Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Da, pravo iznenadjenje za dek iz 1990.

Pa da vidiÅ¡, i nije. H/K je oduvek zagovarao diskretan pristup, stav sa kojim se liÄno potpuno slažem, principijelno. Ne treba preterivati, neke stvari, na primer CPU, jednostavno nema smisla raditi diskretno, ali klasiÄna audio kola, apsolutno da. Na taj naÄin, projektant zadržava punu kontrolu nad zvukom jer može da podeÅ¡ava kolo kako mu se sviÄ‘a, a za svaku funkciju može da odabere idealan tranzistor za baÅ¡ taj posao.

Svojvremeno sam imao H/K 730 CD ÄitaÄ - ista priÄa. Svuda gde je to imalo iole smisla, strpali su diskretna kola. Nemam ga viÅ¡e jer mu je pogonski mehanizam otkazao, a mene je mzelo da se bakćem sa time, već je doÅ¡lo vreme problema nabavke rezervnih delova, nego kada ti crkne, baci ga i kupi novi.

Pogledaj njihove kasnije proizvode, na primer moj preamp Citation 21 - jedini integrisani operacioni pojaÄavaÄ se nalazi na pojaÄavaÄu za sluÅ¡alice, sve ostalo, ukljuÄujući i stabilizaciju napona, je uraÄ‘eno diskretnom tehnikom.

Link to comment
Share on other sites

DVV,

slazem se, diskretna kola donose mnogo vise muke ali i slobode konstrukotu, ali ja sam mislio da je to iznenadjenje ne za H/K, vec za kaset dek iz 90-ih. Tada su bezmalo svi radili sa operacionim pojacavacima, niko nije hteo da se trudi oko umiruceg formata.

 

Iz te serije je i 7600 plejer - takodje je imao diskretan izlaz, sto nije bila potpuna retkost, ali jeste u toj klasi cene.

Link to comment
Share on other sites

Jednom ne tako davno u mom lijepom gradu postojao je ACCO Osijek, kllub koji je okupljao adiofile i zaljubljenike u tehniku. Imali smo i Forum koji je za divno Äudo joÅ¡ živ samo Å¡to ga gotovo nitko ne Äita niti iÅ¡ta piÅ¡e. Godinama sam bio dopredsjednik kluba, Moderator na forumu pa Äak jedno kratko vrijeme i Admin. Orginizirali smo bezbrojna družanja i prezentacije, uspjeli smo 2009 sakupiti ljude iz razliÄitih dijelova Hrvatske koji su neÅ¡to sami napravili i priredili izložbu UHO Osijek na kojoj sam postavio Retro sobu sa neÅ¡to siÄe ureÄ‘aja. Sve je proÅ¡lo super ali se zbog beznaÄajne sitnice i nesposobnosti tadaÅ¡njeg predsjednika zakuhalo na forumu. NeÄu dužiti ali klub je polako iÅ¡ao silaznom putanjom i na kraju se sve raspalo. Zbog nemoguÄnosti da bilo Äime doprinesem radu kluba i foruma ja sam se povukao a ova prepucavanja u posljednje vrijeme na ovom naÅ¡em forumu su mi vratila sjeÄanja na neÅ¡to jako, jako ružno. :plakanje

 

Link to comment
Share on other sites

Sport Billy da bilo je lijepo a najbolje je Å¡to je gotovo sve dijelo neÄijih ruku, ona mrcina od gramofona je SAM Reference od OsjeÄke legende gos. LovrinÄeviÄa, gotovo svi zvuÄnici su ruÄni rad i dobar dio elektronike, Å¡teta Å¡to nismo mogli održati koninuitet takvih okupljanja. Negdje od sedme minute je Retro soba u kojoj sam izložio neÅ¡to sitno od moje kolekcije. :)

Link to comment
Share on other sites

Sport Billy da bilo je lijepo a najbolje je Å¡to je gotovo sve dijelo neÄijih ruku, ona mrcina od gramofona je SAM Reference od OsjeÄke legende gos. LovrinÄeviÄa, gotovo svi zvuÄnici su ruÄni rad i dobar dio elektronike, Å¡teta Å¡to nismo mogli održati koninuitet takvih okupljanja. Negdje od sedme minute je Retro soba u kojoj sam izložio neÅ¡to sitno od moje kolekcije. :)

 

Одличан прилог ÑамоградитељÑких уређаја. Видех и колегу из Србије а бејаше ми  топло око Ñрца када видех Сони преамп какав и Ја имам.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

StoN ti je preamp od Željka NastaÅ¡iÄa zvanog Ilimzn, meni se na toj izložbi jako svido zvukom ali i neobiÄnom izvedbom pa sam nabavio ovaj.

 

Ма није од Жељка, мој је. Тај твој је 66-ца! ÐедоÑтају ми црвено /бели прÑтенови око чинчева.

 

Је имаш идеју где их наћи?

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Stoun@, izvini sto si malo cekao,ovde mi neka guzva ovih dana.Nadam se da ces to uvaziti.Dobices aparat na slusanje,na duzi vremenski period,ili kraci,sto je po meni vaznije,pa ce mo,lako kasnije,nebitno...Trenutno mi je visak.

 

ÐиÑам баш неки платиша али захваљујем Ñе на понуди. Вишкове обожавам   :oops:

 

По договору  :crno-na-belo

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ма није од Жељка, мој је. Тај твој је 66-ца! ÐедоÑтају ми црвено /бели прÑтенови око чинчева.

 

Је имаш идеју где их наћи?

 

:wave2

StoN sory, vidio sam Željka da rukuje sa njim pa sam predpostavio da je njegov. PoÅ¡to sam morao voditi brigu o svojim ljubimcima koje sam izložio u Retro sobi nisam se baÅ¡ puno zadržavao po ostalim sobama. Uh Å¡to ljudi vole da prÄkaju i pipkaju po ureÄ‘ajima a ja to straÅ¡no mrziiiiiiim. :angry:

Nabavio sam odavno te plastike ali nikako da ih ugradim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...