Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Kad se pominje K-04,imam njegov test u casopisu Zvuk.Zakljucak za performanse deka glasi : Na teoretskoj mogucnosti ovog medija.Imam na TDK MA-XG kaseti njegov snimak,koji zaista zvuci izuzetno.Cena u UK mu je bila 995 funti 1987 godine(izvor : What Hi-Fi).Dok je Z-6000 kostao 1649 funti,a Z-7000 je bio 1999 funti.

Link to comment
Share on other sites

Sta mislite o ovom deku i ima li neko neka iskustva sa njim.

U pitanju je Revox B21

post-11704-0-05950600-1357699707_thumb.j

Evo i nekih podataka:

Das Tape-Deck B21

Im Frühjahr 1994 wird die Emotion durch das Tape-Deck erweitert. Zur Ausstattung gehören unter anderem Drei-Kopf-Technologie, Dolby B und C, Dolby HX-Pro und der Bandzähler mit Minuten-/ Sekunden-Anzeige. Es ist wie alle anderen Komponenten der Emotion für hervorragende Klangqualität und höchsten Bedienungskomfort geschaffen.

- 3-Kopf-Technologie

- Dolby-B Noise Reduction

- Dolby-C Noise Reduction

- MPX Filter

- Dolby HX Pro®

- 4-Digit Digital Counter

- Digital Peak-Reading Meters

- Linear Tape Counter

- Real-Time Tape Monitoring

- Music Scan

- MPX-Filter

- Kopfhöreranschluss (regelbar)

- Aluminium-Seitenteile

- Abmessungen: 435 x 365 x 125mm. B/T/H

- Gewicht: ca. 13,5kg

post-11704-0-94921500-1357699736_thumb.j

post-11704-0-59550800-1357699920_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

@Dragan13

Dragane, ne bih znao tacno da Vam kazem cenu. Poslednji koji sam cuo da se prodaje u okolini kostao je 900 evra, ali je kupcu to bilo mnogo, nudio je zamenu itd.

To sto mu headphone i pitch preklopnici/potenciometri ne rade, to je verovatno na vecini njih - taj tip preklopnika/potenciometra izgleda kao da kamion moze da ga zgazi, ali otkazuje. Problem sa pitch preklopnikom/potom se resava iskljucivanjem konektora.

Link to comment
Share on other sites

Sta mislite o ovom deku i ima li neko neka iskustva sa njim.

U pitanju je Revox B21

post-11704-0-05950600-1357699707_thumb.j

Evo i nekih podataka:

Das Tape-Deck B21

Im Frühjahr 1994 wird die Emotion durch das Tape-Deck erweitert. Zur Ausstattung gehören unter anderem Drei-Kopf-Technologie, Dolby B und C, Dolby HX-Pro und der Bandzähler mit Minuten-/ Sekunden-Anzeige. Es ist wie alle anderen Komponenten der Emotion für hervorragende Klangqualität und höchsten Bedienungskomfort geschaffen.

- 3-Kopf-Technologie

- Dolby-B Noise Reduction

- Dolby-C Noise Reduction

- MPX Filter

- Dolby HX Pro®

- 4-Digit Digital Counter

- Digital Peak-Reading Meters

- Linear Tape Counter

- Real-Time Tape Monitoring

- Music Scan

- MPX-Filter

- Kopfhöreranschluss (regelbar)

- Aluminium-Seitenteile

- Abmessungen: 435 x 365 x 125mm. B/T/H

- Gewicht: ca. 13,5kg

Taj dek je testiran 7/1994 u Stereo-u,bio je slabo ocenjen za svoju katalosku cenu od 2000 dm.Bolje od njega su bili ocenjeni u Stereo-u : Revox B-215,Pioneer CT-95,Pioneer CT-S 920 S,Kenwood KX-9050 S,Sony TC-KA 6ES,Sony TC-K 909 I 808 ES.Nakamichi DR-1,Teac V-8030 S,Pioneer CT-S 830 S i Pioneer CT-S 740 S.Komentar za B-21 kod njih je : Sauberer Klang mit Zweischicht-Chrombandern-Laufwerksqualitat nicht standesgemas.

Link to comment
Share on other sites

Imam priliku ponovo udomiti Yamahu K-1020, ali mi telefonski frend govori da joj je displey cudno osvjetljen tj sve radi, ali neki djelovi jace, a neki slabije...kao da neke niti ne rade dobro?! el to do napajanja ili?

btw to sam primjetio i na prijasnjoj, ali nije bilo strasno. I sad nakon 10 godina od kada je kod mene bila isto tako svijetli, niti gore niti bolje!

Link to comment
Share on other sites

Ja bih se odlucio za Z-6000,koliko se secam a Scepan to najbolje zna LuxmanK-05 nije bas najbolje prosao u Stereoplay-u...... :wave2

K-05 nije bio testiran u Stereoplay-u(nema ga u rang listi),testiran je K-03(7/1985) koji je kostao 3000 dm i svrstan je u istu klasu(Spitzenklasse II) kao Z-6000.

Link to comment
Share on other sites

K-05 nije bio testiran u Stereoplay-u(nema ga u rang listi),testiran je K-03(7/1985) koji je kostao 3000 dm i svrstan je u istu klasu(Spitzenklasse II) kao Z-6000.

Hvala Scepane, prijatelj mi nudi K-05, ostalo je da pogleda u kakvom je stanju, dugo mu stoji nekoriscen. Doduse, znajuci kakva je picajzla sto se uredjaja tice, nebi me iznenadilo da je u perfektnom stanju. No, videcemo..

Link to comment
Share on other sites

Znam, ne ocekujem dobru vest. Nije toliko bitno, mislim da se ipak necu smiriti dok ne pronadjem Z-6/7000...

Sa tapeheads foruma o K03....vec u textu prepoznajem Luxmanov signature sa pojacala :-)

K05 je vjerovatno brilijantan sonicno...steta, ako ga ne kupis dok imas priliku, jer je rijedak dek, a bogme

jedan od najljepsih

" Greetings. When you're listening to K-03, you will realize it sounds nothing like any other deck. It's sonic signature is so different, that I find it difficult to compare. For example it sounds nothing like the Dragon, or Revox for that matter. And I bring those two up since they are currently connnected in my system.

The best way I can describe how it sounds it to say it sounds big and warm, subjectively speaking. I would probably hesitate to state that it has very good detail retrieval. But it does have that filling, warm and glowing sound, that's just hard to not to enjoy.

Playback on the Dragon did sound a lot closer to LP source (in this case Yamaha GT-2000 TT) than on K-03, with detail and authority, but with added bass and a little "cooler" on the temperature scale.

Bass on K-03 is quite strong too, but of different quality, it is more taut, perhaps a bit more punchy, I'd say. If someone's looking for a neutral, close to source type of machine, that is not it. It is Revox. Luxman K03 is an interpretation of it, but a pleasing one."

Link to comment
Share on other sites

If someone's looking for a neutral, close to source type of machine, that is not it. It is Revox. Luxman K03 is an interpretation of it, but a pleasing one."

Idler, nebih da take things out of context ali ako je ovo bottom line sto se zvuka K03 tice, onda i nije bas nesto posebno pozeljan. Ceo tekst doduse nosi malo bolju poruku. No shvatam da se radi o K03, ne K05.

Ne znam sta da ti kazem, cekam da mi se javi. Takodje cekam da vidim sta se dogadja u vezi jednog Z-7000. I ja i moj prijatelj smo kontaktirali prodavca i posle po jedne poruke koju smo dobili nazad, ovaj se odlucio da nas obojicu ignorise. Steta, vrlo sam ozbiljan sto se kupovine tice.

Link to comment
Share on other sites

Idler, nebih da take things out of context ali ako je ovo bottom line sto se zvuka K03 tice, onda i nije bas nesto posebno pozeljan. Ceo tekst doduse nosi malo bolju poruku. No shvatam da se radi o K03, ne K05.

Ne znam sta da ti kazem, cekam da mi se javi. Takodje cekam da vidim sta se dogadja u vezi jednog Z-7000. I ja i moj prijatelj smo kontaktirali prodavca i posle po jedne poruke koju smo dobili nazad, ovaj se odlucio da nas obojicu ignorise. Steta, vrlo sam ozbiljan sto se kupovine tice.

Cuj i Teac i Lux su odlicni strojevi....neces pogrijesiti kod nijednog, ali kada bi usporedio npr. Revoxa i Naka isto bi dosao do zakljucka da je Revox blizi originalu a Nak doda svoje boje cijelokupnoj slici....ja nemam nista protiv da dek ofarba zvuk, bas naprotiv, ako je taj zvuk ugodan....pa mogu dobiti snimku koja je blizu originala i na rsb965 , ako shvacas sta govorim.

Link to comment
Share on other sites

Cuj tesko mi se ovako izrazavati preko mobitela, na poslu...forumu.....mozda je i kriva neka moja averzije prema Teac uredjajima...imao sam zadnjih godinu dana V6030,8030 prekrasni jesu, ali nekako neuzbudljivi, ne dize mi se na njih, pa makar imao 100 gumbica za svaki dolbi po jedan, ali tako je....ja volim ofarbani zvuk, ali da ima svoju notu topline...pa ipak slusam muziku, netrebam dokazivanja od uredjaja da moze klinicki kopirati nesto....Aiwe, Pioneer, Nak imaju svoju crtu topline koju volim, a ipak se razlikuju...Teac postujem i volim i to je to....tako sam dozivio i njihov VRDS 7 i 10... bez zamjerke tehnicki, ali neuzbudljivi....naravno sve ovisi i o sistemu i ukusima.

Toliko ukratko

Link to comment
Share on other sites

Pa TEAC Z serija je maksimum koji su postigli, mozda i C1, ali njega nisam imao.

Ne kazem da nije...impozantan je! Ako kupi Z nece pozaliti, ako kupi Lux 05 isto tako.....Ja bi odlucio drugacije.....kada bi birao izmedju npr. Pioneera CT93 ili bilo kojeg Revoxa, ali zvucno i uz svo postovanje Revoxu jer je tehnicki maestralan...odabrao bi ct93 i to samo zbog njegovog carobnog zvuka koji mi pase....sve je individualno.

Link to comment
Share on other sites

Idler, izgleda mi da ti volis tubes .. ili ti valves.. ili ti lampe. Kad vec pricas o fabranom zvuku. :-) Salim se, ne ljuti se...

Bas kako i sam rece, sve je individualno, sta ko voli. Za mene licno "neutrality" je vrlina koju ja trazim, doduse, moram ti priznati da ni sam ne znam sta je u tome reference point. Da sam uzivo cuo sve muzikante cije diskove / ploce slusam, ja bih znao.. Ovako, znam samo mali broj njih kako zvuce u prirodi... Da ne ulazim u filozofiju.. Kapiras i sam o cemu pricam. Bottom line za mene je da mi komponente sto manje daju neki svoj "potpis" u zvuku. Ako K05 "farba", kao lampe, preskocicu ga.

No, i dalje cekam...

Link to comment
Share on other sites

Idler, izgleda mi da ti volis tubes .. ili ti valves.. ili ti lampe. Kad vec pricas o fabranom zvuku. :-) Salim se, ne ljuti se...

Bas kako i sam rece, sve je individualno, sta ko voli. Za mene licno "neutrality" je vrlina koju ja trazim, doduse, moram ti priznati da ni sam ne znam sta je u tome reference point. Da sam uzivo cuo sve muzikante cije diskove / ploce slusam, ja bih znao.. Ovako, znam samo mali broj njih kako zvuce u prirodi... Da ne ulazim u filozofiju.. Kapiras i sam o cemu pricam. Bottom line za mene je da mi komponente sto manje daju neki svoj "potpis" u zvuku. Ako K05 "farba", kao lampe, preskocicu ga.

No, i dalje cekam...

Da lampe uvijek :-)

Cuj neutralnost mogu dobiti i sa daleko jeftinijim dekom....mass product dekom, ako nisi siguran kakav ces zvuk dobiti, a nemas gdje ili kod nekog cuti, nemoj kupovati ni jednog da ti nebi npr dosao prijatelj sa Technicsom i da nebi na kraju rekao "hebote u sta sam bacio 1000€, ali nema veze lijepo izgleda" :-) Poslusaj kod nekog, ako imas mogucnostnekog teskasa, kad vec pricamo o zvuku.

Btw mozda bi za tebe Dragon bio najbolji izbor :-)

Link to comment
Share on other sites

Da lampe uvijek :smile:

Cuj neutralnost mogu dobiti i sa daleko jeftinijim dekom....mass product dekom, ako nisi siguran kakav ces zvuk dobiti, a nemas gdje ili kod nekog cuti, nemoj kupovati ni jednog da ti nebi npr dosao prijatelj sa Technicsom i da nebi na kraju rekao "hebote u sta sam bacio 1000€, ali nema veze lijepo izgleda" :smile: Poslusaj kod nekog, ako imas mogucnostnekog teskasa, kad vec pricamo o zvuku.

Btw mozda bi za tebe Dragon bio najbolji izbor :smile:

Slazem se, retke su sprave koje sam uzeo bez prethodnog slusanja u mom sistemu. Sto se tice Dragona, nebih zeleo da uvredim nikoga ali Nak organski ne mogu da podnesem. Odvratni su mi, malo me interesuje kako sviraju, as far as I'm concerned, they might as well not exist. Wouldn't give two shits about them. Takodje mislim da su izvikani, naduvani i slicno... Opet, moje misljenje, bez uvreda. To mi zaista nije namera.

U dalekoj proslosti, imao sam Dragon kao i RX-505. Kupio zbog hype i jedva cekao da isteram iz kuce.

Link to comment
Share on other sites

Cuj neutralnost mogu dobiti i sa daleko jeftinijim dekom....mass product dekom, ako nisi siguran kakav ces zvuk dobiti, a nemas gdje ili kod nekog cuti, nemoj kupovati ni jednog da ti nebi npr dosao prijatelj sa Technicsom i da nebi na kraju rekao "hebote u sta sam bacio 1000€

O kakvoj neutralnosti priÄate? Ispada da su Revox/Studer dekovi boranija !

Link to comment
Share on other sites

O kakvoj neutralnosti priÄate? Ispada da su Revox/Studer dekovi boranija !

O neutralnosti u smislu koliko koja komponenta doprinosi zvuku nekim svojim "potpisom". Drugim recima - koliko je "neutralna". Generalno misljenje je - sto neutralnija sprava, to bolja. Opet, kako i sta ko voli. Idler, na primer, voli farban zvuk, u pozitivnom smislu naravno. Kao lampe sto rade..

Sto se tice Revox, ja ne znam ko je rekao da su boranija. Cak naprotiv, skoro svi ovde pricaju suprotno. Ja licno nemam iskustva sa njima ali slusam / citam sta drugi pricaju. Na svim forumima koje posecujem, jedna stvar je vrlo jasna - Revox B-215 na primer, je vrhunska sprava u svakom pogledu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...