Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Pozdrav

 

Molim jednu informaciju  ako je tko  upućen  , Može li se demagnetizirati  glava na decku  BX300 e  sa kazetom  HD-30  i HD-01  obje su od TDK 

u uptama piÅ¡e  nakamichi DM-10   ali sam u nedoumici jer se radi o sasvim drugoj konstrukciji ureÄ‘aja . Ova dva  TDK imam no baÅ¡ mi se ne baca cca 100$

ako nije potrebno . Negdje sam davno proÄitao za teh az7 da se to ne radi pa sad ako netko ima podatak  bio bi zahvalan

srdaÄan pozdrav

Zden

Link to comment
Share on other sites

Može li se demagnetizirati  glava na decku  BX300 e  sa kazetom  HD-30  i HD-01  obje su od TDK 

 

Може.

 

Negdje sam davno proÄitao za teh az7 da se to ne radi pa sad ako netko ima podatak 

 

Тачно.

Link to comment
Share on other sites

He , he .... Lepo je procitati i konstatovati gde ti svoj deck pripada i u kojoj grupi se testira i to sa kakvim velicinama . Ja sam moj Revox  B 215 prodao i kupio isti samo mk2 verziju  i u boljem stanju od predhodnog , mk2 verzija ima drugacije dugmice i manje lici na studijski deck 

 

Ovo mi deluje kao dobra ponuda za osvezavanje http://www.ebay.com/itm/271693239019?rmvSB=true

Link to comment
Share on other sites

Sve ok meni je jasno da nije u žiži interesa ova vrsta reproduktora i neki smatraju za proÅ¡lo svrÅ¡eno vrijeme  no

ipak ima i nas koji  se tom rado vraÄamo . 

Deck ko deck  i ne mislim baÅ¡ da svi idu u isti lonac , pa bi bilo interesanto proÄitati i neka miÅ¡ljenja i utiske  nekog

tko je imao mogućnost  koriÅ¡tenja  tog ureÄ‘aja  :listen

Link to comment
Share on other sites

@ Jugde

 

Uz svo poÅ¡tovanje, ali izjava da je BX300 "niÅ¡ta posebno,zvuÄno onako" je krajnje neozbiljna !

Npr. testirajte RS-M95 i BX 300 i sve će Vam biti jasno ! :thumbsup2

Zden, o njemu je pisao kolega Aleks u temi "Nakamichi ZX-7". To je najbolji Nakamichi (uloženo/dobijeno).

Za mene je veliko iznenaÄ‘enje "Denon DRM800". Zaista odliÄan dek, a nije ni skup. :wave2

Link to comment
Share on other sites

@ Jugde

 

Uz svo poÅ¡tovanje, ali izjava da je BX300 "niÅ¡ta posebno,zvuÄno onako" je krajnje neozbiljna !

Npr. testirajte RS-M95 i BX 300 i sve će Vam biti jasno ! :thumbsup2

Zden, o njemu je pisao kolega Aleks u temi "Nakamichi ZX-7". To je najbolji Nakamichi (uloženo/dobijeno).

Za mene je veliko iznenaÄ‘enje "Denon DRM800". Zaista odliÄan dek, a nije ni skup. :wave2

naravno,to sam samo zezao kolegu StonCold  koji voli tako da napiÅ¡e,zato i piÅ¡e na kraju poruke -pozdrav za ladnog..

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Zden,

Dobrodošao na forum gde je kao što vidiš ova dekofilska sekcija među aktivnijim. Činjenica da si prošao kroz 350+ stranica foruma u potrazi za informacijama govori da si ozbiljan zaljubljenik u dekove.

 

Da ti prenesem neka liÄna iskustva sa BX300. Taj dek je zvuÄno odliÄan. Pod uslovom da sluÅ¡aÅ¡ primerak u "dobrom" stanju, to je dek koji sa pravom zaslužuje nadimak "Mali Dragon".

Danas je popularan zbog odnosa kvalitet zvuka/cena ali i to je relativno jer kao Å¡to reÄe stoN_Cold Äim ga neko ovde pohvali taj odnos mu pokvari.

ZakljuÄene limundo aukcije su jedino pravo merilo tržiÅ¡ne cene u datom momentu kod nas.

 

Po BX300 dizajnu,Nak je napravio i MR-1 koji je navodno jedini Nak dek za rad u rudnicima broadcasting-a. Dakle, neki inžinjering u tom deku je smatran za referencu po mom subjektivnom miÅ¡ljenju jer taj dek možda zvuÄi "najÄistije" od

svih Nakamichi dekova koje sam imao prilike da Äujem. Moj problem sa tim dekom, pored dizajna, je Å¡to ne volim kada Nakamichi zvuÄi "Äisto". U danaÅ¡nje vreme besprekorno Äist zvuk dobijam iz DAC-a i sa tim se nijedan dek ne može takmiÄiti. Kada kažem, Äisto mislim na koloraciju zvuka, "zamašćivanje" , "otvaranje", "Äinelisanje", "nabijanje", "premeÅ¡tanje vokala", "prostornost zvuÄne slike"...itd. Sigurno i sam barataÅ¡ sa gomilom slikovitih opisa :).

 

Zanimljivo je da BX300 nema ruÄno rec level podeÅ¡avanje koje je za kalibraciju trake važnije od bias podeÅ¡avanja. Dakle, ako ne želiÅ¡ da otvaraÅ¡ dek i ruÄno radiÅ¡ ovo podeÅ¡avanje, moraÅ¡ pronaći tipove trake koje BX "voli" i snimati na njima. Ne znam da li je to ruÄno podeÅ¡avanja iznutra moguće? Evo pitanja za poznavaoce.

 

Dizajn ovog deka ima gomilu nesuglasica sa mojim ukusom, od vertikalnih pikova, do vrata sa uskom maskom (za moj ukus kome je vrh reVox 215 i 710). TakoÄ‘e linearni tj. klizni potenciometri su mi daleko ružniji i nepraktiÄniji od kružnih. Sve na tom deku mi je ružno osim "slim" dizajna i kockastih dugmića koji su prava lepota.

 

Da ne ponavljam ko zna koji put da je sve Å¡to piÅ¡em vrlo subjektivno i daleko od profesionalnog miÅ¡ljenja zasnovanog na preciznom merenju, ispitivanju i servisnom iskustvu, sumiraću da me kod dekova ne interesuje da verno reprodukuju snimak i da budu Äistog zvuka jer sve to dobijam od zvuÄno daleko savrÅ¡enije sprave zvane DAC. Kod deka me zanima dizajn, tj subjektivni osećaj da uživam u magiji magnetnog medija koji se vrti, dakle moram videti kasetu jer mi je i dizajn samih kaseta predmet uživanja. Mogućnost ruÄnog podeÅ¡avanja Å¡to viÅ¡e parametara koji utiÄu na zvuk kasete i naravno kao najvažnije "zvuk sa karakterom". Danas sam sluÅ¡ao kasetu snimljenu pre 15-tak godina na Teac Z6000 i odlepio kako to zvuÄi kada na Nakamichiju pustim sa dolby B na 120uQ Fuji JPII-x kasetu koja je hromka.

 

Sve u svemu na mojoj lestvici, BX300 dobija 7,5/10. Od ovih 7,5 dobio je 7 na mehanizam, rukovanje, mehaniku u smislu osećaja pri rukovanju a 0,5 na dizajn.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...