Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Prelep dek Retro :cheers .U mom katalogu iz 1980 godine,Fisher je kostao 1098 dm.

Hvala Scepane :thumbsup2 , dek je zista lijep i dat Äu sve od sebe da ga dovedem u potpuno ispravno stanje, nisam ja neki mag za popravke ali ima se iskustva. Ako se pokaže veÄi problem uvijek je tu spremna ekipa sa Foruma, zato Fisheru bolji ti je da sam proradiÅ¡ nego da te ÄÅ¡epaju hladne ruke Stona, poslje toga Äe Zoki da iz tebe izvuÄe i posljednji Herz ako ni to ne pomogne Sandro Äe ti ugraditi nove zupÄanike, zato bolje pamet u glavu. :) :)

Link to comment
Share on other sites

Zorane...koja ljepota od dekova.skoro sam ih sve imao...skoro...d07 i ct900s...nisam.ali sve je to bilo,dodje i prodje.po meni najljepsi dek koji sam ikad imao je HITACHI D5500...e,za njim zalim....jedini koji nisam trebao prodat.ali zao mi je bilo da kupi prasinu.skoro sam uzeo TEAC V7000 od prvog vlasnika,neznam ni ja zasto,valjda jer ga nikad nisam imao,i sad i on cuci na policu.ne koristim ga...nisam mogo da odolim njegovom stanju i sampanj boji.

Link to comment
Share on other sites

I sad Äe neko Zokiju reÄi neÅ¡to o Pineerovim dekovima :) , je vjerujem da ti nisi baÅ¡ htio imati svaki taj dek ali bože moj kako inaÄe steÄi iskustvo i pronaÄi sebe ako ne probati i sprobati Å¡to viÅ¡e dekova. Lijepo je Å¡to su kroz tvoje ruke proÅ¡li dekovi iz raznih vremenskih razdoblja pa se toÄno vidi gdje im je bio zenit a gdje su ga baÅ¡ uprskali i poÄeli drastiÄno Å¡tedjeti mada sam se i sam nekoliko puta iznenadio kako neka plastiÄnjara dobro zvuÄi a jadno je napravljena.

Link to comment
Share on other sites

Ipak su to ureÄ‘aji koji su stari skoro 30 godina. Meni je iz ZG stigao Nak 680, maksimalno oÄuvan, kao nov, (masno sam ga platio), pa mi je nakon mesec dana otkazao capstan motor ! Ko je to mogao da predvidi? Bilo je tu joÅ¡ primera, da ne davim.

Slican slucaj i kod mene - uzeo Aiwa AD-F990 pre par meseci, fenomelano izgleda, zaista. Nema trunku jednu na sebi ali nije proslo nedelju dana, pokidao joj se idler tire. Prethodni vlasnik je zaista bio spreman da uradi sve sto je u njegovoj moci da se dek vrati u ispravno stanje. Nisam ga cimao, vec sam se snasao sam.. Desava se..

Zato je Zoran i napisao:

Cak i dekovi koji su mi stigli a da su u potpunosti u radnom stanju (recimo JVC TDV1050 ili ovaj Pioneer CT959) treba da se servisiraju preventivno, jer se time omogucava dugotrajan i siguran rad.

I kada je meni Sondza TC-K6ES stigao prvo je bio u servisu,sevisiran,podmazan ili sta vec i od tada,skoro 1 god

radi skoro svaki dan i nikakve probleme nemam,mada su mu sva podesavanja(azimut i ostalo,)stojala na fabrickom

podesavanju,nista oko toga nije moralo da se dira,ali preventivno je servisiran jer u takvom stanju zasluzuje takav

tretman da bi i ostao takav.

Link to comment
Share on other sites

Zato je Zoran i napisao:

Cak i dekovi koji su mi stigli a da su u potpunosti u radnom stanju (recimo JVC TDV1050 ili ovaj Pioneer CT959) treba da se servisiraju preventivno, jer se time omogucava dugotrajan i siguran rad.

I kada je meni Sondza TC-K6ES stigao prvo je bio u servisu,sevisiran,podmazan ili sta vec i od tada,skoro 1 god

radi skoro svaki dan i nikakve probleme nemam,mada su mu sva podesavanja(azimut i ostalo,)stojala na fabrickom

podesavanju,nista oko toga nije moralo da se dira,ali preventivno je servisiran jer u takvom stanju zasluzuje takav

tretman da bi i ostao takav.

Kakve to veze ima ? Možemo mi da ih servisiramo, ali to su sve stare maÅ¡ine i ko može da predvidi da će baÅ¡ "capstan" motor da otkaže? Pored motorÄića ima joÅ¡ najmanje deset elemenata koji mogu da otkažu.

Sony TC-KA6 je relativno nov dek, imao si i sreće.

Link to comment
Share on other sites

Kada smo vec pricali o Pioneer dekovima... evo nekih slika iz moje zbirke bivsih dekova. Ne zamerite na kvalitetu, slikano je pod razlicitim uslovima, razlicitim aparatima...

CT1250

CT9R

Ha, ovaj CT-9R je na kraju zavrÅ¡io kod mene. Imam joÅ¡ jedan, Äami u podrumu jadniÄak :wave2

Imao sam CT-A9X ,i mnogo mi je žao što sam ga prodao...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...