Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Zoki, svaka Äast!!!

Iako sam znao za potencijalnu nabavku nisam ni sanjano da je to već bio svrÅ¡en Äin i da je maÅ¡ina na putu.

Ovo se tako retko vidja da je prosto neverovatno da je jedan završio ovde kod nas, ruku na srce, kod najvećeg zaljubljenika, priznajem.

Da te služi i da si izigraš k'o mali :)

OÄekujemo uskoro slike ispod haube i neki tekstić, lagani opis kako radi, neke specifiÄne cake ako ih ima... sve one sitne Äarolijice...

Link to comment
Share on other sites

Mi smo kao deca... evo kada se ovi moji drugari hvale da ce biti novosti...

Ja nabavio OOOOVOOOOO....

Pogledajte koliki je (da 'prostite) u odnosu na SL1210 i Sony 779ES, dubok je kao gramofon - oko 45 cm (!!!), tezak 18.2 kila.

Svaka cast Zoki, taj dek mi je jedna od neispunjenih zelja. Cekamo utiske i detaljan test.

Link to comment
Share on other sites

Mi smo kao deca... evo kada se ovi moji drugari hvale da ce biti novosti...

Ja nabavio OOOOVOOOOO....

Pogledajte koliki je (da 'prostite) u odnosu na SL1210 i Sony 779ES, dubok je kao gramofon - oko 45 cm (!!!), tezak 18.2 kila.

Uh sunce ti krvavo oces srcka da nas strefi. :facehearts:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Mi smo kao deca... evo kada se ovi moji drugari hvale da ce biti novosti...

Ja nabavio OOOOVOOOOO....

Pogledajte koliki je (da 'prostite) u odnosu na SL1210 i Sony 779ES, dubok je kao gramofon - oko 45 cm (!!!), tezak 18.2 kila.

Stvarno svaka cast za kupovinu. :thumbsup2

Neznam kako radi (verovatno kao sto izgleda),ali je prelep komad,monstruozan na lep nacin,obozavam takve.

Zoki,moze li nesto vise o tom deku. :wave2

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Detaljne utiske cu izneti kasnije, ali evo bar nekih osnovnih podataka: Phase Linear 7000 Series Two je, u stvari, Pioneer CT-A1, iz 1979. ili 1980. godine. U vreme kada se Phase Linear 7000 pravio, maticna firma je bila u vlasnistvu Pioneer-a koji je svoj najbolji dek prilagodio dizajnu Phase Linear uredjaja.

7000 Series Two (CT-A1) je najskuplji Pioneer dek za kojeg znam, sa cenom jos malo pa jednakom dva CT-F1250. Trebalo bi i da je prvi Pioneer dek sa autokalibracijom, koju radi pomalo specificno i ima cak devet memorija za memorisanje vrednosti. Kada pozovete neku od njih, dek postepeno pali Bias, Level i EQ svetlece diode, kao da polako iscitava podatke iz memorije u glavni mikrokontroler zaduzen za autokalibraciju. Ima i mogucnost rucnog podesavanja biasa.

Mehanika je bazirana na dva motora, glavni je direct drive, kvarcno stabilisan ali ima mogucnost rucnog podesavanja brzine. Takodje, njegova glava za snimanje/reprodukciju je napravljena ribbon sendust tehnologijom, mislim da je to prvi Pioneer sa tako necim.

Sve u svemu, izgleda monstruozno i prelepo, cak i u odnosu na Akai GXC570D, Teac Z6000/7000 itd.

Mozda je samo Hitachi 5500 slicnih gabarita, ali ima dosta kila manje.

Link to comment
Share on other sites

Mi smo kao deca... evo kada se ovi moji drugari hvale da ce biti novosti...

Ja nabavio OOOOVOOOOO....

Pogledajte koliki je (da 'prostite) u odnosu na SL1210 i Sony 779ES, dubok je kao gramofon - oko 45 cm (!!!), tezak 18.2 kila.

AU kad se sad ne onesevesti - Cestitke na prinovi!!!

Link to comment
Share on other sites

Ovaj komad kod mene ima samo promenjen displej: drugi, ugradjen, potpuno odgovara po markerima (-30 do + :cool: dB, samo su svi segmenti crvene boje (umesto svetloplave i narandzaste), drugacijeg oblika ali se isto razlikuju po velicini posle pozicije na 0 dB.

Vrata se otvaraju klikom, a kada se spuste jednostavno se gurnu kao fijoka ispod deka. Imam i snimak, ali je veliki da ga postavim.

Link to comment
Share on other sites

Ima toga jos:

Dobio sam na poklon od Sandra prelepi Philips troglavas sa jednim od najvecih DD capstan motora koje sam imao prilike da vidim. HVALA SANDRO! :cheers

Od Scepana sam nabavio Technics RS-M85, u izuzetno ocuvanom stanju, treba mu samo klasicni servis, dugo je stajao.

Link to comment
Share on other sites

Dobio sam na poklon od Sandra prelepi Philips troglavas sa jednim od najvecih DD capstan motora koje sam imao prilike da vidim.

Od Scepana sam nabavio Technics RS-M85.

Благо теби, мени нико ништа неће да пклони. Cry-icon.png

:wave2

Link to comment
Share on other sites

РЈа?

:wave2

A šta bi ste vi, moliću lepo?

Dobio si ponudu, nabavi šrafiće koje tražim i dobijaš DAT Sony DTC790 koja radi pali ide.

Ali moraÅ¡ da doÄ‘eÅ¡ do mene, jer sam polupokretan trenutno ili da saÄekaÅ¡ kad se oporavim a to će malko da potraje...

Pazi DAT planiram da udomim...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

@ stoN_Cold

Evo ovako cim ozdravim znaci ne z*jeb**am se ovaj dat sa slike ti poklanjam, za srafove ce da se dogovorimo, sad i da oces da ih skidam sa rucke ne mogu ja, o srafovima kada budem ozdravio onda cu da skinem mustre (srafove). Ako budes strpljiv mozda dobijes i neki dek naravno troglavi on radi ali mu motor onako prijatno zvizdi i jos po nesto toliko od mene.

post-11425-0-34578000-1344197437_thumb.j post-11425-0-71321100-1344197449_thumb.j

Znaci da kad ozdravim, cujemo se telefonom i donosim ti dat na noge, toliko od mene

Uzgred ljudi da li neko zna sto ne moze da se prebaci na latinicu u svim programima mi radi ali ovde na forumu ni da bekne?

:wave2

Link to comment
Share on other sites

UH gadno je poslije Zokijevog Phase Lineara predstaviti bilo koji dek ali Å¡to mogu, ja sam danas nabavio Denon DRM-710, tri glave, dual capstan, Dolby B, C, HX Pro, podeÅ¡avanje Biasa, dovoljan je razlog da se naÄ‘e na polici. Stanje deka je vrlo dobro osim Å¡to se netko igrao sa osvijetljenjem kazete u vratima, napravljeno je cijelo postolje u koje je ugraÄ‘ena crvena led dioda a onda je sve zaljepljeno na vrata, Äak je i obojao vanjsku stranu koje se nalazi ispod vrata koje se skidaju u bijelo, sveukupno ni ne izgleda tako loÅ¡e.

post-15891-0-87009400-1344198300_thumb.j

post-15891-0-35647300-1344198315_thumb.j

post-15891-0-49446300-1344198328_thumb.j

post-15891-0-46378200-1344198347_thumb.j

post-15891-0-09910100-1344198363_thumb.j

post-15891-0-91739200-1344198386_thumb.j

post-15891-0-30817400-1344198413_thumb.j

post-15891-0-12867500-1344198425_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...