Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

4 hours ago, ZoranBG said:

:) Zaboravio sam da sam ga nabavio ove godine. Pustio sam jednu kasetu na njemu i spakovao ga da prvo sredim ostale dekove koji me cekaju - neki zanimljivi modeli mi stoje spakovani vec 6-7 godina i cekaju na servis, pa sam resio da to rascistim, samo treba strasno vremena.

      Zorane , vidi se ko je bio vredan 2018, sjajne prinove , tj tamne:bacanje, a vremena nikad nece biti dovoljno koliko bi mi hteli da se posvetimo nasim ljubimcima a na zalost sve se nekako usaglasi i i onda veliki problem-delovi.  Ali polako pa nije poenta da imamo sve sredeno-na tihoj vatri.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Vlado... ja nekako volim da je sve sredjeno i da radi, ali treba za to mnooogo vremena.

Interesantno je, inace, koliko je elektronika tih starih sprava bila izdrzljiva - nije retkost da naidjem na dek star 30-40 godina koji jos uvek ima osnovne elektricne karakteristike u skladu sa specifikacijama ili da ga je potrebno samo malo prestelovati. Najveci problemi su mehanicke prirode, najcesce.

Danas je, nazalost, u velikom broju slucajeva drugacije.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
13 sati ranije, zflazar said:

Zorane/ostale cenjene kolege, neko vaše mišljenje o Nakamichi RX 505?

Skoro da nema deka koji danas nije mator. RX505 je najbolji u klasi RX dekova sa UDAR mehanizmom, koristi transport II generacije. Mislim da ima ukupno 4 motora. Stereplay ga je ocenio u najvisoj klasi dekova.

Sto se utiska na okolinu tice, UDAR je neprevazidjen :).

U vezi zvuka, vrhunski dek, nema kalibraciju ali kvalitet snimka je besprekoran.

Pazite da mu rade svi prekidaci i preklopnici - meni je crkao preklopnik za Dolby cisto sam od sebe i to nije retkost: kada otkazu, preklopnici ne mogu da se zakljucaju u modu u kojem ste ih izabrali.

Obavezno pregledajte i stanje rolera ako ikako mozete, kao i opste stanje deka jer dekovi sa autoreversom cesto znaju da budu vise istroseni od drugih.

Nadam se da sam pomogao.

Link to comment
Share on other sites

Dugo se nisam javljao ovdje, iako pasivno redovito pratim forum, doduse ograniceno samo na vintege dijelove foruma... Povod zasto se javljam u ovoj temi jest sto me interesirta vase misljenje o TEAC R9000 kazetofonu. Naime kupio sam jedan na yahoo.jp i posto nisam htio uloziti bas pozamasnu svotu novca u Nakamichi auto-reverse seriju kazetofona, ovaj Teac mi se cinio kao povoljan odnos ulozeno - dobiveno za autoreverse deck. Pa me interesira vasa iskustva s navedenim deckom....

Evo slikica:

550BA-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 30.12.2018. at 7:47, kale021 said:

Dugo se nisam javljao ovdje, iako pasivno redovito pratim forum, doduse ograniceno samo na vintege dijelove foruma... Povod zasto se javljam u ovoj temi jest sto me interesirta vase misljenje o TEAC R9000 kazetofonu. Naime kupio sam jedan na yahoo.jp i posto nisam htio uloziti bas pozamasnu svotu novca u Nakamichi auto-reverse seriju kazetofona, ovaj Teac mi se cinio kao povoljan odnos ulozeno - dobiveno za autoreverse deck. Pa me interesira vasa iskustva s navedenim deckom....

Evo slikica:

550BA-3.jpg

Kale čestitam :thumbsup2, ovo nije baš rijedak dek tako da ni nemoj očekivati neka velika iskustva u vezi njega. Univerzalni savjet je ako dek radi i ako si zadovoljan omijerom uloženo dobiveno uživaj u njegovom korištenju, ako ga misliš ostaviti za duže staze nabavi si sve gumene dijelove jer kao što i sam znaš svaki dan su sve skuplji a uskoro če možda biti i nenabavljivi.:wave2 Pozdrav od Retra i sve naj, naj u 2019

PS. Naravno i svim forumašima sve najbolje u 2019

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On ‎22‎.‎12‎.‎2018‎. at 19:29, zflazar said:

Zorane/ostale cenjene kolege, neko vaše mišljenje o Nakamichi RX 505?

Nisam imao RX 505,ali sam imao RX 202 i RX 303.Rx 303 iako dvoglavi,snima i radi izuzetno dobro.Rx 202 sam imao 2 komada i nije zvucno na mene ostavio utisak dok 303 jeste.U mojoj 70.emisiji u kojoj su bi gosti bili Toma Pavlovic,Goran Filipovic i Boban Stanic pominjali smo upravo zbog tebe RX 505 :) Pitao sam Bobana Stanica koji ima RX 505,da kaze nesto o deku ( pogledaj od 1 sat i 13 minuta ).

Link to comment
Share on other sites

Da, to je taj.

Kod ovih dekova moraju da se menjaju releji. Resenje preklopa rec/play moda i monitoringa (tape/source) putem releja je zvucno daleko bolje nego koriscenjem standardnih 4066 kola iz tog vremena, ali mnogi dekovi, usled godina, pate od problema sa relejima. Yamaha K1000, Braun C3 i C4, Dual C844 i C846, Tandberg TCD3014A, Sony TCK777... su samo neki kod kojih sam morao da ih menjam. Otkaz releja daje simptome koji ne moraju biti ocigledni na prvi pogled, posebno ukoliko ih dek ima vise.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1/17/2019 at 8:32 AM, ZoranBG said:

Cestitam!

Imao sam davno kod sebe takav dek, bio je vlasnistvo jedne cure pa je trebalo da se popravi. Ti pik metri su bas interesantni.

Poslacu Vam PP.

Ja cekam da mi stigne ovo, trazio sam ga da ga uklopim sa ostalim Sony komponentama... Sony TC-K777, slika je sa neta:

TCK777.thumb.JPG.72612a41ecee422c33ec1ece696201be.JPG

 

čestitam.taj dek sam ja kupio samo mi nikad nije stigao...debelo me zajebo prodavac...

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav dobri ljudi! :)

Nostalgija uzima maha pa pored solidnog Sony Walkman-a WM-EX505 bih zeleo da se pocastim nekim pravim dekom a izbor je pao na Onkyo TA-2570. Po misljenju mnogih, dek zavredjuje paznju i sasvim je solidan komad audio tehnike.

Ako ga ima neko ko bi zeleo da proda, ja sam zainteresovan pa Vas molim ponudite.

Hvala puno i veliki pozdrav :wave2

Link to comment
Share on other sites

On ‎31‎.‎1‎.‎2019‎. at 22:17, Vladeta said:

Pozdrav dobri ljudi! :)

Nostalgija uzima maha pa pored solidnog Sony Walkman-a WM-EX505 bih zeleo da se pocastim nekim pravim dekom a izbor je pao na Onkyo TA-2570. Po misljenju mnogih, dek zavredjuje paznju i sasvim je solidan komad audio tehnike.

Ako ga ima neko ko bi zeleo da proda, ja sam zainteresovan pa Vas molim ponudite.

Hvala puno i veliki pozdrav :wave2

Onkyo TA-2570 je odlican izbor za cenu za koju se prodaje kod nas.Kostao je 1000 Dm kataloski i bio je odlicno ocenjen u Nemackom casopisu Audio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...