Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Jedno pitanje, prilikom snimanja kasete i okretanja biasa u minus izdiže se visina u zvuku, interesuje me da li se na taj način samo izdiže visina ili se izdiže visina a gubi na basu?
Pitam pošto imam utisak da prilikom snimanja na normal kasetu kada okrenem bias skroz u minus da dobijem na visini ali da izgubim i na basu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

je li vjerujete da ovaj dek, iako mu je tačno 40 godina još svira kod mene, i to odlicno, nije istrosena glava, visoki tonovi sasvim ok

https://www.radiomuseum.org/r/technics_stereo_cassette_deck_rs_m_48.html

 

kupio ga prije par godina na buvljaku za 10 eura, pošto mi je crko noviji ?!?!?

Technics RS BX 606 iz 1991. kupio NOV za 500 DM 1991. g.

 

technics_rs-m33_stereo_cassette_deck.jpg

technics_rs-bx606_stereo_cassette_deck.jpg

Link to comment
Share on other sites

58 minuta ranije, Kulin Ban said:

je li vjerujete da ovaj dek, iako mu je tačno 40 godina još svira kod mene, i to odlicno, nije istrosena glava, visoki tonovi sasvim ok

https://www.radiomuseum.org/r/technics_stereo_cassette_deck_rs_m_48.html

 

kupio ga prije par godina na buvljaku za 10 eura, pošto mi je crko noviji ?!?!?

Technics RS BX 606 iz 1991. kupio NOV za 500 DM 1991. g.

 

technics_rs-m33_stereo_cassette_deck.jpg

technics_rs-bx606_stereo_cassette_deck.jpg

Vjerujem, ne troše se glave tako lako, samo kod prekomjerne upotrebe. Metal trake su "brusile" glave.

Čudno je samo da su gumice poslije toliko vremena ostale u funkciji, mada ih nije problem zamijeniti.

Link to comment
Share on other sites

On 5/29/2019 at 12:46 PM, ZoranBG said:

Vlado, hvala. Da, kazu da je Pioneer CT95 najbolji od svih Pioneer-a. Na mnogim mestima ga nazivaju "Dragon Killer". Licno, ne volim takva poredjenja, a dp sada nisam naisao na dek koji bi obrisao patos jednim Dragonom.

sjećam se svojedobno iz vremena kaseta i dekova, u kojem sam aktivno sudjelovao, kada mi je takođe kaseta bila primarni izvor muzike, i gdje sam takođe tražio perfekciju (da budu master snimci i TDK SA 90 ili Maxell XL 90) da je taj Nakamichi Dragon bio pojam, kao neki Mont Everest

nikad mi nije bilo jasno u čemu mu je bila tajna "mister šampiona dekova"

pa ako može ukratko

 

inače su mi dekovi uvjek bili ono nešto... od svih komponenti

moj prvi ostvareni san, kupljen nov na komisionu, u Sarajevu 500 DM njegova cijena, plus nekih 250 DM u dinarima za nekakvih tada milion poreza

Hitachi d-w 450

odlično služio (prodo ga u izvanrednom stanju, tipu nije bilo jasno kako dobro svira)

kasnije već ozbiljniju makinu Technics RS BX 606 (pokvaren stoji negdje u garaži)

 

hitachi_d-w450_double_cassette_deck.jpg

technics_rs-bx606_stereo_cassette_deck.jpg

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, giZ_Mo said:

Хитачи је то.  :thumbsup2

mora da si imo/imaš Hitačija

nisam birao nešto maksuz, nego jednostavno tada imali komision prodavnicu u Sarajevu, bilo je i nekih drugih brendova i dekova po tadasnjim free shopovima, ali eto potrefio se Hitači

mislim da u segmentu dekova nisu važili za nešto posebno

tu su ipak vladali Technics, Pioneer, TEAC...

Pioneer sam npr. nešto posebno gotivio, ali mi se nije dalo da ga kupim

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Spachek said:

Sto ne volim duple dekove...

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

bili u to vrijeme popularni

zgodni za presnimit kasetu, ti sebi od nekog, ili ti nekom drugom

ovaj još imao onu opciju brzog presnimavanja

uglavnom ovaj me je odlično služio 7-8 godina, naslušo se i nasnimo kamion kaseta

Link to comment
Share on other sites

On 4/16/2018 at 2:28 PM, safet said:

pikovi od zida do zida :D

9xx.jpg

jes extra i ja sam bio ljubitelj ovih džigabeza

koji je to model

edit:

nađoh dalje kroz temu

bomba, ne znam kako mi je promakao ovakav ljepotan da ne znam za njega, a

inače sam Pioneer gotivio, mada mi se nije dalo da ga imam kao dek

čak bi ozbiljno razmislio da ga kupim, kad bi se ukazalo prilika

mada je vrijeme dekova i kaseta prošlo, iako imam jedan koji može "zasvirat" po potrebi, u prethodnim postovima naveo Technics M-33

Pioneer%20CT-%20A9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Imao sam Technics RSB-605.

Technics-RS-B605-Stereo-Cassette-Deck.jp

Ubedljivo najlošiji dek ikada koji sam imao. Kanta nad kantama. Prodao ga i nabavio DENON DR-M24HX nakon njega.

7437-den_DR-M24HX.jpg

On je već bio daleko bolji, ali mi se nikada nije dopadala njegova razlivenost u basu i loš kvalitet tastera za kontrolu, pa sam i njega prodao i konačno došao negde ranih devedesetih do AIWA ADF-800 sa kojim se rastajem ovih dana.

1741276-aiwa-adf800-3-head-cassette-tape

Ovaj dek radi izvanredno i služio me je u zadnjih 25 godina radeći kao sat. Zvučni balans i kvalitet zapisa je perfektan. Malo mi jeste žao, ali je postao višak u sistemu, izguran praktičnijim novotarijama i manjkom mesta na polici. Sve kasete su već otišle, a uskoro će i on za Moskvu.

 

Link to comment
Share on other sites

Ajde da i ja pitam nesto. Nabavih Sony TC-RX79 dek i na njemu postoji funkcija koju ne mogu da provalim sta radi..i kako. Pored Automatic Rec Levela, koji radi daleko inteligentnije nego ma nekim drugim, Fader opcije..koja savrseno jasno radi..postoji i taster sa oznakom JFS. Taj taster daje funkciju na displeju Just Fade Out, ali ju je moguce ukljuciti iskljucivo kad je dek u STOP modu, i gasi se momentalno na stisak play ili rec komande.. nasao sam jos neke dekove sa ovom funkcijom..ali ni od jednog jedinog i uputstvo za upotrebu.

Dakle..sta je misteriozni JFS...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, uzvarb said:

Dakle..sta je misteriozni JFS...

9 minuta ranije, uzvarb said:

Probao..i nece..dok je u play modu i rec, ne reaguje..ako ga aktiviram ranije..cim izaberem bilo koji rezim gasi se.

Е онда је JFS /Jewish Family Services тако гугл каже.  :D

 

Link to comment
Share on other sites

Pitanje za iskusne servisere...Imam XK-S9000 Aiwu, moja od prvog dana. Gumice su se raspale, nabavio sam set novih, ali mi treba kvalitetan serviser voljan da odradi zamenu gumica i ako treba jos poneceg. Dek stoji vise od 10g al sam resio da ga vratim u zivot. Ako je neko voljan da to odradi, a pri tom zna sta radi :) voleo bih da mi se javi radi dogovora...

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...