Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

ZoranBG@

AL85 je radio bolje, jer je ocigledno mozda bio u boljem stanju ili automatika za kalibraciju kod AL90 nije radila najbolje....Sto se tice varijacija Luxman je sigurno modificirao Alpine...ako se ne varam negdje netko je pisao da ima razlike i u napajanju i jos ponekim sitnicama oko pojacala.

Idler, koristite dva suprotna izraza zajedno: "ocigledno" i "mozda". Dakle, ako je ocigledno, onda nije mozda i obrnuto. Zakljucicu da ste mislili "mozda" jer nije ocigledno, prema onome sto znam.

Inace, to sam i ja pomisljao... rekoh da sam imao samo po jedan komad. Zaboravih da kazem da sam naisao na par misljenja na netu koja isto idu u prilog AL85 u odnosu na 90. No, meni je AL90 tako simpaticna zbog onog svog autocal displeja...

A sta ako nije tako, sta ako AL90 ima prekomplikovan sistem za autokalibraciju koji utice na kvalitet zvuka zbog elektronskih sviceva... kao kod Brauna C4 i C3?

Radila je AL90 kalibraciju perfektno... na svim trakama, nije se desilo da omane.

Nesto mi kroz maglu prolazi da je K05 imao ono Duo-Beta kolo u pojacalu... da niste na to mislili?

Link to comment
Share on other sites

.... Ali, ja bih jaaaako voleo da udomim Z7000 :).

Zorane, i ja isto.. Od dva sto su na prodaji, izgleda mi da ni sa jednim prodavcem ne mogu da se dogovorim. Doduse, jednog od njih nisam ni zeleo da kontaktiram - prvo, trazi da se dek preuzme kod njega kuci, nece da salje. Drugo, kaze da mu je riknuo pitch control koji je koliko uspevam da vidim, nije moguce pronaci / zameniti, kao i to da mu phono izlaz radi sporadicno, plus fali mu "drska" na rec. level. Nema kutiju, ima daljinski... Mogao bih da organizujem da se preuzme ali... sumnjiv mi je dek.

Drugi prodavac mi totalno nije jasan. Trazi ponude, sto je meni razumljivo ali odbija da kaze koju cifru ocekuje. Dalje, trazi gramofon u zamenu a odbija da kaze koji / kakav / model.. Ovaj dek, on kaze, je kao NOV. Ima kutiju i sve ostalo. Zamolio sam starog dobrog prijatelja da i on pokusa da prica sa cudnim ali se cudni i sa njim isto ponasa.

Koliko u stvari ovakva sprava moze da vredi? Znam da ima milion faktora ali evo, na primer besprekoran 7000, sa kutijom i svim...

Opet, jos dalje... receno mi je da u Srbiji ima jedan 7000, potpuno NOV, nikada upaljen. Stoji u kutiji od kada je kupljen, nov. Vlasnik navodno ima jos jedan koji redovno koristi. Takodje mi je receno da, ako bi prodavao, cena bi bila nekoliko kila evra.

I da ne zaboravim, navodno ima jedan 6000, nudi mi se u zamenu za moj Pass Labs Aleph 3 amp i Aleph L pre. No, kaze mi vlasnik da nema vrata, ni manje ni vise. Vrata coveku fale. Kako li je zaista tretirao dek... Majko mila..

Link to comment
Share on other sites

Uvek ce izgledati kao da ste ga kupili od Cigana na pijaci: svaki gost ce da vas pita "A gde mu je staklo na vratima???" - jer on ga nema. I ja sam pitao kada sam ga kupovao.

Pa kad si pirocanac pa nes da doplatis za staklo :D .

Danas bih uvek pre isao na dekove sa manuelnom kalibracijom - cak i da ton generatori otkazu uvek ih mozeti doterati pomocu potova na prednjoj ploci. Kod autokalibracije kada vrisne - pozdravite se. Jos nesto , restauracije pojacala , tjunera itd. su pesma u odnosu na kvalitetan dek - tolerancije su vrlo vrlo male i cak prosta zamena kondenzatora moze da dovede do problema da dek vise ne lici na sebe. Sve u svemu tehnika koja je daleko komplikovanija od ostatka audio tehnike.

Sto se tice ovih lepotana , lepo bi mi stajao u polici jedan K04 i to bi bio ujedno zadnji dek koji mi je na listi ,, pozeljnih '' , ostatak me ne zanima.

Link to comment
Share on other sites

:thumbsup2 :thumbsup2 :thumbsup2

Hvala puno :thumbsup2 . Da dodam da je RSB-965 bio jako dobro ocenjen u Hifi Choice-u,dobio je ocenu Very Good uz preporuku.Komentar za njega kod njih je : Messy control layout,but ultra capable deck with clear electronics and excellent headroom,low noise,an ultra-stable transport-and first rate sound quality.Cena 380 funti u UK.U Nemackoj je kostao 1000 dm.

Link to comment
Share on other sites

Hvala puno :thumbsup2 . Da dodam da je RSB-965 bio jako dobro ocenjen u Hifi Choice-u,dobio je ocenu Very Good uz preporuku.Komentar za njega kod njih je : Messy control layout,but ultra capable deck with clear electronics and excellent headroom,low noise,an ultra-stable transport-and first rate sound quality.U istom casopisu je bio bolje ocenjen od Akai-ja GX-95 mk2,Sony-ja TCK-870 ES,Teac-a V-7000,Yamaha-e KX-930...Cena 380 funti u UK.U Nemackoj je kostao 1000 dm.

Link to comment
Share on other sites

uzvarb@

Hvala na literaturi...prekrasni su...:-)

ZoranBG@

Ja sam dugo bio u potrazi za K05 i nisam ga upecao...sjecam se komentara na netu...nekom forumu prije nekoliko godina, gdje covjek usporedjuje zvukom K05 sa zx7/9 i dragonom, ali ne i sa AL90... godinama sam udomljavao njihova pojacala, pa cak i lampase....ako su imalo carolije unijeli u taj dek kao u svoja pojacala onda je to to.

Nisam slusao Z6000, ali jesam 5000...da dek odlicno radi, ali ne kao rasni Nak. (bar za moje usi), a ako dosta ljudi usporedjuje K04/05 sa Nakom, onda valjda ima i razlike u odnosu na AL85/90.... ocigledno mozda :-)

Link to comment
Share on other sites

ŠćepanBG moje iskrene Äestitke meni je prije nekoliko dana pobjego jedan 965 na e-bayu i to ovakav..............

@ ScepanBG

ÄŒestitam na deku, isti model i ja posedujem sjajan dek...

@ erich

Prvi put vidim u silver varijanti, mada sam Äuo da ima silver varijanta ali nikada nisam video. U kako lepo izgleda a ne ovaj moj grobljanski. Naravno neće te mi zameriti na Å¡ali...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

@ ScepanBG

ÄŒestitam na deku, isti model i ja posedujem sjajan dek...

@ erich

Prvi put vidim u silver varijanti, mada sam Äuo da ima silver varijanta ali nikada nisam video. U kako lepo izgleda a ne ovaj moj grobljanski. Naravno neće te mi zameriti na Å¡ali...

:wave2

Ljepsi mi je 900 sa ovim bocnicama :-)

http://www.futuretrek.neostrada.pl/Galeria/TECHNICS-RS-B900.jpg

Link to comment
Share on other sites

RETRO...jesi li siguran da je to fiher.e,svaka ti cast.ako mi naleti neka ,,masincina,,koju bi ostavio sebi,znam da imam druga za servis.sto bi se reklo,,prava si picajzla,, :thumbsup2:cheers

Kotor ako vam ikada budem servisirao dek napravit Äu to sa posebnim zadovoljstvom kao Å¡to sam i ovog Fishera, :cheers naravno kao Å¡to sam i prije rekao ovo je bila samo hitna intervencija da vidim hoÄe li dek biti popravljiv. Sva sreÄa da je kvar bio banalne prirode pa sad dek premotava kao lud ali obeÄao sam mu da Äu ga kad uhvatim malo viÅ¡e vremena totalno rasturiti, oÄistiti i podmazati.

Scepane Äestitam na jednom od poslijednjih Samuraja iz Technicsovog klana :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...