Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Zeleo sam da nabavim technicd rs-b78r ali je prodavac sa KP na pitanje u "kakvom je stanju" odgovorio da je valjda ispravan i da se ne razume jer nije strucnjak za dekove... sto je bilo vise nego dovoljno da ga zaboravim.Ne treba biti strucnjak da bi mogao proveriti da li svi tasteri rade, da li zavija, guzva i ostalo... Ovako, proba pa Onkyo pod ruku i kuci...

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

Ja imam HITACHI D-E57 dek. On premotava kasetu, ali neće da je pusti. Video sam da je gumica spala, ali ne znam kako da je namestim. Da li možete da mi pomognete?

Hvala unapred.

 

Дај Ñлику механике.

Link to comment
Share on other sites

koliko vidim ne bi trebalo da je komplikovano,-ima 2 remena,onaj manji bi trebalo da ide sa unutraÅ¡nje strane zamajca na plastiÄni toÄkić desno,onaj veÄi(flah) na obod zamajca pa na motor..

 

Тачно, Ñ Ñ‚Ð¸Ð¼ да мањи ремен иде на мотор ближе кућишта иÑтог.   :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Тачно, Ñ Ñ‚Ð¸Ð¼ да мањи ремен иде на мотор ближе кућишта иÑтог.   :thumbsup2

Pukla mi je gumica sto ide na obod zamajca, gde mogu da nađem novu za ovaj dek? Imam jednu od starog kasetofona koji ne radi, ali mislim da je prevelika za ovaj dek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Od kako sam kupio SME 10A gramofon digitalija ima sve manje mesta u mom sistemu...(a nije da je nesto osrednje u pitanju)

 

Ovaj V7010 me je iznenadio kako lepo radi...kalibrise perektno XL2S trake, snima fantasticno...Uskoro mi stize prva tura ploca od drugara koje cu da prebacujem na kasete umesto da se yafrkavam sa digitalijom.

 

Setup: SME 10A, Benz Micro ACE SL, Pass Xono (diy, by Impuls i Nagard, tweakovan sa black gate kondovima i novim dual mono napajanjem). Gramofon je full namesten, ostaje jos samo da se podesi azimut (uz pomoc dr Feickert Adjust plus kompleta).

 

Kasete razne, najvise Maxell XLII S...

post-8816-0-13825100-1430057514_thumb.jp

post-8816-0-15926800-1430057523_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

ЕкÑтра куповина, добар децк :thumbsup2 . Уживанција ће бити пребациванје добрих винила на врхунÑки децк - знам по Ñеби ;-)  . Бре Ñкупе те плоче   :roll: овако кад их метнеш на каÑету од 4'-5 еура биће подношљиво а Ñацувано бар 95% звука  Ñа плоче  :listen

Link to comment
Share on other sites

 Ð‘ре Ñкупе те плоче   :roll: овако кад их метнеш на каÑету од 4'-5 еура биће подношљиво а Ñацувано бар 95% звука  Ñа плоче  :listen

Pa za te stvari dek i služi   :wave2

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima :thumbsup2

Puno sam razmisljao da li uloziti pare u Nakamichi (neki od boljih sa kupujemprodajem) ali tih 1000 eura bih ulozio radije u ploce a ne u dek!

 

Trebace mi jos demagnetiztor i komplet novih rolera da stoje u rezervi. Super je sto su ovi TOTL dekovi iz sredine devedesetih skoro nekoristeni (bar u ovom slucaju) a Nakamichiji koje sam eventualno merkao su stari preko 30 godina i ja nemam znanja da prepoznam eventualne mane. O odrzavanju istih posebno nemam nikakva iskustva...

 

Ipak, secam se vojske i drugara iz Nisa koji mi je doneo Stereo MC snimljene na RX505 :listen  Potpuno nova dimenzija u odnosu na sve sto sam do tada slusao..

 

Uskoro mi stize i CT S 910 od Impulsa sa blagog tuninga pa cu videti koji od ova dva ce biti bolji...

Link to comment
Share on other sites

Sjajna maÅ¡ina, mnogo je bolji od V-7000. OdliÄna kupovina! :thumbsup2

 

Bozzam, mnogo hvala! Moze neki info u cemu se razlikuju 7000 i 7010? Citao sam i ja da je navodno 7010 mnogo bolji ali nemam nikakva iskustva sa 7000. Ovaj 7010 mi svira extra!

 

Inace tamo negde 2003e sam prestao sa dekovima kada je Dragon poceo da mi se cudno ponasa...Plus sto nikad nisam uspeo da se naviknem na njegov izgled i nateram sebe da ga zavolim :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nego zna li neko kako se reÅ¡ava taj problem sa levim rolerom na Teac V5/7000? Ima li neka caka ili mora da se zameni roler. Meni se Äini da se traka gužva zato Å¡to se ona voÄ‘ica pomeri i raÅ¡teluje. Kao da je napravljena za toliko neprecizno po Å¡irini trake da se traka za nju zakaÄi i poÄne da se gužva. 

Ili je u pitanju roler i guma koja postane neravna?

 

Na celom tom mehanizmu na kome se nalazi roler je i jedan mali šraf kojim se podešava pozicija rolera i njegovim pomeranjem se pomera putanja trake preko glave. Međutim i kada to podesim na pravu poziciju i dalje se desi da neke trake hoće da gužva. Srećom imam gomilu matorih krš kaseta za eksperimentisanje.

Link to comment
Share on other sites

Na celom tom mehanizmu na kome se nalazi roler je i jedan mali šraf kojim se podešava pozicija rolera i njegovim pomeranjem se pomera putanja trake preko glave. Međutim i kada to podesim na pravu poziciju i dalje se desi da neke trake hoće da gužva. Srećom imam gomilu matorih krš kaseta za eksperimentisanje.

Å raf se ne dira! Za poÄetak skini ceo nosaÄ, i okreni roler za 180 stepeni.

Mislim da ćeš uspeti.

Link to comment
Share on other sites

Teac V-7000 je imao problem sa gužvanjem trake, odnosno, levi roler je bio problematiÄan. Kod V-7010 je to ispravljeno.

V-7010 je zvuÄno bolji. TakoÄ‘e je i kalibracija trake bolja, veći je opseg podeÅ¡avanja "bias - level".

Pozdrav !

 

Bozzam,

 

ne znam otkud sve to znas ali svakako kapa dole :cheers  Mozda znas gde bih mogao potrosn materijal za Teac da anabavim? Ako je moguce neke kvalitetnije (original?) rolere bih uzeo da se po potrebi zamene.

 

Prvi LP se upravo presnimava, Jazz at the Pawnshop, pressed by JVC. Kaseta je TDK MA90. Krenuo sam sa Dolby C ali mislim da cu ubuduce snimati bez NR...kakva su vasa iskustva? Koristi li iko vise Dolby B? Sum mi ne smeta...mislim da bez Dolbija snimak zvuci prirodnije...Ovo jako dobro radi...naravno da nije 100% isto kao LP...ali je dovoljno dobro...Ja sam prezadovoljan :banana

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...