Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Ja nisam protiv korišćenja dolby sistema ali ga izbegavam gde nije neophodan. Većini kvalitetnih kaseta na kvalitetnom deku, dolby uopšte nije potreban. Dolby sam koristio sa normalkama koje imaju primetan nivo šuma. Nisam naišao na metalku kojoj je bio potreban dolby kao ni većini hromki.

"NajtiÅ¡a" od svih kaseta iz sve Äetiri grupe je TDK SA-XS iz mog iskustva.

Dolby je zanimljivo koristiti ako snimaš na deku koji ima manuelno biranje tipa trake tj "eq". Dobiju se zanimljivi rezultati kada se hrom i metal trake snimaju sa dolby B ili C na 120ms umesto na 70.

Na kraju sve je to stvar liÄnog ukusa. Neko uvek snima sa dolbijem pa sluÅ¡a bez, za obrnut sluÄaj nisam Äuo :).

Link to comment
Share on other sites

Å raf se ne dira! Za poÄetak skini ceo nosaÄ, i okreni roler za 180 stepeni.

Mislim da ćeš uspeti.

Hvala za savet, kada ponovo poludim pa rasklopim V5000, pokušaću da obrnem roler. Ne kapiram šta će se promeniti ako ga obrnem za 180 stepeni?

Ako nije ravan sa jedne strane sada neće biti sa druge? Ili to obrtanje utiÄe nekako drugaÄije. Jako je nezgodno skinuti roler sa celim nosaÄem, onaj mali osiguraÄ mi je noćna mora za namestiti.

Link to comment
Share on other sites

Hvala za savet, kada ponovo poludim pa rasklopim V5000, pokušaću da obrnem roler. Ne kapiram šta će se promeniti ako ga obrnem za 180 stepeni?

Ako nije ravan sa jedne strane sada neće biti sa druge? Ili to obrtanje utiÄe nekako drugaÄije. Jako je nezgodno skinuti roler sa celim nosaÄem, onaj mali osiguraÄ mi je noćna mora za namestiti.

 

Боље појури нов ролер јер ће окретање за 180 Ñтепени можда бити добро неко време.

 

Мали Ñавет:

 

При Ñкидању оÑигурача намеÑти у близини магнет јер ако одлети не нађе га нико.

Link to comment
Share on other sites

Боље појури нов ролер јер ће окретање за 180 Ñтепени можда бити добро неко време.

 

Мали Ñавет:

 

При Ñкидању оÑигурача намеÑти у близини магнет јер ако одлети не нађе га нико.

OdliÄan savet ali izbegavam blizinu magneta transportu. Tu je demagnetizator ali nekako logiÄan strah da ne namagnetiÅ¡em, otkud znam.

Prvi put mi se taj osiguraÄ katapultirao i odleteo u nepoznatom pravcu...Äistom srećom sam ga pronaÅ¡ao na parketu. Sledeći put sam se ogradio i krvniÄki stegao pincetu sa kojom sam ga nameÅ¡tao.

I dalje mislim da sam ga srećom namestio a ne veštinom i znanjem, tako da dok ne stigne nov roler, nema eksperimentisanja :).

 

Nego da li neko zna neki dobar izvor gde se može kupiti taj roler ili neki možda unapređeni i bolji koji je kompatibilan.

 

Ili da idem standardnu varijantu ebay kao:

http://www.ebay.com/itm/Andruckrollen-fur-Teac-V-5000-V5000-V-5000-pinch-roller-for-Tape-Deck-/131381010801?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item1e96eb2171

Link to comment
Share on other sites

Ne zamerite ako nešto pogrešim ,ovo mi je tek druga poruka na forumu. Naime u nekoj robnoj razmeni treba da uzmem Pioneer dack

cf-f 2121 ,pa me interesuje jel neko imao ovaj dack i kakva je mašina u stvari . Hvala !

Å¡to bi rekao kameni-dek ko dek,niÅ¡ta posebno,a zvuÄno-onako.. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Drugari interesuje me razlika u zvuku izmedju technics 765 i onkyo ta2760.Onkyo svira odlicno a 765 sam imao poluispravnog(neke trake je guzvao i nisam stigao da probam snimanje) prilicno davno. Iste godine su pusteni u promet a izgleda da je 765 bio samo malo skuplji.Takodje se secam da je technics na tudjim snimcima zvucao prilicno bistro, jasno i cisto, prilicno dobro ali ne mogu po secanju da poredim a nisam ni snimao sa njime.

Znaci Interesuje me razlika u zvuku, ako moze ko da uporedi.pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Scepane, Zokijeve testove sam procitao hiljadu puta.Zato sam se i odlucio za 2760 i nisam pogresio a 765 me opet priziva, slab sa na njihov dizajn :smile:

Cekam rsm245x da se vrati sa remonta.Majstor nema vremena za njega a valjda ce ga resiti nekada, treba gumice da zameni sto je djavolja rabota.

Link to comment
Share on other sites

Yamaha KX-690 (kostala 750 dm u Nemackoj) je testirana u Stereoplay-u 5/1997 i bila je malo slabije ocenjena od Technics-a RS-AZ 7,takodje i u Stereo-u je Technics RS-AZ 7 bio malo bolje ocenjen.

Tako mi se i cini da sam ga novog novcijatog platio nesto vise od 600 DM davne 1998. godine!

Link to comment
Share on other sites

Treba mi pomoc. Sony Tc 229 SD.  Kada se ukljuci reprodukcija ili premotavanje, posle 4-5 sekundi iskljuci, solenoid skljocne.Ponekad proradi i moze da tera par dana. Kod brojcanika ima magnet koji rotira i u plastici mozda rele ( ne vidi se). Nisam nasao da je nesto izgorelo. Mozda neko ima iskustvo sa ovim modelom?

Link to comment
Share on other sites

Провери у ком Ñтању је гумица на Ñлици 1 и у ком Ñтању је идлер на Ñлици 2.

 

2ivb8js.jpg

 

 

21l7pro.jpg

Link to comment
Share on other sites

Провери у ком Ñтању је гумица на Ñлици 1 и у ком Ñтању је идлер на Ñлици 2.

 

2ivb8js.jpg

 

 

21l7pro.jpg

Gumica je u redu. Takodje i idler. Sve sam oprao alkoholom. Kada se daje komanda, onda krene ,ali sve traje par sekundi. nemam ideju zasto solenoid izbacuje.

Link to comment
Share on other sites

Гумица а и идлер не Ñмеју да проклизавају.

 

Пробе ради Ñтави плеј и руком окрећи бели точкић напред назад (Ñл. 1).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...