Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Hvala svima na zanimljivim odgovorima. Bozo, i ja sam na prvu loptu pomislio da je mozda ista firma koja je radila za NAD-a, dok nisam video mehaniku.

Zaista, ovo je dek sa oznakom DII, a to je identicni model C484 koji je u srebrnoj verziji.

Shon3i je pogodio, odnosno i ja tako mislim - ovo je modifikacija Alpine deka. Tacnije, izuzetno je slican Alpini AL65 (po shemi, Dolby kolima, transportu)  koja je na izvanrednom HiFiEngine sajtu pogresno deklarisana kao dvoglava, u stvari je troglavi dek. Gradiente je zamenio displej, steta sto su izbacili izvanredan mehanicko-opticki sa AL65 i stavili fluo prikazivac sa izuzetno tankim markerima, moglo je to lepse. Dodatno, ugradili su digitalni brojac sa opcijom rada u realnom vremenu i dodali mogucnost pretrazivanja vise pesama.

Medjutim, glavni stos je u audio ploci - narandzasti elektroliti su Siemens i oni cine 90% populacije, ostatak su Philips i drugi. Ovo jasno pokazuje da ploca nije radjena u Japanu ili na dalekom istoku, mozda je napravljena bas u Brazilu, ne znam, ali ne secam se da sam ikada video nemacke elektrolite kao masovnu pojavu u dekovima koji dolaze iz Azije . Da napomenem kako su elektroliti prilicno aljkavo poredjani, u smislu da su iskrivljeni itd.

Gradiente snima fenomenalno, slusao sam nocas njegov snimak preko Sony WMD6C Professional vokmena, savrsen je i to na obicnoj najjevtinijoj budjavoj Sony normal traci, jednako kao i na njemu. Nisam izvukao numericke podatke za frekvencijski opseg, ali izuzetno je linearan na sva tri tipa traka, s tim sto na TDK MA ide do 22-23 kHz (signal generator je podesen da ide do 25 kHz), mozda i vise, posle cega ima nagli pad. Na TDK SA/SA-X ide do 20-22 kHz.

Pojacalo za slusalice je diskretno, jedno od najboljih koje sam cuo kod dekova.

Sve u svemu, izuzetno zanimljiva sprava, totalno iznenadjenje za mene. Sam primerak je veoma, veoma malo koriscen. Gumice je zamenio ranije majstor koji ga nije dobro sklopio (nista strasno, sitnica), a imao je i jedan hladan lem na ploci pa je prekidao na levom kanalu.

Ostaje da ga testiram u glavnom sistemu.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, ZoranBG said:

 

Shon3i je pogodio, odnosno i ja tako mislim - ovo je modifikacija Alpine deka. Tacnije, izuzetno je slican Alpini AL65 (po shemi, Dolby kolima, transportu)  koja je na izvanrednom HiFiEngine sajtu pogresno deklarisana kao dvoglava, u stvari je troglavi dek. Gradiente je zamenio displej, steta sto su izbacili izvanredan mehanicko-opticki sa AL65 i stavili fluo prikazivac sa izuzetno tankim markerima, moglo je to lepse. Dodatno, ugradili su digitalni brojac sa opcijom rada u realnom vremenu i dodali mogucnost pretrazivanja vise pesama.

 

Dok ste ovo pisali nađoh ovaj sajt:

http://www.audiorama.com.br/alpine/

Tu su na dnu i Gradiente dekovi.

Link to comment
Share on other sites

Kursume, hvala Vam najlepse!

Sajt Audiorama je prilicno star, sada kada sam ga pogledao setio sam se njega i video sam i tri Gradiente deka na dnu... skroz sam zaboravio na ovo... mislim da sam ga posetio poslednji put bio pre 5-6 godine a na Gradiente link na dnu nikada nisam ni otisao.

Hvala jos jednom. Kako meni izgleda, Brazil je svet za sebe, ne samo u domenu HiFi-ja.

 

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, Kuršum said:

Inače, imali su dosta modela dekova:

http://www.audiorama.com.br/gradiente/tape_deck.htm

On 21.5.2018. at 23:26, alI_Zée said:

Изгледа да је фирма Gradiente сарађивала са Yamahom и личи на неки њихов модел а иначе модел је C- 484.

А шта мислиш где сам нашао тачану ознаку дека?

Link to comment
Share on other sites

On 22.5.2018. at 9:27, ZoranBG said:

Shon3i je pogodio, odnosno i ja tako mislim - ovo je modifikacija Alpine deka. Tacnije, izuzetno je slican Alpini AL65 (po shemi, Dolby kolima, transportu)  koja je na izvanrednom HiFiEngine sajtu pogresno deklarisana kao dvoglava, u stvari je troglavi dek. Gradiente je zamenio displej, steta sto su izbacili izvanredan mehanicko-opticki sa AL65 i stavili fluo prikazivac sa izuzetno tankim markerima, moglo je to lepse. Dodatno, ugradili su digitalni brojac sa opcijom rada u realnom vremenu i dodali mogucnost pretrazivanja vise pesama.

Meni je ovako na vizuelno zapaznje, ovi rec faderi su isti :) a i nekako sve je tako slicno,

Inace skoro sam gledao Alpine deckove, nekako su mi bas lepi, a voleo sam Alpine radiokasetofone za kola, o ovim tehnickim detaljima pak nisam toliko upucen :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...