Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Za Zorana samo respect!!!

Kupio sam par dekova na osnovu njegovih tekstova i komentara. Nabavio sam Onkyo ta2760 i zadovoljan sam 10/10, takodje u njegovim komentarima o prosecnom technics-u m245 ja sam nasao sasvim dobar dek kao i m253(2 komada) sa kojima sam tek zadovoljan! snimci sa onkyo na m253 zvuce fantasticno i obrnuto! bolje nego svaki svoje snimke ponaosob... Takodje komentari da je aiwa 850 jeftina a solidna mi je bilo dovoljno da je nabavim, meni je to super dek i uklapa se u ostatak uredjaja koje imam, po meni za sirotinju sasvim super uredjaj...

Voleo bi da imam neke bolje i vrednije uredjaje a ako da Bog zalutace neki i kod mene, uz prosecan sony risiver sa pocetka 80ih i canton gle70 sasvim sam zadovoljan...

da ne gnjavim puno, Zoki svaka cast!!! 

Link to comment
Share on other sites

 

Hvala na podrsci. Ostao sam duzan deo sa izmenama operacionih pojacavaca ali sam zaboravio sta sam radio :) Mislim da sam negde o tome stavio tekst, ali moram da pronadjem.

Kasnim jer imam preko 30 tekstova koji su spremni ili poluspremni ali nemam vremena da ih zavrsim I ubacim slike, pa ide polako.

Pozdrav Zoki !

Svaka čast za tekstove , svaki put uživam čitajući ih.

Znam šta si radio sa izmenama opampova :)

Imali smo svojevremeno prepisku oko toga krajem feb do sredine marta 2014-te.

Ne znam da li imaš to sačuvano, ako želiš mogu da ti to prosledim....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On ‎23‎.‎7‎.‎2016‎. at 12:10, acazr said:

Posle CT-S610 i CT-737MK2 stigao treći,Pioneer CT-S620 da se igramo :)

Čestitke kolega,odlični dekovi, svaka čast ! I ja sam se ponovio sa još jednim dekom "Onkyo TA-2570"  imam dva u kolekciji. A tu je još i Pioneer CT-A9. Sjajne mašine u svakom pogledu. Imao sam i Pioneer CT-A9X u crnoj boji, ali sam ga prodao pre tri godine.

Link to comment
Share on other sites

On ‎5‎/‎24‎/‎2016 at 21:05, alex67 said:

Meni je najinteresantnija prica na ovom sajtu bila u vezi NAD-a 6100, s obzirom da sam skoro sve ostale dekove koji se pominju posedovao I mislim da su ih veoma posteno opisali. Tim pre me je iznenadila izrazita hvala NAD-a 6100 jer je on prilicno "obicna" (na prvi pogled) dvoglava masina.

Dao sam oglas da kupujem jedan I nabavio ga pre par dana. Nije radio, remen mu se raspao.

Prednja maska mu je, naravno, plasticna I sam dek deluje pomalo jadno, kao Harmanovi ili Denonovi plastikanci. Vidi se da je ove iz NAD bilo bas briga za dizajn. Pravljen je u Kini ali to nema veze sa jevtinom produkcijom koja je dosla sledecih godina.

Zvuk na prvu loptu fascinira, izrazito cist I detaljan, videcu kako ce zvucati kada ga zavrsim do kraja I stavim u sistem da malo svira.

Mana mu je mehanika: tako je jadna, dva motora ali zamajac kao kod najjevtinijih ALPS izdanaka, u jevtinim Technics/Pioneer dekovima. Ne znam ko je proizvodjac. Dek je osetljiv na izakane mehanizme u kasetama, na kvalitet remena itd. Mogli su bar malo manje da stede I stave Sankyo mehaniku kao iz BX1, na primer.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Slusao sam NAD 6100 I nije normalno kako taj dek dobro svira. Bedna mehanika I donekle drugacija elektronika u odnosu na ostale ipak cini cudo.

U medjuvremenu mi je stigao jos jedan Onkyo TA2360, ali u srebrnoj varijanti, za mene mnogo lepsi nego u crnoj.

Evo slike sa neta, kod mene je jos uvek u rasklopljenom stanju:

Onkyo%20TA-2360%20.jpg

A Bozzim VEEEELIKOOO HVAAALAAA za Pioneer CT-A9, on mi je davnasnja zelja...

Pioneer%20CT-%20A9.jpg

Evo, ekstrakta iz intervjua sa Mr. Shirokazu Yazaki-jem, sefom tima konstruktora dekova u Pioneer-u. Jedno od njegovih ceda je Reference Master Mechanism, kao I Pioneer dekovi CT-A9, CT-93 i CT-95.

"I don’t have sufficient time to describe my professional career over the last 40 years in detail. I would simply like to mention a few memorable products which I either developed on my own or as manager or general manager of an engineering department. I worked with TEAC as mechanical engineer for about 4 years designing open-reel tape recorders. Here I think I learned everything important about tape-transport technology. I drew countless plans for mechanical parts for their TEAC A-7300, a high-performance 2-track 38cm/sec semiprofessional tape recorder. After these 4 years I moved on to Pioneer where for the next 17 years I was team leader or manager of the engineering department for mainly their cassette recorders. At this time I was already an expert in designing high-performance dual-capstan mechanisms. My interest and task was how to reduce their wow & flutter. Each year through the '80s my team developed many models such as the CT-A1, CT-A9, CT-91 and CT-93. By 1992 we released the ultimate cassette deck named Pioneer CT-95 or T-1100S for the Japanese market. Combined with my reference master mechanism, the newly developed Dolby S system, a precise automatic tape tuning system and many other improvements, the CT-95 won the highest ratings from various German hifi magazines. They felt that the CT-95 surpassed even the famous Nakamichi Dragon. This was my secret medal and private delight."

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, Bozzam said:

Aiwa ADF850 baš ima bednu mehaniku. Bar ovako na prvi pogled. Možda je efikasna...

Kako svira Nad 6100 ?:rolleyes:

Te Aiwa mehanike su vrlo trajne, dobar je kvalitet plasticnih delova I lezajeva, ali su meni odvratne, bucne, nekako jadne.

Krenule su od modela 3800 I isle preko ADF990 I te serije, pa sve do poslednje serije sa XKS9000 na celu, sa nekim varijacijama (supply capstan od metala, dodat jos jedan motor za namotavanje preko posebnog idlera pre reprodukciji/snimanju ali samo kod top modela).

NAD 6100 svira, za moje uho, perfektno. Na stranu sto je mozda najbolji dvoglavi dek koji sam cuo u zivotu (pored Nak-a 580M, 480 I jednog Toshiba deka), on meni svira bolje, malo mekse od NAD-a 6300, ali ne zamuti nista. Nemam 6300 ovde za direktno poredjenje, ali znam sta mi je smetalo kod 6300 a kod 6100 toga nema. Bas mu je odlican, detaljnost fenomenalna, uopste ne zvuci kao dek. Steta sto nema bolju mehaniku, mada posle zamene motora zvuci stabilno (sto je I za ocekivati).

Potpuno su bili u pravu poznavaoci sa linka koji je prilozio Alex.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...