Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

4 hours ago, alex67 said:

Ko se seća još Dual predstavnistva na Terazijama? Često smo visili posle škole gledajući ih.

Verzonden vanaf mijn iPad met Tapatalk

    Ja se nesto secam kao kroz maglu, za Tandberga znam da je bio odmah na izlazu iz prolaza u muzickoj kuci, pa dole niz stepenice, secam se i Dual komponenti ali nisam siguran da li su bili na terazijama ili u knezu u prodavnici satova  nakita i kristala gde je kasnije bio Fisher, mislim da je to bilo u fontani. Ja sam preferirao obilicev venac sa Marantz-om i nusicevu sa Rotelom i Yamahom, Nije bilo bas velelepnih salona ali kad dodje sajam u domu omladine ili na pravom velikom sajmu nesto me obuzmu seta i nostalgija/ Secam se da je na sajmu Poljoopskrba iz Zagreba izlozila njihove perjanice Sansui i kEF au g90x 105,2  , promoter je tako odvrnuo  pojacalo  kod zvucnika stavio upaljac koji je kresnuo a vatra je pocela da   da se rasplamsava u ritmu Patrik Fernandeza  Born to be a live. Kako bas udari a upaljac ko bacac plamena ZIV NISAM BIO OD ODUSEVLJENJA

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Aciko said:

Ako se dobro sećam to je bila prodavnica Pro Musica, a držali su Tandberg, Dual i Jamo.

     Da, tako je ipak je to bilo na terazijama sve, hi godine čine svoje a i toliko je ulica promenjeno da covek malo pobrka, uglavnom dekova je bilo ali u to vreme  samo u mašti za mene:wacko: ja sam bio zadovoljan sa mojim prvim dekom Philips F6212, Malo naparim oči i vratim se kuci kod mog filija, E nikakav ali meni strašno drag, prvi:)1_1_30659945.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Emilijana Josifovica cini mi se  kod doma JNA i Skadarlije.

Marantz bio kod Mazestika, ( kao klinac sam se lozio na onaj njihov cassiver 4025 valjda il tako nesto), Paladium u Brankovoj, Sansui, KEF u Kralja Petra, Tanberg kod Bioskopa Jadran kod cuvenog Sinise, u Fontani Fisher, jedno vreme Dual u Knezu, preko puta Fontane..............

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Milosav Grozni said:

Emilijana Josifovica cini mi se  kod doma JNA i Skadarlije.

Marantz bio kod Mazestika, ( kao klinac sam se lozio na onaj njihov cassiver 4025 valjda il tako nesto), Paladium u Brankovoj, Sansui, KEF u Kralja Petra, Tanberg kod Bioskopa Jadran kod cuvenog Sinise, u Fontani Fisher, jedno vreme Dual u Knezu, preko puta Fontane..............

Tandberg je bio i u Makedonskoj

Decca kasetofoni i Stanton glave u Kontaktoru

Ortofon u podrumu Jugolaboratorije u Zmaja od Noćaja

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, zoranzu said:

Tandberg je bio i u Makedonskoj

Decca kasetofoni i Stanton glave u Kontaktoru

Ortofon u podrumu Jugolaboratorije u Zmaja od Noćaja

Tako je, bio je Ortofon i u Kralja Petra, a Hitachi u Čika Ljubinoj, Philips na Obilićevom vencu, Heybrook na uglu Resavske i Bulevara...

Link to comment
Share on other sites

Moze biti. Al' nekako mi ostalo da sam Proac Tablet prvi put cuo na sajmu, hala 2 nivo S onako, na dugackoj polici izlozen sa ostalim malim uredjajima, izvor bese Sony discman, pojacalceta se ne secam, a skoro pa bih se zakleo da sam upravo tu razgovarao s Caslavom iz Tehnoprometa. Inace dobar drugar sa studija.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...