Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

imam jedno nostalgično pitanje, pre par godina sam imao Technics bx 707, pa mi je uništio dosta kaseta, još danas zavijaju, uništavao traku-puštao rub, pomečkao traku, ne znam kako vi to kažete, ja to malo po slovenačko izvinite, pitam onako, šta je bilo sa njim, da je to radio? Još danas sam ljut na njega, mogao sam ga odnijeti na servis, ali od onog besa bacio sam ga u kantu. Da li se te kasete što zavijaju i imaju još dobru traku, da još nekako rešiti ili su samo za uspomenu ili kantu?

Link to comment
Share on other sites

Bullitt razlog zašto je to vaš dek radio je uglavnom  u pinch roleru koji je bio ili jako zaprljan ili jako loš pa je zbog toga traka skliznula u jednu stranu i gužvala se. Ako je baš zgužvao traku i namotavao na osovinu capstana onda je uglavnom razlog loš idler ili oštečen zupčanik koji pogoni desni točkič za namatanje trake. Za samo zavijanje zvuka mogu biti i drugi krivci kao na primjer loš flax remen ili ostalo remenje, neispravan motor, neispravna elektronika koja napaja motore itd..

Na žalost bojim se da su vaše oštečene kazete samo za uspomenu da ne kažem za kantu.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Retro-Man said:

Bullitt razlog zašto je to vaš dek radio je uglavnom  u pinch roleru koji je bio ili jako zaprljan ili jako loš pa je zbog toga traka skliznula u jednu stranu i gužvala se. Ako je baš zgužvao traku i namotavao na osovinu capstana onda je uglavnom razlog loš idler ili oštečen zupčanik koji pogoni desni točkič za namatanje trake. Za samo zavijanje zvuka mogu biti i drugi krivci kao na primjer loš flax remen ili ostalo remenje, neispravan motor, neispravna elektronika koja napaja motore itd..

Na žalost bojim se da su vaše oštečene kazete samo za uspomenu da ne kažem za kantu.

nemojte na vi, molim vas. Tada u mlade dane, sječam se, kako se govorilo o problemu elektronike u Technicsima, ali još danas imam u glavi, dok ne probaš ne znaš, pa sam ga kupio, jer mi bio lep za pogledati, delovao je dve godine super, dok nije počeo, da svira svoju glasbu

Link to comment
Share on other sites

usput,da napomenem sve je na njemu originalno pa i pinch roler koji iako se vidi starost na njemu ,radi savršeno pa ga zato i ne diram,jedino redovno čišćenje i demagnetizacija glava..čuo sam ija za probleme na novijim technicsima,vjerovatno su tada več popustili u kvalitetu..

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, judge said:

radi savršeno pa ga zato i ne diram

 

ne diraj lava...hehe

8 minutes ago, judge said:

čuo sam ija za probleme na novijim technicsima,vjerovatno su tada več popustili u kvalitetu..

Technics u devedesetih, od deka do pojačala, krš da ga nema, iz iskustva, koji god brand sam kupio, igrao je za 5 razreda bolje od techa

Link to comment
Share on other sites

Nemam ja više nekih posebnih želja,dekovska karijera je uglavnom završena,povukao sam "ručnu" na vrijeme,prije nego sam kuću napunio stotinama uređaja,iako nemam ništa ni protiv toga,ali nije to za mene..jedino bih to prekršio da se pojavi prilika za RS-B100 ili RS-9900 da ih kompletiram sa postoječim..pa ako se pojave..ako ne,opet dobro!

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, judge said:

Nemam ja više nekih posebnih želja,dekovska karijera je uglavnom završena,povukao sam "ručnu" na vrijeme

Могао би да отвориш 95-цу и да сликаш. Нека остану слике за нова покољења.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, judge said:

Nemam ja više nekih posebnih želja,dekovska karijera je uglavnom završena,povukao sam "ručnu" na vrijeme,prije nego sam kuću napunio stotinama uređaja,iako nemam ništa ni protiv toga,ali nije to za mene..jedino bih to prekršio da se pojavi prilika za RS-B100 ili RS-9900 da ih kompletiram sa postoječim..pa ako se pojave..ako ne,opet dobro!

svaka čast, da ste znali potegnuti ručnu, ja poznajem nekoga, koji si je napravio dosta veliku sobu, samo za Marantz vintage naprave

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, bullitt said:

svaka čast, da ste znali potegnuti ručnu, ja poznajem nekoga, koji si je napravio dosta veliku sobu, samo za Marantz vintage naprave

"Opasan" je ovaj sport,kao droga,teško se od toga izlječiti kad se jednom inficiraš-kao što rekoh nemam  ništa protiv ni velikih kolekcija ili pune kuče uređaja,jednostavno se ne vidim u tome..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...