Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Takvih kao Zoran nema ni za prste jedne ruke! Opseg od palca pa malo dalje, salim se. Ima ovde dosta dobrih ljudi ali Zoran svoja iskustva deli sirokom rukom na jedan zarazno ukusan nacin tako da uvek gledam i cekam sta ce sledeci put da napise.Cesto gledam ima li sta novo iz njegove Deckopedije.Njegovi tekstovi me cesto odmore i osveze kada se ubedacim od svega i svacega... da ne lupetam dalje, ziveo nam 100 godina i imao vremena i zivaca za jos i jos.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na podrsci :)

Bice jos tekstova :)

Jeste, Aiwa je imala strasne vokmene. Pre neki mesec sam slusao malo neke iz svoje kolekcije, neke nisam ni stigao da slusam od kada sam ih kupio I jedna Aiwa me je bas odusevila...

Problem sa Aiwa vokmenima (I generalno vokmenima) su otkazi elektrolita, pa je zamena istih maltretiranje. Takodje, nalazenje gumica je prava akrobatika.

Ja sam pre mesec dana nabavio jedan Sony WM-D6C nov novcat, u kutiji... nisam mogao da odolim.

Link to comment
Share on other sites

Već duže vreme razmišljam da jurim nešto iz vrha Nakamichija i pratim pomalo ebay ali cene su sulude i to su cene po kojima stoje uređaji i ne prodaju se. Šta mislite po kojoj realnoj ceni mogu da se kupe očuvani Dragon, CR7 i DR1? Koje su im trenutne tržišne cene?

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, aiwa said:

 Šta mislite po kojoj realnoj ceni mogu da se kupe očuvani Dragon, CR7 i DR1? 

Већина продаваца са ebay-а је из Америке а они не шаљу за Србију. 

Хммм, тржишне цене су и даље дискутабилне али да су претерали, претерали су.

Link to comment
Share on other sites

Nedavno je u Hrvatskoj prodat Dragon za 700 evra, ali mu je neophodno odraditi makar redovni servis. Sa zamenom rolera to moze da bude 150-200 evra dodatno (suludo, ali samo kit za osnovni servis je preko 80 USD). 

Poznanik je nedavno kupio CR7, mislim da je iz Italije, sa gear upgrade-om, u odlicnom stanju. Mislim da je cena bila 700 evra.

Ovde moze da se nadje 680ZX u sjajnom stanju, a cena je oko 550 evra.

Slazem se da su cene sulude, ali one variraju. Nekada padnu, nekada odu u nebesa.

Pretpostavljam da je sve manje ispravnih uredjaja (nekada ih je eBay bio prepun), pa cene rastu kao za kvalitetne oldtajmere.

A tek cene vokmena, pre mesec dana sam video da se vokmen srednje klase WM-DD22 prodaje 70-150 evra, WMD6C 350-450 a DD9 je bio 800 evra (!!!)... nisam sebi mogao da dodjem. Primera radi, Dragon I CR7 su kostali 4.000 DEM, a Sony WM-DD9 oko 700.

 

Link to comment
Share on other sites

Dragon u odlicnom stanju sigurno nije ispod 800/900 evra kod nas,a Cr-7 minimum 600/700 evra.Dr-1 je tesko naci ispod 300-350 evra kod nas.Jesu Dragon i CR-7 bolji od DR-1,ali odnos cena/kvalitet ide u korist Dr-1 koji je izuzetan za svoju cenu.U ovu trojku treba dodati i Cassette Deck 1 koji je bio pre modela DR-1.Tu su i izuzetni CR-4 i CR-5.

Evo i kataloskih cena:

Dragon od 4000 do 4150 dm

CR-7E 4000 dm

DR-1 od 1750 do 2000 dm

Link to comment
Share on other sites

Ma nema ih kod nas, a kad se pojave cene su im min x2 nego što si napisao. Bio je početkom godine jedan dobar Dragon u oglasima traženo je 1200 evra ako sam zapamtio, cr7 i dr1 nisam nikad video kod nas. Sad ima onaj raspali Dragon za koga traži 850 evra, dao bih mu 850 ali po njušci.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, stoN_Cold said:

За сада је ово повољно али ко зна колико ће на крају бити: http://www.ebay.com/itm/142107946163?rmvSB=true, мада не шаље за Србију.

Или ово:  http://www.ebay.com/itm/262606141513?rmvSB=true

Ovaj drugi cim ga dobijes mozes poceti iz pocetka. Svi ovi overhaul-ovi pocinju i zavrsavaju zamenom problematicnih narandzaka i sredjivanjem transprorta. Ostatak( napajanje , elektrolite) niko ni ne dira. Da nisu ovi posle 30 godina jos uvek u odlicnom stanju? Samo ovim gore ne svira (pod uslovom da bas nije potpuno rastelovan) nesto mnogo bolje za razliku od potpune restauracije ( napajanje , elektroliti ponovna kalibracija sa originalnim alatom). 

Link to comment
Share on other sites

Polako se spremam za kisne jesenje I hladne zimske dane pa sam nabavio nekoliko dekica... slike su sa neta, nisam uspeo ni da ih otpakujem...

Sansui D-550M: Kada mi Scepan kaze da nesto dobro svira, to je zaista tako I njegovo misljenje uzimam krajnje ozbiljno. Deku treba generalno sredjivanje. Inace, radi se o top modelu, troglavom, sa nekim interesantnim resenjima u mehanici. Zivo me zanima kako ce da svira u odnosu na D-570 koji je bio u sledecoj generaciji a odusevio me je zvukom.

1.jpg

 

Pioneer CT-979: Po meni jedan od par najboljih Pioneer-a ikada, sjajna masina. Pukao mu je puz mehanizma tokom transporta. Nabavio sam rezervni (puno hvala Safete!!!) a mislim da cu I originalni moci da popravim.

2.jpg

 

Onkyo TA-2570: Onkyo dekovi tih generacija su tako slicni I tako konfuzni sa oznakama. Dvoglavi dek I top model nekada se tesko razlikuju. Ali Bozzam, cije misljenje izuzetno cenim, mi je rekao da je ovo izvanredan dek, te nisam mogao da odolim... dek je ispravan.

3.jpg

 

I, na kraju, stari znanac: Studer A721. Od preko 235 dekova koje sam posedovao, ovo je jedan od dva najbolja koja sam cuo, da ne spominjem skoro beskompromisni kvalitet izrade. Imao sam do sada dva komada. Neverovatno, ali zvucno bolji od Revox-a B215 I B215S. Ovaj je u opticki odlicnom stanju, ali elektricno prakticno mrtav, otkazao pre par dana. Ako ga ne popravim cekace nekog donora.

4.jpg

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, ZoranBG said:

I, na kraju, stari znanac: Studer A721. Od preko 235 dekova koje sam posedovao, ovo je jedan od dva najbolja koja sam cuo,

Koji je drugi?

 

btw, evo jedne propuštene prilike sa ebay-a

http://www.ebay.com/itm/Nakamichi-Cassette-Deck-2-/172326667464?_trksid=p2047675.l2557&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&nma=true&si=FDajaNTwLQxBOpgw0PhNpRYwUoM%3D&orig_cvip=true&rt=nc

 

baš je jeftino otišao...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aiwa said:
Shipping:
May not ship to Serbia
Link to comment
Share on other sites

@Aiwa

Ako smem da primetim... Cassette Deck 2 I nije nesto posebno. Postojali su C.D.1, zatim 1.5 (oba troglava) I C.D.2, sto mu dodje pandan Naku CR1 ili CR2.

Kod nas po oglasima izadju BX100 ili 125 ili... I oni se mogu uzeti u obzir.

Setih se upravo da sam testirao I neke od jevtinijih dekova u uporednom testu:

http://zokiaudio.com/test-dekova-skromniji-ali-dobri/?lang=sr

Ako ne jurite neke top modele, ima dosta drugih koji se mogu naci za mali novac a da budu I vise nego pristojni... pogledajte Pioneer CT-S610 ili CT737 koji se nalaze na KP - oba vrlo pristojni dekovi koje bih uzeo pre nego Nak C.D. 2. Opcija je I Denon DR-S640 koji sjajno svira iako je dvoglavi "plastikanac". Da ne spominjem bolje dekove do 100 evra.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...