Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Jedna dekovska prinova kod mene,Technics rsb-755.Nadjoh u Stereo-u podatak da je zvucno bio malo bolje ocenjen od rsb-965(80 spram 77 posto).

Posedujem taj dek, zvuÄno je dobar, mada ne bi se složio da je bolji od RSB-965. I da dodam malo je buÄan prilikom premotavanja kaseta a to sam na joÅ¡ par modelima primetio i nije dual capstan, ali u biti dobar dek imam ga već Äetri godine.

POZDRAV :wave2

Link to comment
Share on other sites

Posedujem taj dek, zvuÄno je dobar, mada ne bi se složio da je bolji od RSB-965. I da dodam malo je buÄan prilikom premotavanja kaseta a to sam na joÅ¡ par modelima primetio i nije dual capstan, ali u biti dobar dek imam ga već Äetri godine.

POZDRAV :wave2

Jeste dosta bucan i to ume malo da nervira,ali sta je tu je.Kostao je 800 dm(1/1990 godine).Planiram da ga testiram sa Rs-az7,pa da vidim koji je bolji.965 jeste bio top model,ali tako ga ocenise u Stereo-u(zvucno,dok su drugi parametri na strani 965).U Hifi Vision-u(2/1990) je na primer 755 bio bolje ocenjen od top modela iz prethodne serije Rsb-905(1000 dm,testiran 3/1988),sto je takodje iznenadjenje,dok su u Stereo-u bili u istoj klasi.Dok je u Stereoplay-u rsb-705 bio bolje ocenjen od 755.

Link to comment
Share on other sites

Scepo to je toliko koristan i dobar dek dek bio za ekslpoataciju u to vreme da je potukao sve rekorde prodaje .Secam se da je onaj `tada` nas casopis mislim HR imao 2 cele strane o njemu,sagu pod nazivom BLACK KNIGHT (CRNI VITEZ)Zahvalan do bola gledajuci kvalitet-cenu. :bacanje

PS> Pa i Rade Milic ih je imao 4kom za snimanje, i Milan Poznanovic..i ko zna ko sve jos (i moja malenkost) :thumbsup2:hdphones

JAPANCI SU KRALJEVI DEKOVA :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Scepo to je toliko koristan i dobar dek dek bio za ekslpoataciju u to vreme da je potukao sve rekorde prodaje .Secam se da je onaj `tada` nas casopis mislim HR imao 2 cele strane o njemu,sagu pod nazivom BLACK KNIGHT (CRNI VITEZ)Zahvalan do bola gledajuci kvalitet-cenu. :bacanje

PS> Pa i Rade Milic ih je imao 4kom za snimanje, i Milan Poznanovic..i ko zna ko sve jos (i moja malenkost) :thumbsup2:hdphones

JAPANCI SU KRALJEVI DEKOVA :klanjanje

755 je preteca modela 765/965,na primer u katalogu iz 1989/90 se nalaze on(755) i 905.Posle su se pojavili 965(testiran 7/1990 Stereo,1000 dm) i 765(testiran 1/1991 Stereo,700 dm).Znam da ih je Rade imao,koliko se secam on je i imao skoro sve Technics dekove za snimanje(10-15 komada uglavnom 755/765/965)+mislim da je imao i jedan Teac z-6000.

Link to comment
Share on other sites

Evo jedne legende :).

Uz njega sam dobio u uputstvo i izmerene karakteristike kada je proizveden, sa potpisom tehnicara.

Deklarisan je da ide do 24 kHz (normal, hrom traka) plus/minus 3 dB a do 26 kHz na metal trakama! Na dijagramu se vidi da je dobro presisao 25 kHz na normal...

Respect! Prava mašina!

Baš gledam cijenu... 1100 dolara pred 28 godina!

Link to comment
Share on other sites

Evo jedne legende :).

Uz njega sam dobio u uputstvo i izmerene karakteristike kada je proizveden, sa potpisom tehnicara.

Deklarisan je da ide do 24 kHz (normal, hrom traka) plus/minus 3 dB a do 26 kHz na metal trakama! Na dijagramu se vidi da je dobro presisao 25 kHz na normal...

Zoki cestitam na novom deku cheers.gif .Testiran je 5/1984 u Stereoplay-u,kostao je 2250 dm.

Link to comment
Share on other sites

Secam se da je taj HK bio u najvisoj kategoriji dekova. Ovaj je u ekstra stanju sem sto mu treba zameniti idler (ista fora kao Nak CR5/7, RX-202, Alpine 90 i 85).

A najvise mi se svidelo... ima jedan mali prozor, vidi se kada se gleda sa strane... lici kao da je senzor za daljinski iza a CD491 nije imao opciju bezicnog daljinca. I, cemu to sluzi?

Kada se dek upali, tu pise "WAIT" crvenim slovima i ne radi nista: ne svetle cak ni sijalice koje osvetljavaju skale itd. Posle nekoliko sekundi "WAIT" se ugasi a dek ozivi i upali sijalice i sve sto treba... kakva fora...

Link to comment
Share on other sites

Secam se da je taj HK bio u najvisoj kategoriji dekova. Ovaj je u ekstra stanju sem sto mu treba zameniti idler (ista fora kao Nak CR5/7, RX-202, Alpine 90 i 85).

A najvise mi se svidelo... ima jedan mali prozor, vidi se kada se gleda sa strane... lici kao da je senzor za daljinski iza a CD491 nije imao opciju bezicnog daljinca. I, cemu to sluzi?

Kada se dek upali, tu pise "WAIT" crvenim slovima i ne radi nista: ne svetle cak ni sijalice koje osvetljavaju skale itd. Posle nekoliko sekundi "WAIT" se ugasi a dek ozivi i upali sijalice i sve sto treba... kakva fora...

Tako se slicno ponasa moj TD 4200 samo kod mene gde se nalazi digitalni kaunter ( vremenski) trepcu dve tacke par sekundi pa se onda pali dek... kao da "dize sistem " :)

Link to comment
Share on other sites

Secam se da je taj HK bio u najvisoj kategoriji dekova. Ovaj je u ekstra stanju sem sto mu treba zameniti idler (ista fora kao Nak CR5/7, RX-202, Alpine 90 i 85).

A najvise mi se svidelo... ima jedan mali prozor, vidi se kada se gleda sa strane... lici kao da je senzor za daljinski iza a CD491 nije imao opciju bezicnog daljinca. I, cemu to sluzi?

Kada se dek upali, tu pise "WAIT" crvenim slovima i ne radi nista: ne svetle cak ni sijalice koje osvetljavaju skale itd. Posle nekoliko sekundi "WAIT" se ugasi a dek ozivi i upali sijalice i sve sto treba... kakva fora...

Jeste bio dobro ocenjen.U Stereoplay-u je bio u klasi sa tadasnjim najvecim velikanima(u tada najjacoj konkurenciji).

Link to comment
Share on other sites

Evo jedne legende :).

Uz njega sam dobio u uputstvo i izmerene karakteristike kada je proizveden, sa potpisom tehnicara.

Deklarisan je da ide do 24 kHz (normal, hrom traka) plus/minus 3 dB a do 26 kHz na metal trakama! Na dijagramu se vidi da je dobro presisao 25 kHz na normal...

Karakteristike sa potpisom tehniÄara... Super fora, kao kad dobijeÅ¡ dobru knjigu sa posvetom autora...

Link to comment
Share on other sites

Ima li neko kvalitetniju sliku Teaca V-10000?

Tek sam sada video ovaj post... ljudi...samo treba da pitate :order

Slike Teac Esoteric V-10000 na osmoj strani djvu file ali nije lose da se procita kako se pocinjalo sa dolby S-om :wink:

http://www.analogaudio.narod.ru/mag/dolbys_01-09.djvu

:wave2

Zoki , svaka ti...khm, khm.... svaka cast. Neverovatno sta sve nabavis!

Link to comment
Share on other sites

Ma kakvi, taman kolko treba! Mi dekofili smo poznati kao izdrzljiva sorta!!!

Коме причаш, шта Ñве преживљавамо од Ñтране "Дигифила" ?!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Коме причаш, шта Ñве преживљавамо од Ñтране "Дигифила" ?!

:wave2

Vala bas! Stalni pritisci, pretnje, prozivke... ma strasno!!! Kako li samo izdrzavamo sve ovo nije mi jasno...

Link to comment
Share on other sites

Vala bas! Stalni pritisci, pretnje, prozivke... ma strasno!!! Kako li samo izdrzavamo sve ovo nije mi jasno...

Како издржавамо?, па најјачи Ñмо, ко на Ð½Ð°Ñ ÐºÑ€ÐµÐ½Ðµ у Ñтарту је .......... :rolleyes: !

Mislim da bi trebali da trazimo autonomiju za analogiju ( HE !! rimuje se :D ) za pocetak kulturnu autonomiju a kasnije i teritorijalnu ( poseban podforum )

Ја за почетак предлажем штрајк или бојкот или да направимо емиÑију у оквиру "ИнÑајдера" :thumbsup2

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...