Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

6 sati ranije, sikipg said:

Hvala na odgovoru. Probaću sa aktiviranjem snimanja, a otvaranje deka ću prepustiti nekom majstoru.

Da li škodi pojačalu kad je na modu mono, jer prethodnih dana tako slušam kasete? Djeca se smiju kad čuju muziku iz osamdesetih, a mene uhvati sjeta :rolleyes:

Ne, moze da skodi samo usima koje su navikle na stereo :).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Za vreme dok čekam još neke sitnice za njega, na sto sam stavio Tatu (namerno veliko "T") Teac-ove Z serije, monstruoznog C1. Da li ću uspeti da ga popravim? Ne znam, mnogih delova više nema i pitanje na šta ću sve naići pored ovoga što sam video na prvu loptu. Pogledajte sami kako izgleda iznutra:

2.thumb.jpg.01b0babca8338be96ef7c35a465f8b28.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moже ли неки савет, хтео сам да купим касетофон ? Хвала Зокију на лепом сајту.

 Шта би био добар однос цене и квалитета, тренутно ? Односно да ме неко не заврне на огласима, колико је релна цена појединих добрих касет - декова ?

 Имам појачало које је "светлијег" типа, фале му мало басови, па ме генерално занима дек који може да добро репродукује све тонове. Тј. да бас не преовлада остале тонове.

 Унапред хвала.

Link to comment
Share on other sites

Видео сам, и прочитао, интересује ме још неких предлога. Са друге стране, на сајту не пише која је реална цена тих декова, па не знам да ли да чекам нижу цену или да је нешто сасвим прихватљиво.

 На пример за NAD 6100 je са ценом од 9000 динара на огласима, док је над 6300 добар уређај, али не знам која је његова реална цена. Или да можда идем на неку другу фирму ? Видим да су неки декови примарно за добре вокале, мени треба добар бас, а не вокали, па ми треба савет. И око цене и око модела. Хвала.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, Spachek said:

Postoji li kod nas u Srbiji neko da servisira vokmene, provereno dobar-podrazumeva se?

Постоји али по мом мишљењу се не исплати поправљати поготову Сони вокмене са оним њиховим системом погона где пластични зупчаник пукне а тешко га је наћи а поготову веома компликовано за расклапање.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam taj akai početkom 90 tih, i imam jos uvek par kaseta snimano na njemu sa ploča naravno, koje zvuče odlično i dan danas. Zanimljivo je što u koji god sam dek ubacio kasetu nije bilo potrebe za stelovanjem azimuta. Prijatelj ga ima i dan danas, dva komada za svaki slucaj.

Poslato sa AMN-LX9 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

On 25.3.2021. at 14:12, CA-RIA said:

Видео сам, и прочитао, интересује ме још неких предлога. Са друге стране, на сајту не пише која је реална цена тих декова, па не знам да ли да чекам нижу цену или да је нешто сасвим прихватљиво.

 На пример за NAD 6100 je са ценом од 9000 динара на огласима, док је над 6300 добар уређај, али не знам која је његова реална цена. Или да можда идем на неку другу фирму ? Видим да су неки декови примарно за добре вокале, мени треба добар бас, а не вокали, па ми треба савет. И око цене и око модела. Хвала.

Iz tog razloga bi ja mozda uzeo neki Yamaha ili NAD deck jer jedino oni imaju PlayTrim opciju. Pa ako su visoki prejaki ili preslabi mogu se koliko toliko korigovati. Ja eto imam KX-670 i KX-380, oba sviraju/snimaju dobro, jedino sto KX-670 ima zatvorenu petlju i tri glave, tri motora, pa ima bolje karakteristike, ali me u nekim momentima iznenadi KX-380 kako prost transport nekad zvuci bolje. Ali mozda je samo do mene :)

Link to comment
Share on other sites

Koлико кошта одржавање, сервисирање и сл. једног дека ? Видим да декови долазе у разним стањима, колико је могуће да се корисник сам побрине за то ? Тј. колико је то тешко за почетника ?

Link to comment
Share on other sites

Imam Pioneer CT-656 koji je bio naštelovan prema test kaseti snimljenoj na 3000 Hz koju mi je dao član @ZoranBG i ovom prilikom mu se još jednom zahvaljujem na tome, juče sam odlučio da pustim test kasetu da proverim jer nisam odavno proveravao i vidim da je malo niža hercaža, oko 2970 Hz pa sam odlučio da naštelujem međutim ne mogu tačno da naštelujem jer frekvencija varira od 2980 do 3015 Hz, prosto brzina deka nije konstantna nego varira, da li znate šta je možda problem?

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, HMrules said:

da li znate šta je možda problem?

Поставио си питање и сам дао одговор, "брзина траке", само ми није јасно како си тако малу разлику у фреквенци установио. 

Link to comment
Share on other sites

@HMrulesi ako je isto, ali puno lakse mozes (preporucujem) da koristis W&F Gui program/aplikaciju http://www.ant-audio.co.uk/Tape_Recording/Service/wfgui_8.zip

Ona ti takodje meri brzinu isto kao audition sa time sto ti odmah i prikazuje i Wow&Flutter, i verovatno sa time imas problem zato brzina "skakuce" Za wow i flutter su obicno zaduzeni losi roleri, gumice, pa cak i sam motor. Sve preko 0.1 RMS je za mene dosta cujno, a generalno svaki deck bi trebao da ima tako ispod 0.1 da bi bio slusljiv.

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, HMrules said:

Može li uopšte frekvencija da bude konstantna ili je prosto normalno da frekvencija varira kao u mom slučaju?

При тако малим брзина као што је код декаова, да, али само код квалитетнијих комада. Твој Пионир је просечан дек и шта очекивати више од њега. Један мотор, један замајац, једна тон осовина. Не верујем да си платио више од 4500-5500 динара!

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, giZ_Mo said:

При тако малим брзина као што је код декаова, да, али само код квалитетнијих комада. Твој Пионир је просечан дек и шта очекивати више од њега. Један мотор, један замајац, једна тон осовина. Не верујем да си платио више од 4500-5500 динара!

Pa opet moze da drzi brzinu u granicama fabrike a to je obicno ispod <0.1 RMS, i ako jedan sony-jev vokmen moze da ima konstantnu brzinu, zasto neki veci dek koji ima pravi zamajac ne bi mogao. Naravno ne moze se uporediti sa jacim masinama i zatvorenom petljom. Ali ova promena kakvu HMrules opisuje definitivno ukazuje na neki problem u transportu. delova u kini ima, pa kome nije mrsko da se zeza, verovatno ce popraviti rezultat. Na mojoj Yamahi KX-380 ovakvim merenjem, brzina ide od recimo 3002-3004 hz W&F meren ovom aplikaciom ne ide iznad 0.1 RMS. A trasnsport u toj Yamahi verujem da nije nista oblji od tog pionira...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...