Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

25 minutes ago, ScepanBG said:

Vlado cestitam na dekovskoj prinovi! :thumbsup2 Taj dek je testiran 11/1993 u Stereoplay-u i kostao je 1300 dm.Odlican dek zaista!

Hvala, losije sam slikao telefonom, ali  uzivo izgleda prelepo, nije CT 95 ali i ne kosta toliko, prezadovoljan sam

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Vlado.D said:

Hvala, losije sam slikao telefonom, ali  uzivo izgleda prelepo, nije CT 95 ali i ne kosta toliko, prezadovoljan sam

 

11 hours ago, ScepanBG said:

Vlado cestitam na dekovskoj prinovi! :thumbsup2 Taj dek(Pioneer CT-S 920S) je testiran 11/1993 u Stereoplay-u i kostao je 1300 dm.Odlican dek zaista!

IMG_20170309_221734.thumb.jpg.1aad4086579316f6d4dde13bd0f7919f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Imao sam Teac W-470 dupli dek, pa sam ga poklonio prijatelju, a sebi sam uzeo Sony TC- K315 singl dek i odmah mu promenio sve gumice. Međutim, kako sam se ponovo bacio u kolekcionarstvo kaseta (najviše radi domaćih underground bendova koji neka izdanja objavljuju upravo na kasetama) sve više je počeo da me nervira, jer je digitalac i zna često da se uzjoguni i da ne radi onako kako očekujem da radi- na primer, nekad moram po 10 puta da pritisnem ''play'' da bi uopšte reagovao. Nosio sam ga i u servis, čistili su ga tamo, proveravali- nema nikakvu očiglednu falinku nego, jednostavno, nije za mene. A žao mi ga je jer odlično reprodukuje, ima automatsku kalibraciju i ima dobar Dolby filter zvuka, čak mu i snimanje odlično radi (probao sam).
Tako sam rešio da uz njega dodam neki više ''oldschool'' model u svoj rek, a prvi na listi želja su mi Technics M5 ili Grundig CF 400, šta vi mislite?

Link to comment
Share on other sites

Evo da se i ja pohvalim malo slicicom... Moj prvi (pravi) dek :D Akai GX-65

WP_20170319_13_15_29_Pro.thumb.jpg.31e19fee8d5cd3523a3d16ac857a93fc.jpg

Meni je prelep, zvukom sam izuzetno zadovoljan i ostaje mi da mozda nekad nadjem daljinac za njega da ga kompletiram.

Na netu sam trazio user manual za ovaj dek, nasao sam samo service manual. Ako neko slucajno ima od user manual bio bih jako zahvalan ukoliko bi mi prosledio isti. Bilo bi lepo da imam lepo sve sta i kako se koristi i mozda ima nekih preporuka u vezi koriscenja.

Interesuju me podesavanja kod snimanja. Mpx, dolby B ili C, Rec level, Bias... Postoje li neke opste preporuke za tip kasete koja se koristi , sto se tice ovih podesavanja, kako bi snimak bio sto cistiji i kvalitetniji? Ili mozda neko ko ima ili je imao ovaj dek da podeli iskustvo u vezi ovih podesavanja za najbolje rezultate... 

I jedno usputno pitanje, da li kaseta gubi na kvalitetu ukoliko se presnimava vise puta? 

Link to comment
Share on other sites

Prema onome sto sam nasao na netu postoji daljinac sa RC G65 i to je odgovarajuci navodno. Negde sam video da su isto tako kompatibilni svi ti iz te GX serije. No dobro, daljinski mi nije prioritet. Probacu da nadjem nesto da probam.

Sad hocu da snimam mnogo toga pa me interesuju ovi saveti za snimanje. Uzeo sam brdo kaseta ovih dana, od toga 10ak hromki koje bih da iskoristim kako valja. Pomozite :D

Link to comment
Share on other sites

Izvini ,  sta fali mom pitanju. Jel ovo hi fi  forum gde mogu da  se potraze saveti ili mozda  mesto za tvoje neukusne  sprdnje 

Sto uuuu :angry: al mi je pitanje. Ako ne znas da das normalan dobronameran savet i da pomognes nekom ko kolega , onda ne moras ni  tako  da odgovaras

 

Link to comment
Share on other sites

ako je lepo očuvan i ispravan u svakom pogledu ( od gumica ,rolera i glava ) što da ne. imaš dugotrajnu muziku sa oba deka a i snimanje mu nije za bacanje!mnogo duplih dekova sviraju isto kao i neki izvikani simpli! moje mišljenje i konstatacija.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, safet said:

ako je lepo očuvan i ispravan u svakom pogledu ( od gumica ,rolera i glava ) što da ne. imaš dugotrajnu muziku sa oba deka a i snimanje mu nije za bacanje!mnogo duplih dekova sviraju isto kao i neki izvikani simpli! moje mišljenje i konstatacija.

 

5 sati ranije, Peter said:

Ovaj se pojavio u ponudi pa me zainteresovao.

Купуј ал' га предходно провери.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...