Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Oce neki RIJAD sa kp prodajem da mi za Grado silver mm  glavu da Technicsa rsb 765. Valja li to cemu za 60e , toliko ga ceni 

nemoj to uzimati,oni se krecu oko 50 eura kao sto je @stoN_Cold napisao a da dodam da sam 765 imao i da je to samo jedna izvikana marka koja po mom nevredi vise od 30-40 evra...tesko se danas prodavaju ovakve audio stvari jer je mp3-4-5 i kucni bioskop od 5.1 i 8.3 postao mnogo vise cenjeno :moon (nesto).

Link to comment
Share on other sites

Bem mu gajde ja nista nisam oglasavao mesecima osim te Grado silver mm glave. Jbte nikako da je prodam a glanc nova neusvirana , u trecinu cene je dajem . Uzeo sam juce od Rijada Technics rsb 765 i isti dan ga menjao sa drugom uz moju doplatu od 30e za :-) rsb 965 . Dobro deck - e i u extra stanju , to je komad iz hi fi shop radnje od Borka sto prodaje ploce, probao sam ga i radi odlicno . Taj deck sam oduvek zeleo da imam , devedesetih mi je bio tiha patnja da ga kupim, samo tada je bio skup da bi ga posedovao ali evo sad se namestilo da ga uzmem za pristojne pare.Trebalo bi da 965 vredi oko 100e

ipak je rsb 965 bio top model sa ful kalibracijom i sa cenom od ondasnjih 1.000dm. Igracu se malo sa njim pa cu ga oglasiti na jesen kad krene sezona hi fi ja za prodaju. Realno ko slusa sad muziku na plus 40c

Link to comment
Share on other sites

Bem mu gajde ja nista nisam oglasavao mesecima osim te Grado silver mm glave. Jbte nikako da je prodam a glanc nova neusvirana , u trecinu cene je dajem . Uzeo sam juce od Rijada Technics rsb 765 i isti dan ga menjao sa drugom uz moju doplatu od 30e za :smile: rsb 965 . Dobro deck - e i u extra stanju , to je komad iz hi fi shop radnje od Borka sto prodaje ploce, probao sam ga i radi odlicno . Taj deck sam oduvek zeleo da imam , devedesetih mi je bio tiha patnja da ga kupim, samo tada je bio skup da bi ga posedovao ali evo sad se namestilo da ga uzmem za pristojne pare.Trebalo bi da 965 vredi oko 100e

ipak je rsb 965 bio top model sa ful kalibracijom i sa cenom od ondasnjih 1.000dm. Igracu se malo sa njim pa cu ga oglasiti na jesen kad krene sezona hi fi ja za prodaju. Realno ko slusa sad muziku na plus 40c

rsb 965 :thumbsup2

na jesen se cujemo... :wave2

Link to comment
Share on other sites

 pa cu ga oglasiti na jesen kad krene sezona hi fi ja za prodaju.

Na jesen nece ici prodaja jer ce da se spremaju za zimu, na zimu nece jer su slave, na prolece su svi istroseni, a za leto znas i sam.

Gotovo je...prdnuli smo u cabar. Vencaj se sa tim sto imas, i ne kupuj nesto sto mislis da ces prodati...neces ni za blizu para kolko vredi.

Link to comment
Share on other sites

Na jesen nece ici prodaja jer ce da se spremaju za zimu, na zimu nece jer su slave, na prolece su svi istroseni, a za leto znas i sam.

Gotovo je...prdnuli smo u cabar. Vencaj se sa tim sto imas, i ne kupuj nesto sto mislis da ces prodati...neces ni za blizu para kolko vredi.

Bandzi ne moram nikad ni da ga prodam , hebe mi se ako ne ode jer sam taj Technics rsb 965 oduvek zeleo da imam , zato sam i doplacivao jer mi se 965 djasvi :)

Ako se ne proda ni za 90e , bice onda zauvek moj:). Kako se bese zove ona tema gde si opisivao trenutnu situaciju sa prodajom na kp , kad si pominjao neke frizidere i eskime i jos nesto. Bas sam se slatko nasmejao, i ocu ponovo da pogledam al zaboravi gde :-D

Postavicu neku sliku cim nadjem vremena da ga malo oshacujemo. Gubi od Revoxa za koju nijansicu ali zato ubi matorog Akai - a . Za onaj rsb 85 sto sam imao je zver

ps

Videh juce na kp neki mnogo lep Jvc crni deck za 100e samo sto od tog prodavca Picuke ne bi nista iz principa kupio.

Link to comment
Share on other sites

Videh juce na kp neki mnogo lep Jvc crni deck za 100e samo sto od tog prodavca Picuke ne bi nista iz principa kupio.

Äini mi se da se radi o deku koji sam i ja zapazio-JVC KD--V6..tu spravu posjedujem i vredi je imati,troglavi dek sa diskretnim glavama(kao iNakamichi) ,sve oklopljeno u posebnom kuÄiÅ¡tu,nikad ranije nisam tako neÅ¡to vidio..po slikama izgleda super oÄuvan..fantastiÄno  svira.. bio sam  Å¡okiran kada sam ga prvi put ukljuÄio ,tako dobro zvuÄi..o prodavcu ne znam niÅ¡ta.,ali taj dek je prva liga i vrijedi ga imati,display je posebna priÄa,prekrasan naranÄasto crveni sa digitalnim pokazivaÄem..meÄ‘u najljepÅ¡ima ikada..ako je u top stanju svakako bih ga preporuÄio(bez obzira na prodavca)..

Link to comment
Share on other sites

primjerak koji imam,nabavio sam prije par godina,takoÄ‘er u R.Srbiji,koliko se sada sjećam izaÅ¡ao me nekih 60e, do sada nikakvih problema s njim,,tako da je ovo dosta jaka cijena,ali nezavisno od toga,dek je prava stvar,vrijedna pažnje..inaÄe JVC dekovi su tako da kažem ,"ispod radara",nisu toliko razvikani kao neki drugi,ali radili su  u svoje vrijeme odliÄne stvari i ovo je jedna od njih..

Link to comment
Share on other sites

 Za onaj rsb 85 sto sam imao je zver

 

Такав не поÑтоји, вероватно РС-Ðœ и није био 85 него 88.

 

 

Videh juce na kp neki mnogo lep Jvc crni deck za 100e samo sto od tog prodavca Picuke ne bi nista iz principa kupio.

 

Што?

Link to comment
Share on other sites

Cudimo se losoj situaciji na kp i generalno u hifi hobiju, a kad neko oće da odresi kesu i hirurskim putem izvadi novcanik i boze moj pretplati nesto sto mozda zeli na svojoj polici 20g. Ili vidi spravu od koje je padao u nesves kao klinac i to pozeli da to zadovoljstvo plati iznosom koji uspe u jedan rezervoar ili potrosi u rodiću onda je ovca za Å¡iÅ¡anje.bem li ga ja kad nesto volim ni na kraj pameti mi nije jel sam preplatio.Pa samo glupavi radio sam (PRE)platio 300evra.Sto reÄe jedan moj drugar sto ga vise nema "udaris se Å¡akom o grudi, platis i ne razmisljas".Gde vam se dede entuzijazam.ÄŒast izuzetcima...da ne kazem Å uci😉

Edit: I ne razmisljam da cu kad me proÄ‘e zelja za neÄim da vratim pare

Link to comment
Share on other sites

Pa ono ;-)  gledajuci sa strane obojica ste u pravu ,  mada licno ja ne volim da preplacujem stvari . , drugi kako hoce

 

Iskreno  ovaj rsb 965 da je bio oko 150e koliko i ide na ebay - u  ja ga ne bi uzeo,  do 120  eura mi je okey cena  ali da bude mint stanje kao sto je ovaj. JVC kd - v6 nije bio skup deck ( 350$ ) ali bez obzira na cenu jako je zanimljiv  deck sto izgledom  tako i zvukom  gde se oslanjam na komentar kolege Judge koji ga ima

 

Technics rsb 965 http://www.vintagecassette.com/technics/rs-b965  jako lepo radi i skoro duplo vise je kostao od rsb 765  koji mu dise za vratom  .

 

 U zvuku i izgledu kao i cenom  Techn.. rsb 965   nosi  pecat top modela iz svoje serije  .  Ima pun , detaljan i neutralan  zvuk  a kao najveci utisak koji ovaj deck ostavlja na mene je  njegova kalibracija  koju poseduje  i sa kojom moze da napravi  referentne snimke

  • Calibration
    • 10kHz Test Tone
    • 400Hz Test Tone
    • Manual Bias Calibration
    • Manual Level Calibration
    • Bias Fine Tune
  • Transport
    • Dual-Capsŧan Transport
    • Direct Drive (Capsŧan)
    • Motorized Tape Loading
    • Auto Shutoff
    • Quartz Controlled Transport

post-11928-0-58380000-1439544588_thumb.j

post-11928-0-71331400-1439544621_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ne znam ljudi zaÅ¡to gledate cene sa E.buy-a,pa ne živimo u NemaÄkoj.Imamo bednih 200-300 eura plate ,a vi uporeÄ‘ujete cene sa NemaÄkom.InaÄe 965 nije koÅ¡tao duplo,bio je 1000 DM,dok je 765 bio 700 Dm.765 je golo g..o,dalje neću ni da piÅ¡em.Technics dekovi su se 90 " prodavali ko alva,i nije mi ni dan danas jasno,ZaÅ¡to!

Link to comment
Share on other sites

a vjerovatno na konto stare slave iz prethodnih razdoblja kada su proizvodili stvarno extra ureÄ‘aje kao gram 1210,trakaÅ¡e RS15xx,dekove RS9900,M95,ampove SU-V9 i sl..a kasnije krenuli nizbrdo(kao i ostali proizvoÄ‘aÄi)pa poÄeli sa plastikanerima..kao da su rekli-sad je dosta i proizvodićemo plastikanere pod naÅ¡im imenom i zaraÄ‘ivati na ime stare slave,da to naplatimo..

Link to comment
Share on other sites

Bandzi ne moram nikad ni da ga prodam , hebe mi se ako ne ode jer sam taj Technics rsb 965 oduvek zeleo da imam , zato sam i doplacivao jer mi se 965 djasvi :)

Ako se ne proda ni za 90e , bice onda zauvek moj:). Kako se bese zove ona tema gde si opisivao trenutnu situaciju sa prodajom na kp , kad si pominjao neke frizidere i eskime i jos nesto. 

Znam, i ja tako razmisljam, neka zadnja cena postoji. ispod koje se ne ide...ja volim reci....imam ja kome to da poklonim ako je vec dotle doslo.

 

A ovo za eskime...ne secam se gde je al evo opeet.

 

Situacija na KP je da ni davljeniku camac ne mozes prodati, a do pre par godina si i eskimu mogao frizider uvaliti. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...