Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Rijad, preprodavac koji mi je "uvalio" BX300 kome fale delovi je dobio moju ocenu preko KP. Nekoliko sati kasnije pocele su da pljuste jezive uvrede preko Viber-a, SMS-a i putem KP.

Evo linka u temi o preprodavcima, pogledajte samo psovke koje koristi i zakljucite sami.

https://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/27917-vaå¡a-iskustva-sa-preprodavcima-hi-fi-opreme/&do=findComment&comment=676159

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ZoranBG said:

Rijad, preprodavac koji mi je "uvalio" BX300 kome fale delovi je dobio moju ocenu preko KP. Nekoliko sati kasnije pocele su da pljuste jezive uvrede preko Viber-a, SMS-a i putem KP.

Evo linka u temi o preprodavcima, pogledajte samo psovke koje koristi i zakljucite sami.

https://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/27917-vaå¡a-iskustva-sa-preprodavcima-hi-fi-opreme/&do=findComment&comment=676159

 

Bolestan lik....totalno...a tebi svaka čast na onako potpuno realnom, opisu prodavca kod davanja negativne ocjene njemu, koju ne da je zaslužio, nego je treba maksimalno multiplicirati!

Samo screenshot-ove proslijediti administraciji K/P, pa neka se pozabave njim...

Samo da dodam...primjetno je njegovo jeftino i dodatno uvlačenje kupcima, tako što ih pokušava "pridobiti" pisanjem ekavicom....wtf???

Neviđeno beskrupulozan lik....

Link to comment
Share on other sites

Stigao je i Tandberg 3014A. Misa Lukic mu je majstorski popravio VU metre i pojacalo za snimanje, nesto sto ja nisam umeo.

Sada je ostalo da odradim mehaniku, remeni treba da se menjaju, a skroz je zaglavljen sistem za podesavanje azimuta - secam se da sam se bas namucio oko toga na Tandbergu 3004, pa cemo videti kako ce ici ovaj put...

Jedino sto ce sve ovo ici nedeljama, nemam vremena...

3.jpg.7267ec54af7fcd0deda469fd548d7c78.jpg

Na ovom deku treba da se zamene roleri - ostarili su. Njihova cena preko neta nije mala - oko 70 EUR sa postarinom, ali se isplati ukoliko dek ima dobar zvuk - ovo je, na kraju krajeva, ziva legenda kaset dekova i, po nekima, najbolji dek ikada napravljen.

Meni, licno, vise deluje kao da su ga pravili braca Rusi nego Norvezani :). Zvuk ne mogu da komentarisem, nisam ga cuo...

Link to comment
Share on other sites

Hvala Stevo :)

Imas li link ka toj temi?

Ja sam samo nasao kod Svaba na forumu slike sa opisom i polozajem zeger osiguraca koji se skida i nalazi ispod glave za brisanje. Na 3004 sam uradio, koliko se secam, bez skidanja, uz pomoc spreja. Izgleda da se kod njih od zapekle masti zaglavi azimut osovina na mehanizmu, pa onda preskace zupcasti kais, tako je bilo na 3004 a na ovom 3014A su identicni simptomi.

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, slobica said:

...plastika na vratima je matirala pa bih zamenio...

Ako misliš na prozorčić...a da poliraš najprije?...npr. neka politura za vizire motorističkih kaciga i sličnog...ili upitaš kod nekog ko polira automobilske žaromete/farove.

Link to comment
Share on other sites

Pa, pošto ionako tražiš druga vratanca!...naravno, lepše bi bilo, da ih ne polomiš.

Radoznalosti radi možeš da probaš i sledeće, ako ti stoji na raspolaganju:

- uzmi neki komad prozirne plastike (npr. kutija od Ferrero Roche...njam)

- probaj da je izmatiraš, ali stvarno nežno...recimo gobicom za pranje suđa (vileda glitzi) ili nečim sličnim

- ako imaš onaj elektronski upaljač (ne znam kako se zove, ali daje, ne plamenčić, nego urla ko autogeni švajs aparat), odnosno maleni plinski "vatromet" - ajoj, kako li se to zove?...ono malo čudo, što npr. kuvari koriste za karamelizaciju posipa od šečera npr.

- pređi plamenom pažljivo preko površine...znači ne zagrijavaj jedno te isto mesto suviše dugo i ne suviše blizu

- cilj vežbe je da se otopi površina plastike

- ako ide, onda vrlo pažljivo sa prozorčićem...sa pretpostavkom da su vratanca metalna.

 

Ovako nekako: 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Juce mi je stigla narucena nova kalibracijska kaseta - moje za azimut su vec ostarile i ne mogu se potpuno uzdati u njih. Nisam uzeo fabricku, vec drugu generaciju, ali mi se covek koji ih pravi cini vrlo ozbiljnim (mada je malo spor u komunikaciji):

https://www.ebay.com/itm/Universal-Calibration-Test-Tape-please-read-description/232755060954?_trksid=p2485497.m4902.l9144

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ZoranBG said:

Juce mi je stigla narucena nova kalibracijska kaseta - moje za azimut su vec ostarile i ne mogu se potpuno uzdati u njih. Nisam uzeo fabricku, vec drugu generaciju, ali mi se covek koji ih pravi cini vrlo ozbiljnim (mada je malo spor u komunikaciji):

https://www.ebay.com/itm/Universal-Calibration-Test-Tape-please-read-description/232755060954?_trksid=p2485497.m4902.l9144

 

Da , da, to je Boris Ribov, tata mata za servis trakase i dekova. Sigurna i povoljna kupovina.

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2018 at 12:49 PM, ZoranBG said:

Hvala Stevo :)

Imas li link ka toj temi?

Ja sam samo nasao kod Svaba na forumu slike sa opisom i polozajem zeger osiguraca koji se skida i nalazi ispod glave za brisanje. Na 3004 sam uradio, koliko se secam, bez skidanja, uz pomoc spreja. Izgleda da se kod njih od zapekle masti zaglavi azimut osovina na mehanizmu, pa onda preskace zupcasti kais, tako je bilo na 3004 a na ovom 3014A su identicni simptomi.

http://www.tapeheads.net/showthread.php?t=53358 

Link to comment
Share on other sites

On 7.6.2018. at 11:57, ZoranBG said:

Da, da, kaseta je stigla bas kao na slici, sa serijskim brojem, jasnim opisom metodologije pravljenja itd. itd.

Uspeo sam da izbunarim malo slobodnog vremena sinoc i zavrsio tekst o Technics-u M88 :)

http://zokiaudio.com/technics-rs-m88-japanese-battleship/?lang=sr

Nadam se da ce vam biti interesantno.

Zoki moj a što da ti kažem osim hvala ti za još jedan dio tvoga iskustva u koje je utkano mnogo vermena i ljubavi, to se prosto vidi iz svake tvoje riječi.:thumbsup2:klanjanje

Pozdrav od dijela moje ekipe koju sam konačno priključio na strujni krvotok :D

DSC04622.jpgimage hosting above 5 mb

DSC04621.jpg

DSC04626.jpg

DSC04645.jpg

DSC04606.jpg

 

DSC04665.jpg

DSC04676.jpgscreen shot

DSC04679.jpgimagehosting

DSC04675.jpg

DSC04476.jpg

 

DSC04525.jpg

DSC04537.jpg

DSC04539.jpgDSC04545.jpgimage sharing

 

 

Ovu malu Technicsovu linijicu obožavam, kako su se nekada radili uređaji...

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 8.6.2018. at 21:49, Retro-Man said:

Zoki moj a što da ti kažem osim hvala ti za još jedan dio tvoga iskustva u koje je utkano mnogo vermena i ljubavi, to se prosto vidi iz svake tvoje riječi.:thumbsup2:klanjanje

Pozdrav od dijela moje ekipe koju sam konačno priključio na strujni krvotok :D

DSC04622.jpgimage hosting above 5 mb

DSC04621.jpg

DSC04626.jpg

DSC04645.jpg

DSC04606.jpg

 

DSC04665.jpg

DSC04676.jpgscreen shot

DSC04679.jpgimagehosting

DSC04675.jpg

DSC04476.jpg

 

DSC04525.jpg

DSC04537.jpg

DSC04539.jpgDSC04545.jpgimage sharing

 

 

Ovu malu Technicsovu linijicu obožavam, kako su se nekada radili uređaji...

 

 

lepo izgleda neka te dugo slizi koje su tacne oznake/modela

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...