Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Ja priznajem da volim Sony, ali mislim da su oni već bili poÄeli da se gube sa tim verzijama za ovo, pa za ono tržiÅ¡te, prekÅ¡tavanje kod izvoza i dosta nekonzistencije. Neko u njihovom marketingu je bio na teÅ¡kim steroidima.

InaÄe moja, istina ograniÄena, iskustva sa Pioneer dekovima su izgleda potpuno razliÄita od tvojih. Već bi morali da mi plate da uzmem Pioneer dek. Naravno, tu uvek ostaje pitanje Å¡ta je to zavrÅ¡ilo kod mene, zaista se ne sećam, u ono doba (decembar 1993. godine) neki model koji je koÅ¡ta tada nov oko DM 1.000, +/- DM 100. Imao je sve, i tri glave, i viÅ¡e motora, niÅ¡ta tu nije nedostajalo, jedino Å¡to je imao musav i muljav zvuk, Može biti da je to bio loÅ¡e podeÅ¡en azimut, ali za te pare, ja oÄekujem dobro podeÅ¡en azimut.

Link to comment
Share on other sites

TD-4500 koji sam imao ima prirodan zvuk,tada nisam primetio neku koloraciju.Jedino sto me nervirala malo bucnija mehanika.

Evo komentara u Stereo-u za TD-4800 : Nicht ganz standesgemases Laufwerk,aber ungeahnte Dynamik dank Dolby S.Cena 2850 dm.Ocenjen u najvisoj Apsolutnoj spicklasi,dobio 2 od 3 zvezdice,isto su bili ocenjeni i CT-93 i V-8000 S.

Treba reci i da je TD-4800 u Audio-u bio ocenjen u klasi sa B-215 i CR-4E.Mada su u toj klasi kod njih bili i TC-K 808 es/815 s,DR-1/DR-2/cassette deck 1...Audio je dekove testirao na Hrom kasetama(uvek im je pisalo Klang Typ II Chrom).

Danas ako bog da mi stize jedan lep dek  ;-)

Link to comment
Share on other sites

DVV to je mozda bio Pioneer CT-S 820 S(900 dm) koji se u to vreme pojavio ili prethodna serija CT-S 910(1000 dm).

Možda, stvarno se ne sećam, to je bilo pre 21 godinu, a niÄim me nije impresionirao pa da ga pamtim.

Link to comment
Share on other sites

Znaci vredi servisirati ga .Video sam danas da se ADF-600 prodaje za 55 eura ,ne znam koliko je to realno .

Nije realno.Ja sam nedavno prodao 880,koji je identiÄan sa 800-kom ,meni lepÅ¡i,i jedva dobio 35 evra.Nisu uopÅ¡te realne cene zato Å¡to se neke firme nezasluženo forsiraju

Plus sam dao i originalni daljinac

Link to comment
Share on other sites

DVV to je mozda bio Pioneer CT-S 820 S(900 dm) koji se u to vreme pojavio ili prethodna serija CT-S 910(1000 dm).

Ne verujem da je bio 910 zato Å¡to je baÅ¡ taj dek,barem koji je bio kod mene imao osobinu da je sve snimke reprodukovao odliÄno,Äak i Nakamichijeve snimke.za razliku od Sony-a gde nije niÅ¡ta pasovalo.Istu osobinu kao 910 imao je i 959

Link to comment
Share on other sites

Stigao i daljinac za TD4800 :) Hvala Scepo :cheers

 

Test na metal trakama je pokazao relativno mali napredak TD4800, koji je vec blistao na normal kaseti. Za razliku od njega, Sony je opravdao skok na metal kasete i razvio bolju pozornicu i vecu homogenost zvuka.

Iako je TD4800 i dalje, objektivno gledajuci, bolji, cistije reprodukcije... Sony sada zvuci opasno zavodljivo, slicno kao mnogi Nakamichi dekovi. Ovo je sudar dva sveta: iskrenog, neutralnog i neznog, zavodljivog, punog duse ali pomalo kolorisanog.

 

Tako da... iako je TD4800 po meni i ovde pobednik, odluka je u domenu ukusa slusaoca.

 

U obzir moze da se uzme i prakticnost: normal kasete se i danas prave, jevtine su, a Harman na njima blista. To je onda jevtin zalog za buducnost.

 

Da jos napomenem kako je bas sokantna cena od 2.800 DEM koliko je kostao TD4800. Njihov najbolji CD plejer u to vreme (HD7600) kostao je oko 1.500 DEM, manje/vise. Neverovatno je da proizvodjac napravi uredjaj za umiruci format sa skoro duplo visom cenom od najboljeg CD plejera, uredjaja koji su tada bili u punoj snazi. Obicno je bivalo obrnuto.

 

Inace, ispostavilo se da oznaka na vratima TD4800 "CD Transcription Quality" uopste nije samo reklama.

Link to comment
Share on other sites

InaÄe moja, istina ograniÄena, iskustva sa Pioneer dekovima su izgleda potpuno razliÄita od tvojih. Već bi morali da mi plate da uzmem Pioneer dek. Naravno, tu uvek ostaje pitanje Å¡ta je to zavrÅ¡ilo kod mene, zaista se ne sećam, u ono doba (decembar 1993. godine) neki model koji je koÅ¡ta tada nov oko DM 1.000, +/- DM 100. Imao je sve, i tri glave, i viÅ¡e motora, niÅ¡ta tu nije nedostajalo, jedino Å¡to je imao musav i muljav zvuk, Može biti da je to bio loÅ¡e podeÅ¡en azimut, ali za te pare, ja oÄekujem dobro podeÅ¡en azimut.

Da li si nekada imao prilike da posluÅ¡aÅ¡ neki iz CT-F serije kao npr. Pioneer CT-F850?

Link to comment
Share on other sites

Meni su uz Nakove i Revox/Studer dekove Pioneer dekovi meÄ‘u najdražima, u kolekciji imam CT-F1000, CT-F850, CT-93, CT-S620 a dekiÄ koji me je jako ugodno iznenadio je Pioneer CT-6R, tu seriju baÅ¡ i ne volim ali kad sam ga otvorio ostao sam paf,  takvu mehaniku zaista nisam oÄekivao.

post-15891-0-11568900-1393858876_thumb.j

post-15891-0-42023000-1393858897_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Da, da... 3 DD motora :)

Cela serija je takva. Ima jos jedan mali model koji lici na one CT200 i slicno, autoreverzni, neugledan, nikakav, a mehanika boli glava.

Najcesce im se samo opusti remen i onda nece da startuju, jer je servo mehanizam vezan za levi zamajac koji se pokrece remenom sa desnog zamajca (DD motora).

Verovatno je to i kod tebe bilo, sudeci po tragovima na levom zamajcu.

Link to comment
Share on other sites

Da, da... 3 DD motora :)

Cela serija je takva. Ima jos jedan mali model koji lici na one CT200 i slicno, autoreverzni, neugledan, nikakav, a mehanika boli glava.

Najcesce im se samo opusti remen i onda nece da startuju, jer je servo mehanizam vezan za levi zamajac koji se pokrece remenom sa desnog zamajca (DD motora).

Verovatno je to i kod tebe bilo, sudeci po tragovima na levom zamajcu.

Zoki u pravu si, flax remen se doslovce raskaÅ¡io i pretvrio u ljepljivu masu a kako je to zeznuto za oÄistiti vjerujem da znaÅ¡ jako dobro. Dek zvuÄno nije neÅ¡to posebno ali je jako simpa. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Scepane imamo mi svi neke svoje makine ali mene baÅ¡ obraduje kad me ovako iznenadi neki dekiÄ kojeg bi mnogi zaobiÅ¡li u Å¡irokom luku. Moj je obiÄaj za takve dekove reÄi, za normalana Äovjeka puna Å¡aka brade, uh Å¡to bih volio da sam normalan. :)

Zoki sory, previdio sam tvog novog ljumimca,  Äestitam na novom ljubimcu. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Stoun@, izvini sto si malo cekao,ovde mi neka guzva ovih dana.Nadam se da ces to uvaziti.Dobices aparat na slusanje,na duzi vremenski period,ili kraci,sto je po meni vaznije,pa ce mo,lako kasnije,nebitno...Trenutno mi je visak...Oglas nije moj,vec nekog gospodina iz Apatina...U Eschenmoseru iz 1986,cena mu je bila 990,Fr.SD 74,1190,Fr,a SD 930,1590,Fr...

Link to comment
Share on other sites

Zoki u pravu si, flax remen se doslovce raskaÅ¡io i pretvrio u ljepljivu masu a kako je to zeznuto za oÄistiti vjerujem da znaÅ¡ jako dobro. Dek zvuÄno nije neÅ¡to posebno ali je jako simpa. :wave2

Retro, iz mog iskustva najlakse je ako se zamajac izvadi, skine masa mehanicki koliko moze (ubrusom, recimo) i onda poprska dobrim odmascivacem (recimo Axel Sgrasso) - pocne bukvalno da se topi. Mnogo je bolje od nitro razredjivaca, acetona itd.

 

Scepo, Retro... Hvala na cestitkama.

Link to comment
Share on other sites

post-9475-0-79929100-1394007619_thumb.jp

 

Leva ploca, sa transformatorom je sekcija napajanja, zauzima prilicnu povrsinu. Tu je i drajver za reel motor i elektromagnet.

Desna strana je audio sekcija.

Podignuta oklopljena ploca zauzima povrsinu kao i audio ploca, oko 60% raspolozive povrsine. Tu su u stvari dve Dolby B/C/S ploce postavljene jedna iznad druge. Dolby B/C kolo zauzima minornu kolicinu prostora.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...