Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Od nedavno imam jedan cudan problem sa svojim Yamaha KX-670 dekom, primetim da mu se brzina spustila takodje postaje dosta osetan wow. Neke kasete sto sam sa njim snimio ranije, bas pocele da zavijaju i osetno slabiji tempo. Posto imam neku test traku sa tonovima 1k,3k, 3150khz na hrom kaseti, koju mi je odavde clan foruma Aleksandar (ima neka kineska slova u nick-u pa ne mogu da ga tagjem i da mu se jos jednom zahvalim) nasnimio na quartz sony deku racunam da je ok referenca za stelovanje i ranije sam sa njom proveravao brzinu. Ovog puta dignem brzinu na 3000hz sa nekih 2890, sve ok, medjutim sutra dan opet proverim i ono se opet spustilo na 2850-2900. Ono sto sam primetio da je trimer u motoru bas na samom kraju u smislu nema vise prostora za stelovanje kad stavim na 3000hz eventualno moze da se podigne do 3100hz i tu je kraj. Ja posumljam da je gumca problem, narucim preko ebay-a, stigne, rastavim transport, usput podmazem sto se podmazati moze, sklopim. I ono opet isto, ne mogu da ga nastelujem. Wow se doduse malo smanjio ali i dalje nije to to. i dalje ima vidno cujan wow brzina deluje kao stabilna ali nikako ne mogu da ubodem da to bude 3Khz vec obicno bude 3050-70 ili ispod 3000

Primetio sam da zamajci ne idu bas glatko i primetio sam da na panelu koji prekriva remenice ima dva zapecacena srafa. Predpostavljam da se sa njima popusta pritisak nad zamajcima i na taj nacin se verovatno steluje wow i flutter. Ali u upustvu nisam nasao nista na tu temu. Plasim se da nesto vise ne zeznem. Rekao bi da nije problem u elektronici vec nesto ovde. Takodje da dodam da posto je dek stojao neko vreme, kad sam ga upalio da se culo skripanje iz capstain motora, neko vreme dok nije dostigao radnu temp. Da li to ukazuje da je mozda i on za zamenu ili podmazivanje ? Da li je to mozda uzrok sveg ovog ponasanja tj gubljenja brzine.

Hvala

PS ako mogu da zamolim @ZoranBG za kopiju test trake, cisto kako bi proverio ovu sto imam. Mozda je sve ovo zabluda.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram posebnu temu, imam u okruženju potpuno ispravan remontovan od strane Miše Lukića Revox B 215 kaset dek na kom sve radi. Dek je iz edicije sa plavim displayom.

Da li je neko zainteresovan za njega ili da ga šaljem za inostranstvo? Okvirna cena je po proseku hifisharka 850-900€ u zavisnosti da li budući vlasnik dolazi za ZR ili se dek nosi na noge. Proba deka obavezna pre kupovine.

slika samo ilustracija sa neta

ReVox_B215S.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Evo nekih od dekica iz kolekcije, raspakovani i testirani.

Odozdo na gore: Pioneer CT95, Tascam 122 Mk3, Nakamichi CR4E i Nakamichi BX300 (modifikovan).

Nak CR4E takodje ceka na modifikaciju.

Nazalost, vecina dekova ide u prodaju jer je postalo nemoguce odrzavati kompletnu kolekciju. Vecina sa ove slike su vec rezervisani, ali to je zivot...

1.thumb.jpg.2cfa31b1854359f94fdb760b09911223.jpg

2.thumb.jpg.65289b8f447083293af4179ae6b21625.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, anubisgrau said:

mogu misliti sta stajanje radi na tim ionako osteljivim spravama, nama se taj tascam onoliko kvario u profesionalnoj eksploataciji i kada je svakodnevno radio po 14 sati, kreni-stani.

Istina. Više mi se Alpina AL-85 kvarila dok je stajala nego dok je radila.

Link to comment
Share on other sites

Problem je u tome sto, recimo u mom slucaju, jedan dek koristim (koliko stignem, opet...) mesec dana, pa ide sledeci, pa tako u krug. Tu ulete i neki "padobranci", kao sto sam pre neki dan kupio Yamahu KX800 malo da se igram, a malo za delove, nikada je nisam imao. Na kraju, neke dekove nisam ukljucio po 10 godina, neke godinu dana, neke 6 meseci.

I, taman se obradujem sto cu se ponovo druziti sa starim dekovskim poznanikom kad... nesto zeza: prekida kanal, iskljucuje se sam od sebe, guzva traku, nece da snima, zavija, promasi tip trake preko automatskog selektora, verujem da vam je sve ovo poznato. Resenje je ponovo ga otvoriti i naci kvar, srediti. Na kraju potrosim vreme na popravku i nemam vremena da slusam. I... izbedacim se sav. Kada covek ima jedan, dva, tri deka, to je podnosljivo, ali ovako ne. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, slobica said:

Pozdrav ljudi,imam technics az6,do skoro je radio super,medjutim u zadnje vreme sam iskljuci kasetu i na displeju se pojavi FO3,tada nece ni da premotava kasetu niti da radi u playu,hvala unapred

Ма ништа страшно, мало прочиташ сервисно упутство.

 

Screenshot_2.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...