Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Neću, lako se skidaju vratanca :)

Da ne pomislite kako sam neki manijak, razlog je prost. Kod pokojnog prijatelja sam na njegovom GX75 snimio puno kasta, a on je bio poznat po "podešavanju" azimuta. Sad imam kasete koje se lepo čuju, a gomila se ne čuju kako treba. Ideja je da to prebacim na MD. Te LP-e više ne mogu da nađem :(.

Link to comment
Share on other sites

On 2/21/2018 at 9:30, steva said:

Sve su to odlični dekovi, al kompikovani :) 

Ovaj Denon što imam je kupljen nov, NOS, a prethodno sam imao isto DRM-800 kome je duša izvađena. Kupio sam ga polovnog, nisu se videle oznake na dugmićima koliko je arčen. Posle par godina zamenjene gumice i to je to. Takvog sam ga i prodao. Neverovatno koliko su pouzdane mašine.

Nesto nisam imao srece sa DRM-800: prvom je crkao procesor displeja tokom servisa (priznajem, nisam se uzemljio narukvicom, mozda od statickog elektriciteta), a drugi, kao nov i malo koriscen, imao je problem sa zamajcima - neka vrsta korozije koja je dovodila do raspadanja materijala, nisam uspeo da to ocistim nikako. Dek, svakako, nije bio u vlaznom okruzenju jer nigde nije imao ni trunku rdje. Uzas jedan.

Doduse, bilo je to pre nekoliko godina... ko da ocekuje da relativno jevtin dek traje preko 20 godina - proizvodjaca to sigurno nije zanimalo :)

Sreo sam jos jedan problem redom na svim Denonim-a koje sam imao, a koriste njihovu mehaniku (koliko se secam tu je bilo po vise komada DR-M3, DR-M33. 44. 800), a to je da je davac polozaja mehanike nekako raskliman i kada se pritisne Stop dugme motor dodje do stop polozaja, a zatim odradi par puta levo-desno dok se sistem ne umiri (tj. nadje optimalni polozaj na davacu), sto se u praksi cuje kao tiho "klak-klak".

Nisu Denon dekovi losi, meni je omiljen DR-M44 i onaj drugi model DR-750, ali nekako mislim da je Onkyo u toj klasi cene bio bolja firma, ali to je samo subjektivno misljenje.

Taj drugi Denon bih svakako voleo da propustim kroz sake :)

dr-750-h.jpg.79e8ef4cd8855f60668d28d59702c478.jpg

Link to comment
Share on other sites

"Sreo sam jos jedan problem redom na svim Denonim-a koje sam imao, a koriste njihovu mehaniku (koliko se secam tu je bilo po vise komada DR-M3, DR-M33. 44. 800), a to je da je davac polozaja mehanike nekako raskliman i kada se pritisne Stop dugme motor dodje do stop polozaja, a zatim odradi par puta levo-desno dok se sistem ne umiri (tj. nadje optimalni polozaj na davacu), sto se u praksi cuje kao tiho "klak-klak"."

 

Ovo mi se desilo kad sam prvi put menjao gumice. Nisam lepo sklopio, uzubio, mehanizam. Lako sam rešio, a sad sam pazio :) i ništa nisam skembao.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, steva said:

Ovo mi se desilo kad sam prvi put menjao gumice. Nisam lepo sklopio, uzubio, mehanizam. Lako sam rešio, a sad sam pazio :) i ništa nisam skembao.

Kod mene je to bilo na svim Denon-ima koji su stigli, sad... da li ih je neko dirao pre mene, ne mogu da se setim za svaki pojedinacno.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav   postovaocima  "uzanog  koleseka"  tejp  masina..

Pratim  ovaj  deo  foruma  duze  vremena  i red  je  da i  sam  nesto  priupitam-

Kupio  sam  davne  1982-3. g   dva  primerka   tada  krunskog  modela  SONY,  TCK-81.. Kostase me  papreno jos  malo  da Ficu  kupim...:D   ( Sony-Esprit  PS X 70  bese  jos  skuplji.)

Odusevljavaju  me  precizni  visoki  tonovi koje  ove  masine  daju .. Uz  upotrebu  Rec -cal  i biasa, njihov  snimak  nije  zaostajao   od  tada  vodecih  Nakova.  Onda  je  kasnije dosao  zivot-zena, deca, selidbe, pasiva...Celi  sistem  je ostao  kod  roditelja  i  to  se  samo  povremeno  ukljucivalo...

Godine  u  prolazile, dok  pre  5  godina  jedan (ocuvaniji ) primerak  81-ce, nisam  prodao  clanu  foruma Sandro,a   nakon  pet  godina    je taj   isti, vec  malo  izguljen  prodje  KP  ovih  dana. (prepozanh  ga  po  jednoj  fabrickoj  gresci  na  stampi  fronta).

Moj  komad  stoji  vec  godinama. Kada  ga i  malo  ukljucim  radi, ali  sam  primetio  problem  sa  potenciometrima  i  u  poslednje  vreme   i  povremeno  sa  trimerima   REC CAL  I  REC BIAS tako  da  moram  da  "gadjam "  ako  hocu  snimiti  nesto.

Masina  dobro  radi, mada   je  verovatno   sistem  kaisnika  odavno  za  promenu.

Pitanje  je  kratko-  Gde  danas  mogu  uraditi  kvalitetnu  obnovu i  koliko  bi  to  kostalo (odokativno).

Imao  bih  pitanja  i  oko  gramofona  PS X 70, i  posledicama   20  god. stajanja, mada i  dalje  startuje i  koci  na 1/4  okreta. Gde  mogu  postaviti   opsirnije  pitanje o  tome ?

Unapred  se  zahvaljujem  da odgovorima, i  primite  pozdrave od  taze  penzosa..

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, lokomotiva said:

Moj  komad  stoji  vec  godinama. Kada  ga i  malo  ukljucim  radi, ali  sam  primetio  problem  sa  potenciometrima  i  u  poslednje  vreme   i  povremeno  sa  trimerima   REC CAL  I  REC BIAS tako  da  moram  da  "gadjam "  ako  hocu  snimiti  nesto.

Masina  dobro  radi, mada   je  verovatno   sistem  kaisnika  odavno  za  promenu.

Питај Сандра ако си из НС-а.

 

7 minuta ranije, lokomotiva said:

Imao  bih  pitanja  i  oko  gramofona  PS X 70, i  posledicama   20  god. stajanja, mada i  dalje  startuje i  koci  na 1/4  okreta. Gde  mogu  postaviti   opsirnije  pitanje o  tome ?

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/forum/22-vinyl/

Link to comment
Share on other sites

Ako nekog interesuje.

Pionirće je dobilo novi kaiš, imao u fioci, i morao sam da rasturim i podmažem kapstan motor, jel se posle par minuta rada čulo pištanje. Mehanika je jednostavna, za promenu kaiša treba šrafciger, da se skine poklopac i pinceta :)  Malo sam se z sa motorom, koji je ko nov, ali nagrabusio od stajanja. Malo ulja i masti i sad je ko iz fabrike :) Kad sam već vadio mehaniku, podmazao sam i biksnu zamajca.

Juče sam ga povezao u sistem, i pozitivno sam iznenađen zvukom! Stvarno lepo svira. Snimanje nisam probao, a kad probam napisaću utiske.

Link to comment
Share on other sites

Cestitam na kupovini,neka te dobro sluzi! :):cheers Taj Pioneer CT-447 je kostao 1990 godine 500 dm i u Stereo-u su napisali da ima pristojan zvuk i kod njih je bio jako dobro ocenjen za svoju cenu,a jako dobro je bio ocenjen i u Stereoplay-u svojevremeno(dobar odnos cena/kvalitet).U toj seriji je bio njihov najbolji dvoglavi dek.

Link to comment
Share on other sites

On 2/19/2018 at 22:10, Krca44 said:

Koliko Play Trim funkcija na Yamaha dekovima ima zaista veze sa podesavanjem azimuta, kao kod Nakamichi Cassette Deck 1 ili klasicno na srafciger ?

Ama bas nikakvu vezu, Play trim je obican Ekvilajzer, koji pojacava/smanjuje za 10db spektar preko 10khz. Sustinski je dobar samo za reprodukciju, nije pogodan za arhiviranje kaseta, jer unosi dodatni sum. Takodje je pogodan i kad je kaseta snimljena sa Dolby B/C, a vremenom izgubila nesto na kvalitetu, pa se tracking dolby-a ne odvija bas najbolje, u tom slucaju ce PlayTrim da "lazira" visoki spektar i decodiranje dolby-a ce biti bolje nego bez playtrima.

Ja imam Yamahu KX-670, pa sam svasta sa njom eksperimentisao. U sustini Playtrim stvarno daje cistiji zvuk, ali i dodatni sum, dok ipak podesavanje azimuta, daje originalan zvuk...

Link to comment
Share on other sites

On 2/24/2018 at 14:47, lokomotiva said:

Hvala   obojici  na odgovorima.:)

Imperijal ???   Tamo  bese   majstor  Misa ???  Jos   rade ???

Cuo  sam  dosta  pohvalnih  komentara  o  njima  a  i  relativno  su  mi  blizu...

Imam  jos  nekih  stvarcica  malo  posustalih  od duge  neupotrebe. 

 

Pozdrav...

Servis Imperijal tako je majstor Miša Lukić, rade naravno!

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, suca77 said:

Stigao novi lepotan  , Tascam 122 mk3 . 

Iskreno , ruku na srce  ovaj deck ozbiljno svira . Lep pomak na bolje u odnosu na Teac Z 5000. 

Vecina snimaka koju imam i  koja je napravljena na Revoxu B 215 , fenomenalno zvuci na Tascamu. 

IMG_20180227_002250-800x600.jpg

IMG_20180227_002200-800x600.jpg

IMG_20180227_002136-800x600.jpg

Kako je mocaaaan!Prelijepi vu metri, digi kauter, rack verzija naravno......a kape potenciometra prica za sebe....uzivaj da te dugo sluzi...

Link to comment
Share on other sites

Suco77 cestitam na kupovini!!! :) Neka te dobro sluzi :) :cheers To je troglavi dek koji se najduze proizvodio,.Imam ga u jednom Italijanskom casopisu iz 11/2008 godine(kod njih mu je cena bila 1668 evra).Kod nas u predstavnistvu(2000 godine,mozda 2001 godine,znam da je bilo posle bombardovanja) je kostao 2875 dm,postojao je popust za kes placanje tada od 3 posto,primera radi Teac V 8030 S je tada kostao u predstavnistvu 1479 dm,takodje popust za kes placanje je bio 3 posto.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...