Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

47 minutes ago, ZoranBG said:

ovo mi je treci Dragon u karijeri

Zorane treca sreca bi trebala da bude najbolja, cestitke na kupovini,  e sad to je dobro i za NAS, valjda ce biti i neki dek za  prodaju koji je losiji od Dragona:D, cisto da se pokrije trosak( bar 5-6) CEKAMO, Ha HA, sala naravno, neka Vas dugo i dobro sluzi. Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, ZoranBG said:

Hvala svim dragim ljudima na cestitkama.

Safete, ovo mi je treci Dragon u karijeri, videcu da li imam slike iznutrica od prethodnog. Ako imam, postavicu.

jel ti dragoni stvarno vrede te bezobrazno pune novce? mislim meni je to strasno puno za jedan kaset dek...

Link to comment
Share on other sites

Alti,

zaista ne znam sta da kazem. Dragon je nekada kostao kao pola novog Golfa, da li danas vredi ili ne... pojma nemam. Vidim cesto na eBay (i kod nas na KP) uredjaje, ne samo dekove, koji su daleko, daleko, daleko precenjeni iznad onoga sto vrede. Neki zbog izgleda, neki zbog popularnosti kod (ne)upucenih audiofila, neki jer su stari uredjaji kojih nema vise pa se za pojam "kolekcionarski" vezuje odmah i pojam "odresi kesu"... sve je to meni suludo.

Uredjaj valjda vredi koliko je onaj ko ga kupuje spreman da plati. Ja, recimo, mogu da dam veliki novac za Dragona, CR7, 1000ZXL, 680ZX, Luxmana 5K50 ali ne i za, recimo, Aiwa-u XK-S9000, XK-009, 6900, Akai GX75/95 jer znam sta svaki ima unutra i koje su mu mane na duze ili krace staze.

Da napomenem da nisam pasionirani ljubitelj Nak dekova. Dodatno, za mene je Dragon uzasno ruzan dek, koji nije napravljen po meri korisnika u mnogim segmentima - od slabo vidljive kasete do pikova koji su sve samo ne citljivi, malih komandi za nivo snimka, nejasnih polozaja dugmadi itd. itd. Cak ni njegov autokalibracijski sistem nije najbolji koji je izmisljen, mada je vrlo pristojan.

Sa druge strane da je trajan dek - jeste... i da svira u kategoriji najboljih 5 dekova koje sam ikada cuo - jeste... i da je jedan od dva najbolja Nak deka koja sam cuo - jeste. A imao sam i imam zaista svasta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dek vredi, onoliko koliko ti se sviđa i koliko rešiš da platiš :) Od Nak-a mi se jedino sviđa 480, a koliko danas vredi, sigurno ga neću kupiti. Dekovi, kao i gramofoni, MD-ovi, magnetofoni, vokmeni, DAT,  su stvar prošlosti i kupuju ih još samo zaluđenici kojih je sve manje. Mlade ljude ti uređaji ne zanimaju. Realno, dek danas ne vredi ništa. Nema novih dobrih kaseta, cene NOS su otišle u nebo, a ko zna gde su i kako čuvane. 

Zaključak, svaki stari uređej vredi koliko si spreman da platiš :)

Link to comment
Share on other sites

ZoranBG

hehe,sve si rekao,ali...koliko god da je dragon dobar,prica se da je eumig fl-1000µP jedan jedini njegov protivnik...je da je i taj ruzan tako kakav je ali bi se priviko cak i na silu...sto bi se reklo sto mora,to nije tesko...ako stoji prica...

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, steva said:

Dek vredi, onoliko koliko ti se sviđa i koliko rešiš da platiš :) Od Nak-a mi se jedino sviđa 480, a koliko danas vredi, sigurno ga neću kupiti. Dekovi, kao i gramofoni, MD-ovi, magnetofoni, vokmeni, DAT,  su stvar prošlosti i kupuju ih još samo zaluđenici kojih je sve manje. Mlade ljude ti uređaji ne zanimaju. Realno, dek danas ne vredi ništa. Nema novih dobrih kaseta, cene NOS su otišle u nebo, a ko zna gde su i kako čuvane. 

Zaključak, svaki stari uređej vredi koliko si spreman da platiš :)

slazem se potpuno... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, steva said:

Dekovi, kao i gramofoni, MD-ovi, magnetofoni, vokmeni, DAT,  su stvar prošlosti i kupuju ih još samo zaluđenici kojih je sve manje.

Niste ni prvi ni poslednji koji su postali zatočenici svoje mladosti. Siguran sam da će biti i mnogih iz ove mileniumske generacije koji će "maziti i paziti svog djoleta" čak i kad posede.

Istina je i da mlađi dosta manje slušaju muziku nego starije generacije. Tako da je generalno celokupan HI FI u blagom padu.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, alti said:

ZoranBG

hehe,sve si rekao,ali...koliko god da je dragon dobar,prica se da je eumig fl-1000µP jedan jedini njegov protivnik...je da je i taj ruzan tako kakav je ali bi se priviko cak i na silu...sto bi se reklo sto mora,to nije tesko...ako stoji prica...

Zaista? Imam u kolekciji i Eumig FL1000uP.

Inace, nije ruzan, prelep je u srebrnoj varijanti, bar meni, ali moj primerak je crn.

Prica se svasta... da je Teac Z6000 Dragon Killer, da su Tandberg 3014A i 910 bolji od Dragona, da je ZX9 bolji od Dragona, da je CR7 bolji...

Ja sam sve njih propustio kroz sake, neke zadrzao, vecinu prodao, tako da ne moram da slusam price drugih... znam u sta verujem a u sta ne.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Beocord 9000 je kod nas izuzetno potcenjen dek s obzirom da mu je kataloska cena bila 3.500 DEM i da je bio ocenjen u najvisoj klasi.

Prelep, elegantan, u nekim delovima napravljen kao nijedan drugi, ali i prilicno bucne mehanike (samo jedan motor i par elektomagneta).

Zvucno je vrhunski, sa fenomenalnim belezenjem detalja, cist i neutralan. Ne dodaje toplinu i vise pripada skoli zvuka koju su negovali Revox/Tandberg, no svakako je vrlo muzikalan i, ponavljam, pravi fenomenalan snimak (kada ga sam reprodukuje). 

Imam dva komada, jedan treba da servisiram, ali nikada ih nisam poredio sa drugim vrhunskim dekovima 1:1, vec po secanju njihovog zvuka, pa ne mogu da pricam napamet. 

Ono sto sam primetio na oba jeste da tudji snimci na 9000 ne zvuce ni malo lepo - ocigledno je ekvilizacija reprodukcije podesena drugacije, a njihovi snimci deluju svetlo na drugim dekovima - opet zbog ekvilizacije snimka kako bi se krive potrle i dobio neutralan zvuk.

Optonicu 9100 takodje imam, ali mi je rasturena i u delovima vec 10-12 godina i pitanje je da li cu je ikada sklopiti. U stanju u kojem je stigla nije radila dovoljno dobro da bih izvukao ikakav zakljucak. Inace, za mene je to jedan od najlepsih srebrnih dekova - mnogo lepsi u prirodi nego na slikama.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...