Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Pre par meseci sam kupio ovog Naka CR3E, sa gornje slike za 100 EUR. Bio je odsecenog kabla, nije proban od strane prodavca, rekao mi je da pogonski remen nedostaje - bio je istopljen. Poklopac izgreban, ali ostatak OK, manje ostecenje na uglu.

Sve u svemu ovo je bio prilican rizik kada nista ne mozete da probate.

Na svu srecu je proradio. Ispostavilo se da je malo koriscen, fakticki nema nekih vecih tragova koriscenja. Planiram da ga modifikujem, ali o tom potom...

Evo i teksta o njemu:

http://zokiaudio.com/nakamichi-cr3e-ugly-duckling/?lang=sr

 

Link to comment
Share on other sites

The Auto Tape Tuning function improves the quality of your recording, permitting critical adjustment of the deck’s recording bias and sensitivity for best results with every tape you use.With the Auto Tape Tuning function, the recording characteristics (recording bias and sensitivity) are automatically adjusted while recording and playback operations in about 20 seconds, to accurately match the characteristics of loaded tape.

Link to comment
Share on other sites

Da Auto Tape tuning radi odlicno. Posto imam dve yamahe KX-670 i KX-380, obe postizu transparentan snimak posle tape tuninga, na bilo kojoj kaseti. Retko kad mi se desilo da ne moze da tunira kasetu na nekim bas nekavalitetnim. A onda provera i kod prijatelja koji ima Pioneer takodje odbija da da uradi BLE kalibraciju. Tako da Auto Tape Tuning sasvim dovoljan, plus na normalkama se bias obicno stavlja na -2, -3 da bi visoki bili prisutni.

Link to comment
Share on other sites

Evo, stigao je i Akai GX75 na servis, mislim da imam ukupno 3 komada polovnih (75/95) u garazi, jedan nikada nisam ni otpakovao...

Koliko me secanje sluzi, 15 godina nisam nijedan popravljao, sve sam zaboravio sem da se zice od glava do ploca sa donje strane jedva provuku kroz limove.

Bice posla... ali polako...

 

1.jpg

2.jpg

Link to comment
Share on other sites

3.thumb.jpg.c9e19113109c116a423b3930df1d8fff.jpg

Pre nekog vremena sam najzad kompletirao svoj sistem za testiranje dekova - moj prethodni Braun R4 risiver je ispustio dusu i nemam vremena da se bakcem njim (imam ih 3 komada, ako se ne varam, svi neispravni).

Bilo je vreme da se predje na moderniju tehnologiju - izabrao sam Onkyo mrezni stereo risiver TX8050. Pri reprodukciji test tonova sa USB-a osciloskop pokazuje da su mu linijski izlazi jednaki u stoti deo volta, sto se kod starih pojacala lako razdesi tokom vremena (npr. kod gorepomenutog Brauna). Ovo je bitno samo pri finalnom zvucnom testu na ovom sistemu i preliminarnim testovima, za prave provere i podesavanja se koristi laptop sa specijalizovanim licenciranim ili besplatnim softverima. 

Kenwood dek je kupljen vec potpuno i odlicno servisiran, samo sam ga podesio prema svojoj test traci (malo mu je "masio" azimut). Sluzi za finalnu proveru rezultata snimka itd.

Sony CD/HDD plejer sa 160 GB diskom je odlicna sprava, danas vec prevazidjenog zvuka ali je sa risiverom spojen optikom pa se koristi njegov DAC. Ostavio sam ga iz nostalgije jer mi uopste nije potreban (imao sam dva, jedan poklonio preko KP). Za njega imam cak i PS2 (:)) tastaturu za editovanje sadrzaja diska.

Na vrhu je (pra)stari Lenovo T60, sa Sound Blaster zvucnom 24/96 karticom - za potrebe testiranja dekova potpuno prihvatljivo. On je glavna alatka.

Za jednog hobistu kao sto sam ja - sasvim dovoljno i nije preskupo. 

Link to comment
Share on other sites

A evo i zvucnika, nabavljenih pre par dana - Sony. Magnezijumsko kuciste, visokotonac koji ide do 70 KHz (za slepe miseve, verovatno) itd.

Zvuce solidno, za tako malecne jevtino placene (sada, novi su bili skupi) zvucnike.

Dzumbus ma radnom stolu je sredjen, a zvucnici izmesteni na zgodniju lokaciju :).

 

4.jpg

Link to comment
Share on other sites

A evo i zvucnika, nabavljenih pre par dana - Sony. Magnezijumsko kuciste, visokotonac koji ide do 70 KHz (za slepe miseve, verovatno) itd.
Zvuce solidno, za tako malecne jevtino placene (sada, novi su bili skupi) zvucnike.
Dzumbus ma radnom stolu je sredjen, a zvucnici izmesteni na zgodniju lokaciju :).
 
4.jpg.c7a651e58a12aeae4c9b93d0ddb3352a.jpg
Pozdrav forumasima i ljubiteljima dekova.posedujem vec 15 tak godina ovaj Kenwood samo 1100 g,i odlično snima i reprodukuje ali je skoro mehanizam poceo zezati.naime pri uključivanju stop ili premotavanja nekad se ne podigne ili spusti glava.posto mi je stalno otvoren samo rukom okrenem smo malo onaj puz sa onim zupčanicima onda normalno obavlja funkcije.e sad ,da li je kais gumica istrgla jer nikad nije menjana ili nesto ozbiljnije.onu malu glumicu sam skoro zamenio.svaka pomoć je dobrodošla jer znam da ste servisirali ovakav deck pozdrav i hvala unapred

Sent from my XT1068 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne bi se moglo reci napamet, ali jako lici na mrtve tacke na kontrolnom motoru mehanizma. To se standardno sredjuje pod uslovom da motor nije pojeden od rada. Jedino ima malo vise rada.
Tako sam i mislio, samo ta operacija bi bila previše za mene stoga da li znate nekoga ko bi to mogao da pogleda u NS ili Beogradu

Sent from my XT1068 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Na jednom nakamiči deku sam naprskao taj motorić sa pužem kroz rupicu na njemu sa kontakt sprejem i to mi je rešilo problem. Mislim da tvoj kenvud ima istu mehaniku pa probaj. 
Probavu sutra pa javim.hvala na savetu

Sent from my XT1068 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, Willi Studer said:

Nemoj bre da prskate kontakt sprej u motor na slepo, ima da nagrize šta ne treba i da ispere mazivo

Slažem se. Podmazani motor radiće neko vreme, a posle toga može samo da se baci. Najbolja solucija je nabavka novog motora, ili u najgorem slučaju rasklapanje starog.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima! Evo i ja da se prikljucim mojoj omiljenoj temi kasetnih dekova. Trenutno zivim i radim u Rusiji i posto iz vec poznatih razloga ne radim ovih dana resih da se posvetim popravci deka koji sam ovde kupio da bih imao sta da slusam. Kupio sam dek Technics RS-BX 828/ Vizuelno je u dobrom  stanju ali ima dva problema. Prvi je da prilikom ubacivanja kasete ponekad nepravilno registruje tip kasete ili uopste na displeju ne pokaze tip kasete. U tom slucaju on i ne prima komandu nijednu. A ako se to desilo u play modu on iskljuci glavu. I uvek se to desava zajedno. Da li treba prosto da naprskam prekidace za izbor tipa kasete ili moze da bude problem i nesto drugo?

Drugi problem je grejanje u jednom delu maticne ploce. Vidno je potamnela u zoni 2 diode. Imam servisno uputstvo za ovaj dek ali nisam bas neki ekspert za elektroniku. Kako da budem siguran sta tacno da zamenim. Na zvk ne primecujem da utice nesto. Ali nisam siguran posto slusam preko izlaza za slusalice na deku i na slusalice HD555. Ako neko moze da pomogne savetom unapred zahvalan

Prilazem i fotografije

IMG_20200430_141711 copy.jpg

IMG_20200501_151022 copy.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...