Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Došao bih da je u NS,a ovako teško izvodljivo,jer imam obaveze ,zbog kojih moram da sam NS.

 

Ðедеља пре подне, нађи још неког и поделите бар гориво.

Link to comment
Share on other sites

Da li postoji još uvek neka prodavnica gde mogu da se kupe audio kasete ili je to postao raritet,koji može da se potraži samo na kp?

Ima kod mene u Vrbasu, ne znam koja je sada cena a zadnji put kada sam kupovao su bile 100 din.Pre neki dan sam u prolazu video da ima ali ne i cenu.Mogu da pogledam(ur90) ako te zanima.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na savetima.Å to se tiÄe berze u BG stvarno bih voleo da imam vremena da je posetim,ali to ću morati da odložim za neki drugi put,a Å¡to se tiÄe kaseta i nabavke istih zbog istog razloga mi treba informacija gde mogu da ih potražim u NS.Prvom prilikom ću pogledati u Merkatoru i Roda super marketu.Sva sreća pa mi je ostalo joÅ¡ nekoliko praznih,jer nisam hteo da ostanem bez ijedne u sluÄaju da doÄ‘em do neke lepe muzike,koju bih voleo da imam zabeleženu na kaseti.Kad sam bio mlad najviÅ¡e sam cenio TDK SA90,meÄ‘utim,sad su me stvarno prijatno iznenadile Sony metal kasete,koje sam nedavno nabavio i nasnimao.Dobro,verovatno je tu glavnu ulogu odigrao deck,ali primeti se razlika u kvalitetu snimka kad ubacim neku drugu kasetu.Verovatno ima puno falÅ¡ kaseta,kao uostalom i svega drugog na ovom svetu u danaÅ¡nje vreme.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na savetima.Å to se tiÄe berze u BG stvarno bih voleo da imam vremena da je posetim,ali to ću morati da odložim za neki drugi put,a Å¡to se tiÄe kaseta i nabavke istih zbog istog razloga mi treba informacija gde mogu da ih potražim u NS.Prvom prilikom ću pogledati u Merkatoru i Roda super marketu.Sva sreća pa mi je ostalo joÅ¡ nekoliko praznih,jer nisam hteo da ostanem bez ijedne u sluÄaju da doÄ‘em do neke lepe muzike,koju bih voleo da imam zabeleženu na kaseti.Kad sam bio mlad najviÅ¡e sam cenio TDK SA90,meÄ‘utim,sad su me stvarno prijatno iznenadile Sony metal kasete,koje sam nedavno nabavio i nasnimao.Dobro,verovatno je tu glavnu ulogu odigrao deck,ali primeti se razlika u kvalitetu snimka kad ubacim neku drugu kasetu.Verovatno ima puno falÅ¡ kaseta,kao uostalom i svega drugog na ovom svetu u danaÅ¡nje vreme.

Pa ako ces iskreno bar kako sam ja primetio da ur koje sam kupovao pre par godina i ove sad nisu vise iste.

Link to comment
Share on other sites

To je poznati prodavac koji godinama prodaje iste kasete za abnormalnu cenu.Ja sam pratio jedno 6 meseci neke Chromke koje je stavio na Limundo.Niko normalno da licitira tu cenu,a on Jovo nanovo iste kasete-iste cene!

A pomno se prate deÅ¡avanja na forumu,Äim se povela priÄa o Maxell Normalkama i cenama ,eto na KP odmah Maxell Normalke!

Link to comment
Share on other sites

Prelep Yamaha dek Retro  :thumbsup2 .

Sve viÅ¡e mi se sviÄ‘aju komponente Äija Å¡irina nije 43cm.

Neka bi žena možda primetila da se boja displeja slaže sa bojom zida u pozadini ali je moje oko zaintrigirao detalj na displeju sa toÄkićem.

Kod modela sa fiokom gde se kaseta ne vidi i je uvek nedostajalo vizuelno okretanje trake, što se nadam da je Yamaha ovde pokušala da

simulira sa tim detaljem na displeju ?

I ako mali, izgleda kao da je veoma solidno konstruisan. No ipak od Yamaha dekova, Å¡ampion lepote je KX-1000 u ovoj varijanti:

Link to comment
Share on other sites

Ovih dana uradih joÅ¡ jednu mini korekciju na deku i nauÄih joÅ¡ par zanimljivosti.

 

Pitch kontrola na Nakamichi 670ZX utiÄe samo na playback brzinu i nema nikakvog uticaja tokom snimanja. Primetio sam u zadnjih par meseci jedan Äudan problem a to je da dek brže mota traku kada snima tako da tokom playback-a snimak ima jedva primetno niži pitch. PodeÅ¡avao sam pitch kontrolu misleći da ona utiÄe i na snimanje i na playback ali sam pogreÅ¡io. Treba staviti pitch kontrolu na 0 i unutra podesiti potenciometar na mestu markiranom brojem 4 na fotografiji. Mislio sam da se podeÅ¡ava na motoru (mesto 1) ali tu nema potenciometra.

 

Eto u sluÄaju da nekome zatreba, da zna proceduru.

 

670ZX_fix6.jpg

Link to comment
Share on other sites

A to pranje ploÄe vodom, jel to normalna opcija?!?

 

Изгледа да пушачи треба Ñваке године да перу Ñвоје уређаје.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...