Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Just now, Zden said:

Ima li netko pravu ideju za riješavanje neugodnih mirisa  starog decka  

još kad se  malo ugrije  užas jedan  .Ima li pomoći osim luftanja 

Отворити и оставити на тераси бар недељу дана.

Link to comment
Share on other sites

Radi kao bebica  no je očito stajao na  ne adekvatnom  mjestu tipa  potkrovlje  ili podrum pa bazdi grozno inače

fina naprava e da radi se o sony tck61   ,začuđujući  tonski  je  vrhunski . Radio je sve ukupno  desetak sati 

Link to comment
Share on other sites

On 5.4.2018. at 16:08, Zden said:

Radi kao bebica  no je očito stajao na  ne adekvatnom  mjestu tipa  potkrovlje  ili podrum pa bazdi grozno inače

fina naprava e da radi se o sony tck61   ,začuđujući  tonski  je  vrhunski . Radio je sve ukupno  desetak sati 

Pazi kad znam koji miris je u pitanju...izvetrice kad krenes da ga koristis.

Link to comment
Share on other sites

Morao sam da rasklapam Technics RS-M245X. Pikla je gumica koja ide od velikog motora do idlera koji namotava traku u PLAY modu. Najblaže rečeno, čudna mehanika :). Dobra stvar je što ne mora da se rasturi pola deka da bi se ista skinula. Kod vraćanja mehanike, treba obratiti pažnju na kablić koji vodi do vratanca, tj, one 3 LED za tip trake.

Link to comment
Share on other sites

On 26-3-2018 at 21:54, acazr said:

@ZoranBg uvek me je interesovalo kakvi su benefiti osvežavanja i eventulano apgrejda deka,jedva čekam tekst :)

Mogu samo  da kazem - pozitivni. Ono sto napisa Zoran u tekstu - treba se ici korak po korak i svaki put slusati sta je rezultat. Situacija je u ovom trenutku sledeca - potpuno osvezen i kod Nakamichi tehnicara sredjen ZX7 vecinom stoji po strani i uglavnom snimam i slusam na modifikovanom BX300, koji je opet godinama cucao negde u sobicku jer mi se neke njegove mane nisu svidjale. Ako se ne varam negde sam ovde ukratko i postavio sta sam radio na njemu.  Cela igra nije izasla jeftino, medjutim ceo ovaj hobi nije ni jeftin a ono sto se iz svega nauci - tesko je izmeriti u novcu.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, alex67 said:

Mogu samo  da kazem - pozitivni. Ono sto napisa Zoran u tekstu - treba se ici korak po korak i svaki put slusati sta je rezultat. Situacija je u ovom trenutku sledeca - potpuno osvezen i kod Nakamichi tehnicara sredjen ZX7 vecinom stoji po strani i uglavnom snimam i slusam na modifikovanom BX300, koji je opet godinama cucao negde u sobicku jer mi se neke njegove mane nisu svidjale. Ako se ne varam negde sam ovde ukratko i postavio sta sam radio na njemu.  Cela igra nije izasla jeftino, medjutim ceo ovaj hobi nije ni jeftin a ono sto se iz svega nauci - tesko je izmeriti u novcu.

da,ali sve u svemu kad nabudzis neki dek koje si ono sebi namestio pa naidje neki drugi model koji je lepsi pa i vise pruza u sirem vidu onda doklen? gde je kraj ?

Link to comment
Share on other sites

Kraj je gde sam postavis granicu. Da li je to cena, konkretan model ili nesto drugo...

@HMrulesdobar je Sony, ali ne volim njihove dekove. Kad sam ih namrzo? Posle 3 dana pacenja da namestim njihov dupli dek, neki skuplji model. Jedva sam uklavirio kako da podesim veliki zupcanik koji u sebi ima kanale i upravlja radom deka. Takva resenja su cesta kod video rekordera. Bez servisnog uputstva je to skoro nemoguca misija, za nekog ko ne radi to cesto ili nema ispravan da pogleda.

Inace mi je Sony medju omiljenim proizvodjacima. Kad hoce, umeju strasne uredjaje da naprave! 

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, alti said:

da,ali sve u svemu kad nabudzis neki dek koje si ono sebi namestio pa naidje neki drugi model koji je lepsi pa i vise pruza u sirem vidu onda doklen? gde je kraj ?

Zaboravljate jednu stvar: nije svaki dek pogodan za ovakve stvari. BX300 da, ZX7 ne (bar meni nije interesantno da menjam tranzistor po tranzistor i slusam da li se nesto poboljsalo), Z6000 nisam gledao a RX202 i nema sta mnogo da moze da se uradi. Jedino izlazni opamp 4556 ( za slusalice ga ne dirati - jedan OPAMP je za izlaz drugi za slusalice), medjutim posle glave signal ide preko specificnih IC-a gde se vrlo sta moze uraditi. 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, steva said:

Kraj je gde sam postavis granicu. Da li je to cena, konkretan model ili nesto drugo...

@HMrulesdobar je Sony, ali ne volim njihove dekove. Kad sam ih namrzo? Posle 3 dana pacenja da namestim njihov dupli dek, neki skuplji model. Jedva sam uklavirio kako da podesim veliki zupcanik koji u sebi ima kanale i upravlja radom deka. Takva resenja su cesta kod video rekordera. Bez servisnog uputstva je to skoro nemoguca misija, za nekog ko ne radi to cesto ili nema ispravan da pogleda.

Inace mi je Sony medju omiljenim proizvodjacima. Kad hoce, umeju strasne uredjaje da naprave! 

Meni se Sony sviđa vizuelno, zvučno deluje ok jer sam ih imao 2-3, da li ima boljih troglavih dekova u tom cenovnom rangu ne znam, ako ima slobodno napišite, uglavnom jako mi je bitno da bude troglavi.

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2018 at 23:49, HMrules said:

Meni se Sony sviđa vizuelno, zvučno deluje ok jer sam ih imao 2-3, da li ima boljih troglavih dekova u tom cenovnom rangu ne znam, ako ima slobodno napišite, uglavnom jako mi je bitno da bude troglavi.

ima,kako da ne ali je to sirok pojam jer je svaciji ukus drugaciji...pogotovo ako si se za sony-ja opredelio to ce biti malo tezi zadatak jer skoro svi veci modeli su sa dual capstain-nom tj levi roler koje su za ovih godina dosta dotrajale i tesko ili se u opste ne nalaze.to bi se oko tck 770 es modela vrtelo ali ni neki 8xx nije iskljucen...ja sam zbog tog levog rolera delimicno odustao od sony-ja,do duse imam ih vise komada ali ima i jeftinijih a isto dobrih,mozda boljih kaset dekova...

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2018 at 11:49 PM, HMrules said:

Meni se Sony sviđa vizuelno, zvučno deluje ok

 Ja bih dao preporuku za Sony TC K 770 ES, ako se moze naci do 100 evra pa ga vi jos malo sredite(  130 -135 ) .Levi roler mora da se menja i moze da se nadje naravno ne originalni  ali on je generalno problem kod vecine dekova, nemojmo ocekivati da roleri mogu biti besprekorni 30 tak godina. Ja posedujem 770 i mogu reci da je izuzetan zvucno, eventualno moze i Sony 711 ali ipak je klasa ispod mada vam se uklapa u cenu,  ps i on ima iste rolere kao  ES serija i nije direkt drive.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...