Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

3 minuta ranije, ScepanBG said:

Suco77 cestitam na kupovini!!! :) Neka te dobro sluzi :) :cheers To je troglavi dek koji se najduze proizvodio,.Imam ga u jednom Italijanskom casopisu iz 11/2008 godine(kod njih mu je cena bila 1668 evra).Kod nas u predstavnistvu je kostao 2875 dm,postojao je popust za kes placanje tada od 3 posto,primera radi Teac V 8030 S je tada kostao u predstavnistvu 1479 dm,takodje popust za kes placanje je bio 3 posto.

Dobro jutro Scepane!Prava si enciklopedija.HI FIpedia , svaka cast!

Link to comment
Share on other sites

Pricalo se o Denon dekovima i Onkyo.Meni na primer svaki Denon koji imam isto radi od kad sam ga kupio,a Onkyo mi se nekoliko pokvarilo(nije strasna popravka,sredi se).To je moje iskustvo.Moja preporuka za Denon DRM-800A(imao sam 3,sad imam 1) je da se koristi sa logicno Denon kasetama,probao sam sa Denon HD-7 kasetama i to je drugacije(bolje) nego sa na primer TDK SA,SA-X,Maxell XL II...

Link to comment
Share on other sites

Uz  cestitke   za  nabavku  Tascam-a 122, evo  njegovog (uslovno)  tatice  iz  daleke 1981..

Iz  Italijanskog  godisnjaka Anuario HI-FI  za 81/82...  Koliko  pamtim  za  1000 DM  ja  tada  trebalo   dati oko 600-700, hiljada  Lira.

Sacuvao  sam i  godisnjak za 1979/80 gde  su  kompletne ponude  trzista  u  Italiji.

Dosta  cenovnika iz  tog  doba,  nemackih  prodavnica  sam   uspeo  sacuvati...

 

 

 

 

TEAC.jpgi

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, lokomotiva said:

Uz  cestitke   za  nabavku  Tascam-a 122, evo  njegovog (uslovno)  tatice  iz  daleke 1981..

Iz  Italijanskog  godisnjaka Anuario HI-FI  za 81/82...  Koliko  pamtim  za  1000 DM  ja  tada  trebalo   dati oko 600-700, hiljada  Lira.

Sacuvao  sam i  godisnjak za 1979/80 gde  su  kompletne ponude  trzista  u  Italiji.

Dosta  cenovnika iz  tog  doba,  nemackih  prodavnica  sam   uspeo  sacuvati...

 

 

 

 

TEAC.jpgi

Nije tema ali da se nadovezem, ta 79,80 i 80-81, po meni su najplodonosnije godine hi -fi-a.Svi su se takmicili ko ce bolje i sto god da ste kupili i od nize srednje klase, pa na gore svi su pravili dobre uredjaje.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, suca77 said:

Stigao novi lepotan  , Tascam 122 mk3 . 

Iskreno , ruku na srce  ovaj deck ozbiljno svira . Lep pomak na bolje u odnosu na Teac Z 5000. 

Vecina snimaka koju imam i  koja je napravljena na Revoxu B 215 , fenomenalno zvuci na Tascamu. 

IMG_20180227_002250-800x600.jpg

IMG_20180227_002200-800x600.jpg

IMG_20180227_002136-800x600.jpg

Rijesi nam dilemu koji je ovo dek lijevo na slici do gramofona?

 

Link to comment
Share on other sites

M-45, jer  samo  on  ima ovakav  raspored tri  preklopnika   mic-ulaza  i  natpis  u  uglu.

Koristim   ih kao  pomocne  ,za svakodnevnu  upotrebu  i  presnimavanje .

Novijeg  sam kupio  od Safeta a  starog iz 1984  poklonio  sestricu....

DD  mazge. Na  toj platformi  je radjeni i  270,  88, ....

  1.  

technics_rs-m45_front_panel.jpg

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, suca77 said:

Stigao novi lepotan  , Tascam 122 mk3 . 

Iskreno , ruku na srce  ovaj deck ozbiljno svira . Lep pomak na bolje u odnosu na Teac Z 5000. 

Vecina snimaka koju imam i  koja je napravljena na Revoxu B 215 , fenomenalno zvuci na Tascamu. 

IMG_20180227_002250-800x600.jpg

IMG_20180227_002200-800x600.jpg

IMG_20180227_002136-800x600.jpg

Fenomenalan dizajn sa vu metrima  :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, aco said:

Ne znam samo šta se dešava sa Denonovim dugmićima.jako puno ih vidjam sa izlizanim komandama.To kod drugih firmi nisam primetio.Čak i kod starijih modela,30 HX na oglasu.

1-Neadekvatan hemijski   sastav  farbe  za  stampu u  odnosu  na  materijal  podloge . ili  LOSA podloga.

2-Hemija organizma (znoj, obolenje..)  abrazivnost  jagodica nasih  prstiju, ..itd..

Ako  se  to  pojavljuje  samo  kod jedne  firme-onda je  bez  sumnje  ono  prvo..

  Plasticne  mase  imaju  svoju  masnocu od   brizganja,koja  "odbija"  sjedinjavanje  sa  nanosom  stampe (farbe).

Uobicajeno  se  povrsina plastike ili  gume  u  pripremi za  stampanje,    halogenizira ...

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, aco said:

Ne znam samo šta se dešava sa Denonovim dugmićima.jako puno ih vidjam sa izlizanim komandama.To kod drugih firmi nisam primetio.Čak i kod starijih modela,30 HX na oglasu.

Mnogo su arčeni! Mazge koje su ko zna gde korištene. No mom su svi dugmići ok, a koristi se skoro svaki dan.

Link to comment
Share on other sites

Just for the record: Tascam 122 je razvijen od modela C3, dakle tek treceg odozgo.

Tascam C1 bi trebalo da je strasna masina, vidim neke slicnosti u nacinu izrade sa Z6000/7000. Nabavka C1 je prakticno nemoguca misija, a odrzavanje jos gore - koliko znam (nikada ga nisam imao) on bi trebalo da koristi rolere sa kuglicnim lezajevima, ne znam da li se ikako mogu nabaviti.

Bez ikakve zelje da oponiram, zaista mi je tesko da poverujem da 122 Mk3 moze bolje zvucati od Z5000. Z5000 nisam imao, ali sam ga slusao, to je masina za postovanje. U istom sistemu je bio i Z6000 kojeg sam kupio. Mozda sam gluv, ne secam se vise ni sistema, ali znam jasno da nisam primetio nikakvu razliku u zvuku (snimak pravljen na istoj masini na kojoj je reprodukovan).

Posedujem Tascam-e 122 Mk2 i Mk3, oba odlicno ocuvana,  servisirana i koriscena u ne-studijskom okruzenju. 122 Mk3 odlicno reprodukuje, ali njegov snimak ne moze ni priblizno da se meri sa 122 Mk2 - tanji je, bez dinamike i snage koju ima ovaj sa Mk2. Na poslednjem testu koji sam radio pre nekih mesec dana (uporedni 122 Mk2 i Mk3, kao i reprodukcija tudjih kaseta na Mk3), 122 Mk3 se pokazao kao odlican reproduktor ali osrednji snimac (osrednji u odnosu na "teskase" tipa Studer A721, Luxman 5K50, NAD 6300 itd.), inace je izgledom i radom divna masina :).

Mozda je samo do mog primerka 122 Mk3 pitanje, mozda mu treba vise vremena da se usvira...

Kod njega se desavaju sledeci problemi: DD motor otkazuje (poznat kvar kod 122 Mk2/3, puca servo zupcanik i roler je manjih dimenzija nego standardno i time se i brze trosi. Svi problemi su resivi u dobrom servisu.

 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, ZoranBG said:

Just for the record: Tascam 122 je razvijen od modela C3, dakle tek treceg odozgo.

Tascam C1 bi trebalo da je strasna masina, vidim neke slicnosti u nacinu izrade sa Z6000/7000. Nabavka C1 je prakticno nemoguca misija, a odrzavanje jos gore - koliko znam (nikada ga nisam imao) on bi trebalo da koristi rolere sa kuglicnim lezajevima, ne znam da li se ikako mogu nabaviti.

Bez ikakve zelje da oponiram, zaista mi je tesko da poverujem da 122 Mk3 moze bolje zvucati od Z5000. Z5000 nisam imao, ali sam ga slusao, to je masina za postovanje. U istom sistemu je bio i Z6000 kojeg sam kupio. Mozda sam gluv, ne secam se vise ni sistema, ali znam jasno da nisam primetio nikakvu razliku u zvuku (snimak pravljen na istoj masini na kojoj je reprodukovan).

Posedujem Tascam-e 122 Mk2 i Mk3, oba odlicno ocuvana,  servisirana i koriscena u ne-studijskom okruzenju. 122 Mk3 odlicno reprodukuje, ali njegov snimak ne moze ni priblizno da se meri sa 122 Mk2 - tanji je, bez dinamike i snage koju ima ovaj sa Mk2. Na poslednjem testu koji sam radio pre nekih mesec dana (uporedni 122 Mk2 i Mk3, kao i reprodukcija tudjih kaseta na Mk3), 122 Mk3 se pokazao kao odlican reproduktor ali osrednji snimac (osrednji u odnosu na "teskase" tipa Studer A721, Luxman 5K50, NAD 6300 itd.), inace je izgledom i radom divna masina :).

Mozda je samo do mog primerka 122 Mk3 pitanje, mozda mu treba vise vremena da se usvira...

Kod njega se desavaju sledeci problemi: DD motor otkazuje (poznat kvar kod 122 Mk2/3, puca servo zupcanik i roler je manjih dimenzija nego standardno i time se i brze trosi. Svi problemi su resivi u dobrom servisu.

 

Hvala Zoki na  informacijama za Tascama :)

Bili su mi uporedo  na polici  i Z 5000 i Tascam . Debelo sam  obratio paznju i oba ih istestirao u prisustvu 2 ljubitelja  . Prvo smo uporedjivali ono sto je meni bio prioritet  u  svom sistemu ,  a to je  kvalitet  reprodukcije  sa kaseta  koje su  snimljene   na mocnom  , referentnom snimacu Revoxu B 215  sa kojeg je i napravljena  pozamasna sjajna kolekcija  audio kaseta . Bez ikakve dileme ,  Tascam  zvuci mocnije po celom opsegu  na  reprodukciji  sa Revox - ovim  snimcima  ,  na  recordingu smo dali blagu prednost Teac - u Z 5000  s tim sto su se i snimci sa Z 5000 opet  bolje  culi na Tascamu. Kad uporedim cene oba decka koja imam  i podatak da me je Z 5000 skoro duplo vise kostao od Tascama , mogu samo da zakljucim da  navedene razlike  ni priblizno ne opravdavaju   cenu kostanja Z 5000.

Jako sam zadovoljan po sistemu  ulozeno - dobijeno  , s tim sto ono sto je meni bitnije i  potrebnije -  reprodukcija , bolje radi nego na Z 5000

Sa snimanjem sam u principu zavrsio , jer je Revox  brutalno kvalitetno  izbusio na stotine kaseta  , tako da mi sad ostaje samo da se igram sa play - om 

Boze zdravlja i pameti uskoro bi trebao da stigne n igranje  tvoj miljenik  medju Technics deckovima , RSB - 100 - otka . Kako ti rece  - Japanski Princ :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, suca77 said:

Hvala Zoki na  informacijama za Tascama :)

Bili su mi uporedo  na polici  i Z 5000 i Tascam . Debelo sam  obratio paznju i oba ih istestirao u prisustvu 2 ljubitelja  . Prvo smo uporedjivali ono sto je meni bio prioritet  u  svom sistemu ,  a to je  kvalitet  reprodukcije  sa kaseta  koje su  snimljene   na mocnom  , referentnom snimacu Revoxu B 215  sa kojeg je i napravljena  pozamasna sjajna kolekcija  audio kaseta . Bez ikakve dileme ,  Tascam  zvuci mocnije po celom opsegu  na  reprodukciji  sa Revox - ovim  snimcima  ,  na  recordingu smo dali blagu prednost Teac - u Z 5000  s tim sto su se i snimci sa Z 5000 opet  bolje  culi na Tascamu. Kad uporedim cene oba decka koja imam  i podatak da me je Z 5000 skoro duplo vise kostao od Tascama , mogu samo da zakljucim da  navedene razlike  ni priblizno ne opravdavaju   cenu kostanja Z 5000.

Jako sam zadovoljan po sistemu  ulozeno - dobijeno  , s tim sto ono sto je meni bitnije i  potrebnije -  reprodukcija , bolje radi nego na Z 5000

Sa snimanjem sam u principu zavrsio , jer je Revox  brutalno kvalitetno  izbusio na stotine kaseta  , tako da mi sad ostaje samo da se igram sa play - om 

Boze zdravlja i pameti uskoro bi trebao da stigne n igranje  tvoj miljenik  medju Technics deckovima , RSB - 100 - otka . Kako ti rece  - Japanski Princ :)

Suco čestitam na novom ljubimcu:thumbsup2, neka te dobro služi , uživaj.

Što se tiče Technicsovog RS-B100 siguran sam da nečeš pogriješiti, odlični snimci pogotovo sa dbx-om ali Technisci su zeznuti za čitanje tuđih snimaka, to je moje iskustvo  no da je Princ među dekovima zasigurno je.:wave2

Link to comment
Share on other sites

Hvala Suco :) na detaljnom iskustvu.

Jeste, RSB100 mi je omiljeni Technics, bas je simpatican. Jedina stvar koja ti se nece dopasti je sto je (na svojim snimcima) tanji na basu, ali to je boljka prakticno svih Technics dekova nakon RSM serije koju si imao. Inace snima i reprodukuje bas detaljno.

Nedavno sam bas na 122 Mk3 slusao desetine snimaka koje sam uspeo da sacuvam sa razlicitih dekova i zacudilo me je koliko njih je zvucalo bolje nego snimci sa B215 koje sam imao, sto ne znaci da su snimci B215 losi, samo su se drugi bolje pogodili sa Tascamom. Odlicnim su se pokazali NAD 6300, Pioneer CT-A9 i Yamaha K2000, koliko se secam i Pioneer CT979. Snimak sa Naka CR7 mi se nije pokazao bog zna kakvim (verovatno zbog razlike u procepu glava itd.). Sansui D705 nije bas zasijao, ali je Aiwa XK009 bila veoma dobra.

Bez obzira na sve, Revox B215 mi je omiljeni dek :) Ili bar jedan od njih.

Ako smem da dam savet, ukoliko planiras da zadrzis 122 Mk3, odradi preventivnu zamenu elektrolitskih kondova na motoru, jer ako iscure kvar se ne cuje odmah, a onda u nekim slucajevima ne moze ni da se popravi - elektrolit ode ispod drugih SMD komponenti i veoma se tesko cisti, osteti stampu itd. Manifestuje se kao iznenadna promena brzine (juce radio normalno, danas nenormalno) bez vidljivog razloga, a koja se ne moze podesiti trimerom. Ja sam zamenu kondova odradio kod Mise, nisam hteo da brinem.

Link to comment
Share on other sites

On Tue Feb 27 2018 at 8:42, ScepanBG said:

Suco77 cestitam na kupovini!!! :) Neka te dobro sluzi :) :cheers To je troglavi dek koji se najduze proizvodio,.Imam ga u jednom Italijanskom casopisu iz 11/2008 godine(kod njih mu je cena bila 1668 evra).Kod nas u predstavnistvu(2000 godine,mozda 2001 godine,znam da je bilo posle bombardovanja) je kostao 2875 dm,postojao je popust za kes placanje tada od 3 posto,primera radi Teac V 8030 S je tada kostao u predstavnistvu 1479 dm,takodje popust za kes placanje je bio 3 posto.

Auuuu bre Scepo :o nije sala , bio je bas skup deck. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...