista. Ni elektronika nije ništa lošija u odnosu na "Studer" mašine...

Pozdrav :cheers

Link to comment
Share on other sites

suca77@

Da vidis.... npr. Tascam nije ni blizu standarda koji je imao Studer!

Iako je u pitanju legendarna masina,moj drug koji je radio na Radio Beogradu mi kaze da su im se u visesatnom radu bolje pokazali Tascam-i nego Studer-i.

Neosporan je kvalitet Studera i to koji je tu dek bolji,ali eto sto se rada tice kaze da su se Tascami pokazali kao bolji(izdrzljiviji).

Link to comment
Share on other sites

Eto cijeli dan o Revoxima i Studerima i dobijem na ponudu C115.... osim sto vidim da ima vrata :smile: i displey od Marantza, el netko od vas Revoxasa zna sta vise?

Taj nema blage veze sa Revoxom, to je tjunirani Marantz/Philips, sa ALPS mehanikom srednje klase.

Lepo je da se covek poigra, pre toga ga kupi za mali novac i kraj.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da nisam slikao svoj Studer ili sam negde zagubio slike.

Ali evo fotki mog primerka Revox-a B215S... pogledajte kako je to samo uredno iznutra, a ona mehanika na 3. slici je stvarno za pamcenje...

post-9475-0-13921500-1357849000_thumb.jp

post-9475-0-92735200-1357849003_thumb.jp

post-9475-0-13053200-1357849002_thumb.jp

Primetite da na sasiji (3. slika) na nalepnici ne pise B215S vec samo B215... sto znaci da su iznutra isti.

U stvari nisu... isti su B215 sa tankim dugmicima ("Mk2") i B215S, dok se osnovni B215 razlikuje u softveru bar jednog mikroprocesora i verovatno stampi.

Link to comment
Share on other sites

Тој механици може на црту да Ñтане једино она ПапÑÑ‚.

И једна и друга Ñу врх фине механике.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...