Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Ма такве немам, а и оду брзо.

 

Пазари овај за делове : http://www.kupujemprodajem.com/Onkyo-TA-2830-14133121-oglas.htm?filter_id=153105

 

:wave2

Genijalno, htedoh da bacim oko na KP...ali..

Hvala , to je odlicno resenje. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Да Ñе и Ја похвалим да Ñам удомио један Хитачи и то као поклон од колеге Сафета.    :klanjanje

 

Више о овом предивном деку када завршим Ñа Ñређивањем.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

zaboravio si reći kojeg nemaÅ¡ u tvojoj big colection a i jedva Äekam da vidim kako si ga sredio :order

 

ЈеÑам заборавио, извињавам Ñе    :oops: .

 

'оће ли оне Ñлике?

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

servisni kit

 

Gumeni rezervni delovi koje isporučuje Black Reel znaju da budu bajati i truli iako su na prvi pogled novi i sjajni. Savetujem da se posle nekoliko meseci proveri stanje kaiševa i posebno okruglih gumica zbog eventualnih pukotina. Nadam se da će sve biti u redu. Srećno.

Link to comment
Share on other sites

Gumeni rezervni delovi koje isporuÄuje Black Reel znaju da budu bajati i truli iako su na prvi pogled novi i sjajni. Savetujem da se posle nekoliko meseci proveri stanje kaiÅ¡eva i posebno okruglih gumica zbog eventualnih pukotina. Nadam se da će sve biti u redu. Srećno.

Pregledano pre montaze, deluje ok. Al mene remeni ne brinu toliko, jos mogu da se nadju ovde. Ono sto je dobro i staro, a i novo su roleri. Pogotovo ukleti levi od 11mm. Imam sad mere kajseva, cuvam stare, pa cu svakako prvom prilikom nabaviti jos zaliha.

Link to comment
Share on other sites

Pregledano pre montaze, deluje ok. Al mene remeni ne brinu toliko, jos mogu da se nadju ovde. Ono sto je dobro i staro, a i novo su roleri. Pogotovo ukleti levi od 11mm. Imam sad mere kajseva, cuvam stare, pa cu svakako prvom prilikom nabaviti jos zaliha.

Ovako, nisam pratio na Äasu, a koje je godiÅ¡te dek?

Odma da ti kažem / napišem da su od te godine (koje je godište dek) radili sedam godina rezevne delove gde i spadaju kaiševi i ostalo... Pa sad ti razmišljaj kolko' oš...

Link to comment
Share on other sites

Ovako, nisam pratio na Äasu, a koje je godiÅ¡te dek?Odma da ti kažem / napiÅ¡em da su od te godine (koje je godiÅ¡te dek) radili sedam godina rezevne delove gde i spadaju kaiÅ¡evi i ostalo... Pa sad ti razmiÅ¡ljaj kolko' oÅ¡...

Ovo nije original onkyo servisni kit, nego je novijeg datuma tajvanske proizvodnje. Remeni su standardni kao i desni roler, a levi je danas malo teze naci. Ne mislim da je gumica odstancana pre mesec dana, al nije ni pre 20god. Ima ko to pravi i danas, po ceni paprenoj. Ovaj kit je placen 40eur, sto je po mom misljenju zlocin. Al dobro. Dzo voli, Dzo pati, Dzo ce i da plati.

Link to comment
Share on other sites

Posto je tema malo stagnirala...zasto nemam pojma, ajde da dodam danasnji ponov. Jos jedna legenda u svetu dekova.

Troglavi reversni Teac R-919X, Ovaj put u besprekornom stanju, sa original daljincem. Na meni je bilo samo da mu nadjem mesto u polici.

 

post-11811-0-85904300-1406150158_thumb.j       post-11811-0-78725600-1406150169_thumb.j

 

Reprodukcija i snimci fenomenalni. Dolby B,C i DBX. Ovo je prvi dek sa DBX sa kojim cu se detaljnije poigrati u narednim danima.

 

Link to comment
Share on other sites

Dobro veće, svima.

 

Ne znam uopÄe kako da poÄnem jer me nije bilo ovdje nekoliko mjeseci, toÄnije oko 6-7. Bio sam okupiran nekim drugim stvarima i problemima, ali to ne znaÄi da sam odustao od svega. U biti sam se malo viÅ¡e posvetio isto analognom zvuku ali na ploÄama. Napravio sam malu slekciju u kolekciji deckova ali promjene su zaista male. Ostalo je desetak deckova, koji su to i slikice istih Äu postati kroz tjedan dana kad doÄ‘em kući na godiÅ¡nji odmor. (opet sam na Å¡ljaki u njemaÄkoj).

 

No da ja ovdje iznesem najnovije vjesti a ponaprije pitanje koje imam za vas velike znalce. Imam priliku kupiti deck koji ganjam veÄ godinama i nikako da ga ulovim za razumnu cijenu.

   Dakle radi se o AIWA XK-S9000, deck je inaÄe u 8/10 stanju, ali i takva je cijena. ÄŒovijek je rekao da premotavanje naprijed i nazad radi savrÅ¡eno ali da play funkcija ne radi, nisam nikada otvarao ni jednu aiwu tako da ne znam na kojem principu radi mehanizam........recite mi jel to neki veliki zahvat za popravak ili se radi o remenu ili da ne nabrajam neÅ¡to pa da ne ispadnem glup.

 

Evo nekoliko slikica od decka:

post-21344-0-79785300-1406500331_thumb.j

post-21344-0-80629500-1406500465_thumb.j

post-21344-0-54600700-1406500475_thumb.j

post-21344-0-05254400-1406500491_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Čovijek je rekao da premotavanje naprijed i nazad radi savršeno ali da play funkcija ne radi, nisam nikada otvarao ni jednu aiwu tako da ne znam na kojem principu radi mehanizam........recite mi jel to neki veliki zahvat za popravak ili se radi o remenu ili da ne nabrajam nešto pa da ne ispadnem glup.

 

Јел подиже блок Ñа главама када Ñе притиÑне таÑтер плеј?

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...