Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Dosao sam u posed Sony WM-D6C pro walkmena. 

 

Zeleo bih da ga pre upotrebe dobro pretrese, ocisti i nasteluje majstor koji se razume u ovaj uredjaj.

 

Da li je nekome poznato da li u Beogradu postoji neko ko ima iskustva ili je ne daj boze specijalizovan?

 

Zvao sam Misu Lukica u Zeleznik, on je rekao da se ako uredjaj nije pokvaren ne bi time bavio.

Link to comment
Share on other sites

Dosao sam u posed Sony WM-D6C pro walkmena. 

 

Zeleo bih da ga pre upotrebe dobro pretrese, ocisti i nasteluje majstor koji se razume u ovaj uredjaj.

 

Da li je nekome poznato da li u Beogradu postoji neko ko ima iskustva ili je ne daj boze specijalizovan?

 

Zvao sam Misu Lukica u Zeleznik, on je rekao da se ako uredjaj nije pokvaren ne bi time bavi

 

Ja sam problem resio tako sto sam uredjaj poslao postexpresom majstoru i posle popravke isto primio postexpresom a platio popravku sa otkupninom(ako ne nadjes majstora u Beogradu).Ako se ne snadjes mogu ti poslati br tel od majstora iz Kule.Majstor je odgovoran i u skadu sa tim zna da naplati ali nije bezobrazan.Problem koji sam imao sa risiverom i koji bar 5 majstora nisu znali da rese ovaj je resio iz prve i sve zavrsio za dan-dva, a tu mi je blizu i kasno sam naisao na njega...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam problem resio tako sto sam uredjaj poslao postexpresom majstoru i posle popravke isto primio postexpresom a platio popravku sa otkupninom(ako ne nadjes majstora u Beogradu).Ako se ne snadjes mogu ti poslati br tel od majstora iz Kule.Majstor je odgovoran i u skadu sa tim zna da naplati ali nije bezobrazan.Problem koji sam imao sa risiverom i koji bar 5 majstora nisu znali da rese ovaj je resio iz prve i sve zavrsio za dan-dva, a tu mi je blizu i kasno sam naisao na njega...

Majstor Zolika?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 Stigao PRELEPI    :) Akai gxc 710 D .  

 

Zvuk je i vise nego zadovoljavajuuci obzirom da deck potice iz 1975 god... Bas izrazito dubok sto me je iskreno veoma iznenadilo za tog dekicu , srednji i visoki  su ok a ceo zvuk kad se sabere  je nekako pun , zamascen , krupan i  sa  dovoljno detalja  . Nekako sve  vuce na tu vintage stranu zvuka  sto sam generalno i  ocekivao .  Lepe i snimke pravi , sasvim zadovoljavajuce. Nije to klasa Revoxa b 215s ali recimo   napr.... dobice u kvalitetu snimka  Technics rsb - 85 koji sam posedovao   .  Kad pustim italo  - fank - disco  koji na njemu fantasticno zvuci  istog casa se vratim 30 god.. unazad  :listen i UZIVANCIJA. Dragoi mi oko srca samo dok gledam a kamoli jos i sto se lepo cuje +  sto na njemu sve savrseno jos uvek besprekorno radi 

 

Evo malo svezih slika 

post-11928-0-73346400-1426776978_thumb.j

post-11928-0-04268600-1426777007_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ništa me ne može toliko razveseliti nego kad kolega koji je ljubitelj starih ali još uvijek vitalnih dekova nabavi sebi novog ljubimca. Kad plus tome još ovako lijepo opiše kako dek dobro radi i kako je zadovaljan odmah i mene uhvati nešto toplo oko srca.

SuÄo uživajte i neka dekiÄ joÅ¡ poživi, zaslužio je. :thumbsup2:wave2

Link to comment
Share on other sites

Hvala kolege :) sve sto bi pozeleo sebi  , zelim i vama  a obzirom da su ukusi slicni sigurno bi vam se dopalo ;-)  Hteo sam bas nesto sa mehanickim komandama , to mi se nesto  u zadnje vreme prijelo  , da osetim pod prstima kad stisnem  komande  -  da\ bude totalno Retro  :cheers  + oni VU metri starinski  s zuto svetlo - velkiiiii ,  ko brisaci od avtomobil  :bounce

Veliko zadovoljstvo za  nikakve pare (40 evra  ) , ima da se igram  nocima i da gledim u VU  metre 

post-11928-0-27607200-1426800786_thumb.j

post-11928-0-94749800-1426800813_thumb.j

post-11928-0-25079600-1426800865_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav drugari, imam jedno pitanje.Video sam u ranijim postovima da ste pominjali da imate technics rsm245x a drugar ima na tavanu isti nediran 10ak godina i dao bi mi ga.Kaze da treba zameniti 4 gumice i tockic sa gumicom(verovatno idler)pa me interesuje da li je vredno toga(zvucno u osrednjem sistemu), koliko bi kostalo (delovi+ruke)da normalan majstor to uradi.

Znam da je za vecinu vas ovo los model, bezvredan, tezak za odrzavanje i nije Hitachi hi-end model ali ako se dobro poravi trebalo bi da radi neko vreme.Lep mi je i uklopio bi se uz ostatak ekipe.Unapred hvala i pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Vlado pozdrav od Retara, kao prvo nemojte se zamarati time kakav je to dek za nekoga, bitno je dali on vama odgovara. Kao drugo po onome koliko sam shvatio iz vaše poruke to bi bio savim dobar dek za vaš sistem.

Imao sam taj dek sredinom 80' i to u paru sa RS-M275X, u odnosu na jaÄeg brata 245x je tanji u basu a ostatak spektra uopÅ¡te nije bio loÅ¡. Ako je dek oÄuvan mislim da bi ga vrijedilo vratiti u život a sad na koji naÄin to je veÄ malo teže pitanje. Vidim da ste iz Vrbasa Å¡to i nije baÅ¡ blizu Beograda gdje sigurno postoje dobri majstori ali možda vam netko od kolega sa foruma da neki savet gdje popraviti dek. U svojoj kolekciji imam gotovo sve dekove iz te serije pa po iskustvu mogu reÄi da i u ovom vaÅ¡em 245x problem u malom klinastom remenu za podizanje mehanizma. Uplite dek i ubacite kazetu, prvo probajte dali mu radi premotavanje napreijed nazad radi, ako radi onda stusnite tipku za pley, ako dek neÄe u pley a iz mehanizma se Äuje samo zujanje to bi moglo biti to. Evo vam link sa testom kojeg je napravio naÅ¡ ZoranBg, po obiÄaju joÅ¡ jedan sjajan opis deka koji svakako treba proÄitati. :wave2

 

 

http://zokiaudio.com/?p=1666&lang=sr

 

post-15891-0-05243700-1426967564_thumb.j

post-15891-0-18826300-1426967587_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Treba da odem po njega pa cu videti sta i kako izgleda.Citao sam Zokijev test desetnajst puta, postujem svaku njegovu rec ali imam na umu da samo Zokijevi kablovi kostaju vise od celog spiska komponenti koje imam... tako da te manjkavossti sa onim sto imam verovatno nikada ne bi ni primetio :-)

Majstor kojem inace prepustam ovakve situacije je zauzet a u prici mi je rekao da ne treba da bude nesto preskupo mada je gumice tesko naci pa bi mozda neko mogao da me uputi ima li toga gde, kako bi usao u racunicu sta da radim... Hvala Retro u svakom slucaju, kolekcija na slikama za plakanje :-)

Link to comment
Share on other sites

Vlado evo ovdje je bilo, treba provjeriti sa prodavcem dali ima joÅ¡. Možda bi se moglo remenje nabaviti po dimenziji u nekoj radnji u Beogradu ali za to bi trebali znati toÄne dimenzije svakog remena, tu pomaže ako netko ima SM. :wave2

 

http://www.ebay.de/itm/Technics-RS-M245-X-RSM245X-Riemen-belts-Kassettendecks-Cassette-Tape-Deck-/160775467918

Link to comment
Share on other sites

Vlado evo ovdje je bilo, treba provjeriti sa prodavcem dali ima joÅ¡. Možda bi se moglo remenje nabaviti po dimenziji u nekoj radnji u Beogradu ali za to bi trebali znati toÄne dimenzije svakog remena, tu pomaže ako netko ima SM. :wave2

 

http://www.ebay.de/itm/Technics-RS-M245-X-RSM245X-Riemen-belts-Kassettendecks-Cassette-Tape-Deck-/160775467918

Vreme je za aktivaciju paypal naloga pa u pazar ili da vidimo ima li sta kod nas... vidim da ima 3 a ne 4 gumice.kada se popravi trebalo bi da sam miran makar neko vreme, nadam se.Retro, veliko hvala!

Link to comment
Share on other sites

Vreme je za aktivaciju paypal naloga pa u pazar ili da vidimo ima li sta kod nas... vidim da ima 3 a ne 4 gumice.kada se popravi trebalo bi da sam miran makar neko vreme, nadam se.Retro, veliko hvala!

Vlado pokusaj na KP,prodaju se gumice za deck-ove.Nalaze se na Audio-Kasetni dekovi,prodavac ima vise modela,mozda ima i za tvoj deck.
Link to comment
Share on other sites

Vlado pokusaj na KP,prodaju se gumice za deck-ove.Nalaze se na Audio-Kasetni dekovi,prodavac ima vise modela,mozda ima i za tvoj deck.

Video sam, onak iz novog pazara.Nikako da nadjem vremena da odem po dek, drugar je u susednom mestu pa mi se sve nekako imice ali cemo ga uzeti.Lep je model mada mi se m250 vise svidja a oba su izgleda visoko rizicna po pitanju odrzavanja mada je mozda 245 malo bolji.Sve mi se nekako izmice, nemoz covek skrpiti koji dinar za stvari koje voli samo obaveze... da mogu odmah bi kupio onaj technics rs-b78r sto se pojavio na KP.Nabavio sam telefunken rc100, bazican i jeftin dvoglavi model sa samog pocetka 80ih  ali se vidi cela kaseta u radu i pikovi pice zivahno pa sve izgleda dosta zanimljivo.Mislio sam da je zvucno katastrofalan ali nije bas tako.Tudj dobar snimak reprodukuje solidno, bas je mastan i dovoljno dobar da prodje, srednji bi mogli biti malo leprsaviji i transparentniji ali nije lose kao i visoki ali mu sve prastam jer vizuelno sve nadomescuje.njegov snimak na cro2 na njemu isto zvuci solidno.Unutrasnjost je uredna a ima trimere za bias za svaki tip kasete, nista nisam cackao ni probavao.Znam da je u sustini bezvredan naspram i prosecnih modela a o boljim da ne spominjem... Nisam stigao da slikam, evo slike sa neta

post-26397-0-94735300-1427046524_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E drugari, bio sam po rsm245x i doneo ga kuci.Poklopac gornji ce da ide na obavezno farbanje a prednja strana ce morati da se polako precisti nekoliko puta jer je matori bio na tavanu 10ak godina.Kada sam ga doneo otvorio sam ga i video da su gumice spale.Polako vratio na mesto naravno bez rasklapanja jer je to za mene teska inzenjerija.Ubacio kasetu i pritisnuo play sa sumnjom da uopste vredi probati ali, dek je krenuo da svira i pikovi da mlate u svom smeru :smile:. Nazalost nakon pola sata je brzina pocela da opada i zaustavila se na nekom usporenom nivou.primetio sam da jedna gumica ostala malo labava kada sam je vracao pa mislim da je verovatno u tome stvar.Nisam stigao da ga slikam jer je vec odnet kod majstora pa neka Bog pomogne.Primetio sam da nema Ax glavu koja mu je namenjena fabricki vec ima manju mx koju je drugar ubacio jer je originalna bila izlizana... Sta da radim? da trazim originalnu da je zamenim sa ovom? Ax bi trebalo da je bolja od ove mx, vredi li toga? U pocetku je imao mutan zvuk a vremenom je iz minuta u minut bio sve bolji(ocistio sam glave... a azimut je dobar)stavicu slike kada ga vratim. Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Vlado neka mu je sa sreÄom, kad se vrati sa intenzivne njege podjelite utiske. :wave2

Hvala, nisam imao mira dok ga nisam odneo kod majstora.Jedva cekam da ga vratim ispravnog pa da zasvira.Nije mi drago sto nema Ax nego Mx glavu ali je dobijen pa nije lepo ni da fantaziram... Javljam utisak kada ga vratim  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...