Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Neverovatno za koliko se neki kaset dekovi prodaju na stranim sajtovima,a i kod nas. Vidim da se na oglasima mnogi dekovi nazivaju High End,vrhunski... a nisu ni vrhunski a ni High End,i onda stave visoku cenu,pa ako nadju nekoga ko se ne razume toliko u cene da mu prodaju.I cene na KP vise za neke dekove nemaju nikakvog smisla,stavljaju se za neke modele bez ikakve logike. Razumem da su neki dekovi retki ili kako kazu legendarni i da izgledaju kako mnogi kazu kao ukras u stanu i da to utice na cenu.Ali najbitniji je zvuk i stanje deka.Znam neke koji su mi za kaset dek Nad 6300 rekli da je ruzan i da ga ne bi nikad uneli u stan,a taj dek je odlican.A i u Stereo-u je bio fenomenalno ocenjen ( kostao je 2000 Dm).Ima i dekova na KP koji imaju jako korektne cene.Opet zavisi sta ko hoce od deka,izgled,zvuk,nostalgija za odredjenim modelom...

Evo i kataloskih cena kaset dekova koji su pominjani ovde,svi navedeni su bili top modeli u svojim serijama.Na primer Aiwa AD-6900 Mk II je svojevremeno ( 1980 godine u HiFi Jahrbuch)  kostala 1900 Dm nova sa daljinskim upravljacem ( uz nju se dobijao daljinski upravljac) ,dok je u USA kostala 890 dolara ( 1981 godine ). Bang and Olufsen Beocord 9000 je kostao kad se pojavio 3900 Dm (testiran 3/1982 godine u Stereoplay-u ) ,kasnije mu je cena pala na 3500 Dm. Dok je Eumig FL-1000 kostao 2400 Dm (verzija koja je imala High Com,dok je verzija bez High Com bila 2000 Dm ,dok mu je cena u USA bila 1550 dolara ). Optonica RT-9100 je kostala 2500 Dm. Technics RS-M 95 je takodje kostao 2500 Dm ( u USA bio 1300 dolara). Pioneer CT-A 9 X je kostao 2300 Dm ( to je bio moj prvi troglavi dek,imao sam ga 1990 godine ).

Evo cena na KP pa zakljucite sami sta koliko vredi : Aiwa XK-S 9000 je kostala nova 2000 Dm u nemackoj,a 700 funti u Engleskoj,a vidim da se na KP prodaje za 1200 evra.Vidim na KP i Nakamichi ZX-9 za 1700 evra servisiran,treba videti sta je uradjeno( svakako da dobar servis podize cenu samom uredjaju,e sad zavisi sta je radjeno i koliko je to kostalo ,lepo bi bilo da se ima to na papiru sta je radjeno i koliko je kostalo ).Na cenu utice i to sto ga je teze naci od Dragona.Inace je ZX-9 kostao 3000 Dm i testiran je zajedno sa Dragonom i ASC AS-3001 u Stereoplay-u 3/1983 godine.Jedan od najboljih Nakamichi dekova.Na tom testu je Dragon dobio ocenu Referentan (I od tad je masnim slovima uvek bio napisan na njihovim Rang listama). A skoro su bila i 2 Nakamichi Dragona,jedan za 800 a drugi za 700 evra.Dragon je nov kostao od 4000 do 4150 Dm. A video sam skoro na KP i Pioneer CT-F 1250 za 500 ili 520 evra (taj dek je kostao 1980 godine 1800 Dm u HiFi Jahrbuch i imao sam ga pre nekih 25 godina ,dok je CT-F 950 bio 1350 Dm,CT-F 850 je bio 1000 Dm  ) .

Stanje deka je izuzetno bitno u odredjivanju cene/ a i u slucaju kupovine najbitnije,a servis vrhunskih dekova kosta ( jos ako delovi moraju da se narucuju iz inostranstva ,a uvek postoji i rizik da li moze da se popravi tj dovede u zeljeno stanje ) .Dek u odlicnom stanju svakako vredi platiti vise i uvek bih pre kupio da moram da biram slabiji model u perfektnom stanju nego bolji model u losem stanju.Pogledati stanje deka i jos ako uz to odlicno snima na svim kasetama onda je to pun pogodak i vredi ga platiti vise jer bilo je ovde dosta price na nekim kasetama dek snima dobro a na nekim lose.Kad je dek u odlicnom stanju (glave,pinc roleri,kapstani...) uvek mi se pokazao da ne bira kasete i da ce svaku da snimi dobro.A imao sam i nekoliko glanc novih dekova i perfektno su snimali na svakoj kaseti.

Za sve koji nisu u mogucnosti ili ne zele da daju puno para(da tako kazem) za kaset dek treba naci neku granicu gde razlika u kvalitetu izmedju kaset dekova nije ni blizu razlike u ceni istih. Zoki je skoro prodao Onkyo Integra TA-2570 (uz njega dao na poklon Technics suvx 600 pojacalo,mislim da je taj model poklonio uz dek) za 80 evra,procenite koliko vredi pojacalo i koliko je onda povoljna cena za dek.Na primer taj dek je kostao 1000 Dm i bio je njihov top model od 1988 do 1991 godine.Po meni je na primer to dobra kupovina a taj dek je bio i odlicno ocenjen za svoju cenu. Onda vidim cesto Denon DRM-800A za povoljnu cenu ( oko 50-60 evra).A kostao je 900 Dm i bio jako dobro ocenjen.

Evo jednog primera kad su razlicite cene u pitanju,a ista klasa dekova Sony TC-KA 6 ES se prodaje(kad se pojavi) po 250-300 i vise evra na KP (kostao je 1400 Dm) dok je na primer Kenwood Kx-9050 S (njihov Top model iz devedestih koji je cak u Stereo-u bio bolje ocenjen od Sony-ja,dok je Sony u Stereoplay-u bio bolje ocenjen od Kenwood-a ) se prodaje ispod 100 evra ( kostao je od 1300 do 1350 Dm ) .Zadnji put sam taj Kenwood video na KP za nekih 60-70 evra( mislim da je prodavac imao i originalni daljinski uz njega). Onda cene Akai dekova su otisle visoko.Akai GX 9/95/95 mkII su kostali po 1300 Dm,Akai GX 6/75/75MkII su bili po 1000 Dm.Nakamichi CR-1E se prodaje za 250 evra na KP (pise servisiran, kostao je nov 900 Dm),a Nakamichi Cassette Deck 2 za 100 evra,a kostao je 1000 Dm.Za 250 evra je clan foruma Microfarad prodavao svoj Nakamichi DR-2 ( odlicno ocenjen,troglavi,kostao je 1400 Dm ) u perfektnom stanju ( takvo stanje vredi da se plati ).

Link to comment
Share on other sites

Sve se svelo da se stavi oglas i deku da neki nadimak ili sta vec, napendreka cena protrljaju se rukice cekajuci nekog neiskusnog i neupucenog sa viskom para... Svi dekovi su vrhunski, eto nekoliko rs-b755 i 765 za 80 do 100 i vise €. brutalno ali dobro, nacekace se!Uopsteno ako je samo malo bolji model od najgorih plastikanera to je odmah hi-end pa jer red da bude 100€.

Ja sam evo nekoliko trgovina obavio sa Safetom iz Subotice po razumnim cenama i zadovoljan sam.

Link to comment
Share on other sites

Ispao je i vise nego korektan! Jedan dek sam mu poslao sa ciljem da zameni ostecenu glavu ali je covek temeljno ocistio i ispostavilo se da je prethodni vlasnik zapustio dek i nije ga gledao godinama pa je i sam mislio da je glava "osmirglana". Znaci ocistio i podmazao masinu i sada radi kao sto nikad nisam ni zamisljao!

Svaka cast, mogao je da je skine i uzme sebi a meni naplati menjanje... ali ne, nije to uradio.

Hvala Safete!

Link to comment
Share on other sites

Zanima me zvuk ovog deka ako je neko imao dodir.

Yamaha k-550 a moze i k650, vredi li traziti?

Znam da nije DD, nije hi-end ni mehanicki a ni zvucno verovatno ali mi je lep vizuelno pa me zanima varijanta da li bi lepo reprodukovao snimke sa boljih dekova, cisto za reprodukciju i ukras!

yamaha.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, safet said:

vlado dobar je to dekić! jednostavam , lep i ima dobar pun zvuk. hvala na pohvalama i uživaj u dekovima 

Slusam svasta u zavisnosti od raspolozenja ali ipak cesce elektronsku muziku pa mi je bitno da bass nije tanak. Npr Technics m253x to odradi vrhunski! Da je makar delom mastan u nizem delu...

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, ScepanBG said:

Dek u odlicnom stanju svakako vredi platiti vise i uvek bih pre kupio da moram da biram slabiji model u perfektnom stanju nego bolji model u losem stanju

 Tacno tako, mada cene dekova pogotovo u inostranstvu  dostizu vecu cenu od kataloske iz dana u dan, kod nas su ipak malo skromnije mada ima izuzetaka. meni te cene ne smetaju jel znam da ih sigurno po toj naduvanoj necu kupiti kao i mnogi drugi, meni vise smetaju prodavci koji postave slike uredjaja sa neta i tako pokusavaju da obmanu potencijalne ili manje iskusne kupce navodeci neke nebuloze , vrhunski mint high end kao nov malo radilo itd

Link to comment
Share on other sites

Nak CR1 se do pre godinu prodavao za 100eu plafon a sad kao sto kaze Scepa za 200eu, pa to je otkaceno.

Ako hoces neki dek za pristojne novce, proizlazi da ne smes nista javno pitati i pisati o njemu, odmah se digne cena u nebesa, sto nije krivica ljudi koji pitaju i pisu, al' eto dokle je stiglo nase trziste nazalost.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Vlado.D said:

 Tacno tako, mada cene dekova pogotovo u inostranstvu  dostizu vecu cenu od kataloske iz dana u dan, kod nas su ipak malo skromnije mada ima izuzetaka. meni te cene ne smetaju jel znam da ih sigurno po toj naduvanoj necu kupiti kao i mnogi drugi, meni vise smetaju prodavci koji postave slike uredjaja sa neta i tako pokusavaju da obmanu potencijalne ili manje iskusne kupce navodeci neke nebuloze , vrhunski mint high end kao nov malo radilo itd

ima neko ko prodaje što mora (cena niža) pa neko ko hoće malo da zaradi (realna)  i oni što ih nije briga dali će sutra ili za godinu dana prodati (papreno) pa kako bude a bogami ima i kupaca koji su cepidlake koje hoće nešto da je kao novo ispravno i da je izmedju jeftinog i badava .teško je to sve uklopiti ali eto ide nekako.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, vlado78 said:

Zanima me zvuk ovog deka ako je neko imao dodir.

Yamaha k-550 a moze i k650, vredi li traziti?

Znam da nije DD, nije hi-end ni mehanicki a ni zvucno verovatno ali mi je lep vizuelno pa me zanima varijanta da li bi lepo reprodukovao snimke sa boljih dekova, cisto za reprodukciju i ukras!

yamaha.jpg

ODLICAN !!!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, safet said:

ima neko ko prodaje što mora (cena niža) pa neko ko hoće malo da zaradi (realna)  i oni što ih nije briga dali će sutra ili za godinu dana prodati (papreno) pa kako bude a bogami ima i kupaca koji su cepidlake koje hoće nešto da je kao novo ispravno i da je izmedju jeftinog i badava .teško je to sve uklopiti ali eto ide nekako.

Slazem se ima nas svakakvih ali mi je nezamislivo (navodim licni primer) limundovac, hvali se sa puno pozitivnih ocena, salje iskljucivo po uplati na racun, vesto mesa slike stvarnog uredjaja sa slikama maltene iz kataloga i ceka da uhvati neku naivnu zrtvu ( nazalost uhvatio ju je na ponovljenoj aukciji-ne mene da se ogradim mada zamalo).Covek mu uplati a kad dobije ostecen uredjaj onda se to svali na kurirsku sluzbu jel videli ste slike  i sve je bilo u redu.  E meni je to dno dna, a sad da li ce neko zaraditi 10-20 mozda i 50e to je stvar njegove licne procene

Link to comment
Share on other sites

Pazite  ovog  tipa..

https://www.kupujemprodajem.com/Sony-TC-K-65-Retkost--60203077-oglas.htm?filter_id=148

A  ovo  je  cenovnik  najjeftinijeg prodavca  u  Nemackoj  1980. 

Nalazio  se  u  Tetnangu,  na  Bodenskom  jezeru gde je  porez  do 10%  manji no  u  ostatku drzave.

Kod njega  sam  maximalno  kupovao, jer se  na  1000DM  stedelo  i  do  100 dm.

5adf48f6eb0c9_cenovnikTHISSEN.thumb.jpg.12775496c2f915c105bb7d471b2bfdaa.jpg

ILi  deo  cenovnika  Minhenskog  veletrgovca  iz  istog  doba, isto  export  cene.. (Ne postoji  vise.)

5adf49a14460d_cenovniklight.thumb.jpg.17677b9a065c70837bb380ff2139d478.jpg

Izvinite  za "drhtav""  snimak..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...