Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Ma mene vise zanima da li ako ja biasom povecam visoke da se cuju jace nego u originalu sa izvora,da li to utice na vek trajanja visokih tonova na kaseti?

Oni prvi stradaju a sto ih vise istaknes to ces lakse poceti da primecujes kada se to bude dogodilo.Imam maxel metalku koju sam isto tako snimio pre 3 godine i nista ne primecujem jos.Valjda najvise zavisi kako ces kasetu cuvati, nesme da bude vlage a dek treba da je ispravan i cist.Malo je kaseta na kojima sam to primetio a uglavnom su losije normalke.Mislim d atreba da snimis kasetu i uzivas i da se ne razmisljas puno o tome :-)

Link to comment
Share on other sites

Oni prvi stradaju a sto ih vise istaknes to ces lakse poceti da primecujes kada se to bude dogodilo.Imam maxel metalku koju sam isto tako snimio pre 3 godine i nista ne primecujem jos.Valjda najvise zavisi kako ces kasetu cuvati, nesme da bude vlage a dek treba da je ispravan i cist.Malo je kaseta na kojima sam to primetio a uglavnom su losije normalke.Mislim d atreba da snimis kasetu i uzivas i da se ne razmisljas puno o tome :smile:

A sta mislis od maxell ur kasetama?One se danas proizvode i imam ih bar sto komada?Primecujem da sam neke snimio i nisam 2 puta poslusao,pustim pesmu i na pocetku imam neko talasanje zvuka na jednom kanalu.Kako je moguce da je tako brzo propala.Dek mi je sasvim prosecan troglavi.

 

sony TC-KB920S QS serija 

 

 

Ova masina,samo je slika sa interneta.Moj je isti takav.Mint stanje.Servisiran je.Promenjen roler,stavljen nov i kaisevi.

post-15787-0-29767500-1420403866_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ja sam skoro nabavio dve i pokušao nešto da snimim ali su izgleda krš ne opevani.Ni blizu nekadašnjih istih tih kaseta od pre nekih 25-30 godina.Posle sam nabavio Sony metal i prezadovoljan sam.Vrhunskog su kvaliteta,a snimci su prvoklasni.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam skoro nabavio dve i pokušao nešto da snimim ali su izgleda krš ne opevani.Ni blizu nekadašnjih istih tih kaseta od pre nekih 25-30 godina.Posle sam nabavio Sony metal i prezadovoljan sam.Vrhunskog su kvaliteta,a snimci su prvoklasni.

Pravo da ri kazem da ja sa ur nemam problema.Od stotina kaseta koje imam par ih mozda tek nesto zeza,a i sviraju ako se dobro kalibrisu kao izvor.

Link to comment
Share on other sites

I ja imam ur nove i zadovoljan sam, kada se dobro kalibrise (a moze) onda snimak bude dobar.stanje sa kasetama je lose i ja uznmem ur kada se pruzi prilika jer ostalo se tesko nalazi.Jednom prilikom sam naisao na 10ak komada tdk d90 onih iz zadnje proizvodnje i prezadovoljan sam ali ih nema u ponudi... Polovnjake Cro2 koje sam uzimao su odlicni.

Link to comment
Share on other sites

Ima i to sve isti likovi prodaju.Skoro sam uzeo par komada TDK SA 90 i kad sam presluÅ¡ao snimak odmah sam ih bacio u kantu.ZnaÄi greota ih je ubacivati u deck.Od sada ću uzimati samo metal kasete i to od nekih proverenih ljudi,naravno kad naiÄ‘em na takvo neÅ¡to.

Link to comment
Share on other sites

^^ TDK SA90 su vrhunske kasete. Ako si naleteo na neke koje su loÅ¡e radile, to ili su falsifikati (to ti se može desiti i sa metal kasetama) ili su se negde recimo Ävarile na Suncu, ili su bile u nekom gepeku na +75C dan za danom, ili ih je neko puÅ¡tao kroz MRI aparat. :P

(...što sve može da ti se desi i sa metal trakama).

 

Ispravan TDK SA nema razloga da izbegavaš.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam brdo TDK SA 90 koje su vecinom ispravne,ali neke znaju da me zezaju tako na pola snimanja ili odjednom pocne da prekida.Od metal kaseta najbolje koje imam su sony metal xr .Hromirane kasete fino zvuce,ali traze jako pedantan dek...Ne podnose habanje i osetljivije su od normalki...Recimo imam par komada SONY UXS ..Nema tu falsifikata...Od maxell kaseta najbolje koje imam su maxell metal cd 60 i prilicno sam zadovoljan.Da kazem da sviraju kao izvor...Inace na mom deku zaista ne mogu da kazem da su ur lose...To je klasa sa tdk d i basf I kasetama.I njih imam brdo...Sve sam kupovao novo ne otpakovano...Prilicno zadovoljan sam bio...Kazu ljudi da za dobar dek nema lose kasete...

Link to comment
Share on other sites

Pre ćeÅ¡ naići na falsifikat metalku nego SA, XL-II ili neku drugu hromku iz te klase. Ne treba ni od normalki bežati, one svoju funkciju obavljaju savrÅ¡eno (Äitajti: autoradio, ÄvariÅ¡ je na -10/+40 i kad izgubi svoje poÄetne vrline otpakujeÅ¡ novu i ponovo snimiÅ¡).

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...