Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

On 23.3.2016. at 20:15, tobra said:

Profesore dobar je to dek, u zdravlju i veselju da ga koristite i da se one kasete koje imate da se malo razgibavaju.

:wave2

Hvala Zoki na informacijama koje si preneo na post. Sve sto si napisao je tacno i moram da kazem da sam veoma zadovoljan, sto je ovakav dek dosao u moje ruke.

Link to comment
Share on other sites

On 23.3.2016. at 5:28 PM, judge said:
4 hours ago, profesor said:

Hvala Zoki na informacijama koje si preneo na post. Sve sto si napisao je tacno i moram da kazem da sam veoma zadovoljan, sto je ovakav dek dosao u moje ruke.

Zadovoljstvo je vidjeti da još i danas postoje ljudi koji vole,nabavljaju I slusaju dekove. :wave2

 

4 hours ago, profesor said:

Hvala Zoki na informacijama koje si preneo na post. Sve sto si napisao je tacno i moram da kazem da sam veoma zadovoljan, sto je ovakav dek dosao u moje ruke.

I ja se pridruzujem cestitkama, posto sam vlasnik nekoliko pioneer dekova smatram da je dek sa rucnom kalibracijom CT91 IZVANREDAN. Inace razlika  izmedju  ct939 mk2 i  ct91 je estetske prirode, drvene stranice i pobakarna zastita  dela gde je  displej, kod CT 939 mk2 je tu stavljen obican lim. po karakteristikama je stavljen boljifrekventni opseg na metal trakama 15-23000Hz.. Obavezno uraditi servis gumica i podmazivanje i to ima da traje ihaj ( ja sam obicno kupovao BLACK REEL set oko 28 evra ). Moram i da se pohvalim,  CT 900S , vizuelno je mint ali je bio prilicno rastelovan sto se glava tice, za koji dan ga zavrsavam pa cu okaciti slike, dek ce biti kao nov. Inace to je treci dek po hierarhiji Ct 93, CT 979 pa CT 900S, Tu je pioneer prvi put upotrebio dolby s ( pravi S sa ogromnom stampanom plocom ) kao i super auto ble.

DSC02804.JPG

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, Vlado.D said:

Inace to je treci dek po hierarhiji Ct 93, CT 979 pa CT 900S, Tu je pioneer prvi put upotrebio dolby s ( pravi S sa ogromnom stampanom plocom ) kao i super auto ble.

Čini mi se da je u to vreme i CT-95 već postojao ispred CT-900S? Ili je 95 izašao par godina kasnije?

CT-900S spolja izgleda identično kao CT-777 uz dodatak dolby S sistema. Zanima me da li je i unutrašnjost identična i da li je išta osim novog dolby sistema poboljšano?

Znam da je bio znatno skuplji.

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, Sport Billy said:

Čini mi se da je u to vreme i CT-95 već postojao ispred CT-900S? Ili je 95 izašao par godina kasnije?

CT-900S spolja izgleda identično kao CT-777 uz dodatak dolby S sistema. Zanima me da li je i unutrašnjost identična i da li je išta osim novog dolby sistema poboljšano?

Znam da je bio znatno skuplji.

Od 900 ke je bolji i 910 i 920.provereno.

Link to comment
Share on other sites

CT-95 je testiran 8/1993 u nemackom Audio-u,kostao je 2100 dm.Ocenjen je kod njih u istoj klasi kao i Dragon.CT-93 je bio testiran 2/1992 u nemackom Stereo-u i kostao je 2000 dm.CT-91s je u Hifi Vision-u kostao 1500 dm,kod njih je dobio ne bas vrhunsku ocenu.CT-900s je bio testiran 8/1991 u nemackom Stereo-u i kostao je 1100 dm.CT-s 920 s je bio testiran 5/1994 u nemackom Audio-u i kostao je 1300 dm.Ako bi pravili redosled Pioneer kaset dekova od 1989-pa dok su se pravili,po mom misljenju bi bilo tesko odrediti izmedju CT-95 i CT-93 koji je bolji,iako je CT-95 bi bolje ocenjen u nemackoj.Iza njih bi bio CT-S 920S,a tu su i modeli 91,979,959,910,939mk2,830,820,740...znam da je u Engleskom Hifi Choice-u CT-93 bio fenomenalno ocenjen.Na primer u Stereo-u su CT-95,93,CT-900s,CT-959,920,830,820,740 bili bolje ocenjeni od CT-91,939mk2,910...U nemackom Hifi Vision-u je CTS-910 bio odlicno ocenjen.Ono sto je danas najbitnije kod kaset dekova je njihovo stanje.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sport Billy said:

Čini mi se da je u to vreme i CT-95 već postojao ispred CT-900S? Ili je 95 izašao par godina kasnije?

CT-900S spolja izgleda identično kao CT-777 uz dodatak dolby S sistema. Zanima me da li je i unutrašnjost identična i da li je išta osim novog dolby sistema poboljšano?

Znam da je bio znatno skuplji.

    Pa u odnosu na ct 777 ubacena je jos jedna ploca  sa dolby sistemom, evo slikao sam  pa mozda neko nesto i prepozna kao razliku, inace jako lepo svira i odradjuje kalibraciju odlicno ali  nije za onoga ko voli rucno da podesava ( za mene na primer ), povoljno mi iskrsao pa sam resio da ga dovedem u top stanje. Valjda cu uspeti, stavljen je nov levi roler, set gumica, podesen prema test kaseti. Raddddddddddiiiiiiiiiiii

DSC02795.JPG

Link to comment
Share on other sites

Slucaj TEAC A-650

Pre  11 meseci na KP se pojavio oglas :

Teac A-650 bagatela!
Ispravan i ocuvan studijski dek, krece se od 150-200 eura. ...
70,00 €

Prodavac je bio ovde pominjani Picuka iz Novog Sada (sad vise nije Picuka...sad je samo pt .... https://www.kupujemprodajem.com/54740-1-pt-svi-oglasi.htm.....i nije iz Novog Sada vec je iz 31 km udaljenog sela Nadalj )

Istice se sa 137 pozitivnih ocena...

Znao sam da je mutljaga...zato nazovem i dobijem ostrascenu potvrdu da je dek OK...ali ipak odem da se licno uverim ....vidim i poslusam  ’robu’

Autom od Zrenjanina do Nadalja 54 km picim...
Kafa,sok pa posao...malo musav dek al’ sve svetli,sve radi...teze mota levo,desno...sigurno gumice....muzika ide normalno na play.
Spusti cenu 10 €...ok...kupim.

Kuci udobno smestim TEAC na policu....prikopcam...
Nakon 40 minuta pocinju problemi.
Kad se dovoljno zagrejao pokazao je nedostatke.Poceo se iskljucivati u radu.
Krotio sam ga neko vreme.I dosadilo mi.
Uredu...probacu sutra.

Sutra krene sve kako treba...a kad se ugreje...sve kako ne treba.
Slutim gumice su...znaci mora kod servisera.Odnesem dek u Djurdjevo 30km od Zrenjanina i serviser  zameni gumice.
Vratim dek...kad gle cuda...cim ukljucim „power“ pocinje reprodukcija...jos ni kaseta nije ulozena.
Tastatura ne reaguje na zahteve.
Serviser mi kaze....vrati...provericu.Opet picim za Djurdjevo.Cekam dve nedelje da se covek smiluje i popravi ga.

U medjuvremenu nazovem prodavca „ocuvanog i ispravnog studijskog deka“...
Klasicna prica sledi...“Ti si kupio ispravan dek od mene jer je dek radio..sta si na njemu cackao ja ne znam“..u prevodu...odhebi...
Jasno je da je znao za ove anomalije  i da ga je i pored toga u tekstu oglasa definisao kao „ispravan i ocuvan“.

I nazove mene serviser:

“Dodji nosi dek...ne mozgu ga popraviti...kad ne netu pronadjes deo pod imenom „control unit“ a za TEAC A-650...javi se“

Razocaran zakljucim da nece da se potrudi pa odnesem spravu kod lokalnog majstora.I tamo dobijem istovetan odgovor vec sutradan.Znaci sah-mat.Profi serviseri ne zele da se zamlacuju ovom problematikom.

Zakljucim da moram potraziti pomoc od bliskih mi ljudi...ljubitelja dobrog zvuka ali i poznavalaca elektronike..
I tipujem na poznato vam ime stoN_Cold...
Posaljem pacjenta u sredu i naredne srede dobijem sazetu,vrlo koncentrovanu poruku : Тик је сређен.

Nako 11 meseci eto srecnog kraja.
Hocu da se zahvalim stoN_Cold-u na trudu i pravoj pomoci.

Hocu da vas upozorim na lice pod imenom nekad Picuka a sada pt
To je isto g...o
!!! Oprez drugari.
 

 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Dragan said:

Slucaj TEAC A-650

Pre  11 meseci na KP se pojavio oglas :

Teac A-650 bagatela!
Ispravan i ocuvan studijski dek, krece se od 150-200 eura. ...
70,00 €

Prodavac je bio ovde pominjani Picuka iz Novog Sada (sad vise nije Picuka...sad je samo pt .... https://www.kupujemprodajem.com/54740-1-pt-svi-oglasi.htm.....i nije iz Novog Sada vec je iz 31 km udaljenog sela Nadalj )

Istice se sa 137 pozitivnih ocena...

Znao sam da je mutljaga...zato nazovem i dobijem ostrascenu potvrdu da je dek OK...ali ipak odem da se licno uverim ....vidim i poslusam  ’robu’

Autom od Zrenjanina do Nadalja 54 km picim...
Kafa,sok pa posao...malo musav dek al’ sve svetli,sve radi...teze mota levo,desno...sigurno gumice....muzika ide normalno na play.
Spusti cenu 10 €...ok...kupim.

Kuci udobno smestim TEAC na policu....prikopcam...
Nakon 40 minuta pocinju problemi.
Kad se dovoljno zagrejao pokazao je nedostatke.Poceo se iskljucivati u radu.
Krotio sam ga neko vreme.I dosadilo mi.
Uredu...probacu sutra.

Sutra krene sve kako treba...a kad se ugreje...sve kako ne treba.
Slutim gumice su...znaci mora kod servisera.Odnesem dek u Djurdjevo 30km od Zrenjanina i serviser  zameni gumice.
Vratim dek...kad gle cuda...cim ukljucim „power“ pocinje reprodukcija...jos ni kaseta nije ulozena.
Tastatura ne reaguje na zahteve.
Serviser mi kaze....vrati...provericu.Opet picim za Djurdjevo.Cekam dve nedelje da se covek smiluje i popravi ga.

U medjuvremenu nazovem prodavca „ocuvanog i ispravnog studijskog deka“...
Klasicna prica sledi...“Ti si kupio ispravan dek od mene jer je dek radio..sta si na njemu cackao ja ne znam“..u prevodu...odhebi...
Jasno je da je znao za ove anomalije  i da ga je i pored toga u tekstu oglasa definisao kao „ispravan i ocuvan“.

I nazove mene serviser:

“Dodji nosi dek...ne mozgu ga popraviti...kad ne netu pronadjes deo pod imenom „control unit“ a za TEAC A-650...javi se“

Razocaran zakljucim da nece da se potrudi pa odnesem spravu kod lokalnog majstora.I tamo dobijem istovetan odgovor vec sutradan.Znaci sah-mat.Profi serviseri ne zele da se zamlacuju ovom problematikom.

Zakljucim da moram potraziti pomoc od bliskih mi ljudi...ljubitelja dobrog zvuka ali i poznavalaca elektronike..
I tipujem na poznato vam ime stoN_Cold...
Posaljem pacjenta u sredu i naredne srede dobijem sazetu,vrlo koncentrovanu poruku : Тик је сређен.

Nako 11 meseci eto srecnog kraja.
Hocu da se zahvalim stoN_Cold-u na trudu i pravoj pomoci.

Hocu da vas upozorim na lice pod imenom nekad Picuka a sada pt
To je isto g...o
!!! Oprez drugari.
 

 

 

 

Cika kameni je cudo.
Ovom prilikom obavestavam cika kamenog da jos nema majci i da je jos kriza na svetskom nivou, jel ono ko Zika na nivou.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, tobra said:

Ovom prilikom obavestavam cika kamenog da jos nema majci i da je jos kriza na svetskom nivou, jel ono ko Zika na nivou.

Одрећићу те се ал' на нивоу.

 

4 sati ranije, aco said:

Nisam još ćuo ćoveka kojem je prodao ispravan aparat.

Три уређаја сам сређивао након продаје од дотичног продавца и два од Слобец из Чачка.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...