Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Ovako svaki Revox B 215 treba da se sredi               http://www.ebay.com/itm/REVOX-B-215-Restored-New-Caps-Pinch-Rollers-Manual-Dust-Cover-MSRP-2300-/181330011896?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item2a381c66f8       

 

Jos jedna stvar koju sam zapazio igrajuci se sa moja dva decka  -  to je da se snimci sa B - 215 bolje cuju na Nak...LX - 5 nego na samom Revoxu sopstveni  snimci,  PROSTO NEVEROVATNO - Nak...je cudo za reprodukciju ali zato Nak... nema sanse da upuca snimak kao Revox. Znaci obrni okreni mora da se ima i jedno i drugo a mozda i trece  ;-)

 

Realno B 215 SVIRA RAVNIJE, ISKRENIJE,  ISPRAVNIJE I NEUTRALNIJE  ali Nak... doda nesto svoje sto obogati celu reprodukciju za nesto sto se zove  ,, dozivljaj ,,                                                    

Link to comment
Share on other sites

  ali Nak... doda nesto svoje sto obogati celu reprodukciju za nesto sto se zove  ,, dozivljaj ,,                                                    

Upravo tako!Nisam vjerovao dok i sam  nisam nabavio Nak...mislim da je razlog u glavama Naka,koje nema nijedan drugi proizvoÄ‘aÄ..uglavnom,z dekove je Nakamichi kategorija za sebe..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jedna fotografija telefonom.

Sony TC-WR900

sony_tcwr900_01.jpg

 

Ova stara Sony garda prelepo radi, Dek ima priliÄno sužen frekventni opseg po specifikacijama ali se to uopÅ¡te ne primećuje. Zvuk je pun detalja i vrlo podseća na Nak. Pri uporednom sluÅ¡anju 670ZX i ovog Sony deka, prvi je utisak da razlika ne postoji. Kada analitiÄki obratim pažnju na detalje, Äujem da Nak ima veću prostornost i za nijansu dublji bas. Da napomenem, u pitanju su nijanse koje pri sluÅ¡anju muzike uz bilo kakve ambijentalne zvuke sumnjam da bih primetio. Nijedan dek koji sam imao do sada nije priÅ¡ao po kvalitetu zvuka ni blizu Nak-u osim ovog. Verovatno kvalitetu zvuka dosta doprinosi i njegova oÄuvanost jer dek deluje i zvuÄi kao da je nov, tj oba deka...drugi je identiÄan kao gornji sa fotografije.

 

BaÅ¡ me zanima kako je ovaj bio ocenjen u Stereplay ili koji već Äasopis bi referenca drugaru Šćepanu :).

 

Kad mi stigne laptop sa servisa, pokušaću da snimim nekoliko uporednih testova pa ću podeliti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ðишта ÑпеÑијално, Ñтандардни дек Ñа једном тон оÑовином ( кепÑтен) и три главе.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Imao sam 2 komada i svaki je imao problema sa "prosviravanjem" glavnog motora. U pitanju je loÅ¡a mesingana Äaura osovine koja kada se istroÅ¡i, poÄne da piÅ¡ti i Å¡iÅ¡ti a reÅ¡enje je samo zamena kompletnog motorića. To se Äesto deÅ¡ava kod tih modela jer motorić non stop vrti kada je ukljuÄen.  Ne uzimaj taj dek!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Много је то пара за неиÑправан уређај. Продавац је иначе члан форума.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Drage I uvazene kolege deck - ofili zamolio bih vas za misljenje I preporuke oko eventualne nabavke Nacamichi - ja 670 zx koji mi se nudi za 300e u ekstra stanju. Sta mislite o ovom modelu kao I o ponudjenoj ceni. Revox b215 I Nak..lx - 5 me savrseno sluze :) pa pa ne znam da ne preteram I sa ovim trecim po redu ali bolest je to neizleciva

Pozzz svima I hvala unapred na savetima . Usput malo I da promrdamo temu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...