Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Samo ću reći da je dek neviđeno ružan... Zašto je bio 2.800 DEM? :huh:

 

И ружњоћа Ñе плаћа.

 

 Sve pricas, ali nista ne kazes, kao zmija, ni za rep ni za noge da te covek uhvati.

 

ПоÑтави нешто о правом каÑет деку а не о тим играчкама. И да видиш одговора.   :thumbsup2

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Дај текÑÑ‚ и биће одговора   :cheers , Ñамо немој    :ruganje  ДВВ-а да зовеш!

 

Рможда и јеÑам махер јер колико ме Ñећање Ñлужи не поÑтоји дек који Ја ниÑам раÑкупуÑао. Ðјде нека буде 70%.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pa jesi maher, zar nisam to rekao? 

 

 

Jedino sto sam video kod TD4800 jeste potpuno diskretno odradjena elektronika pre i posle Dolby kola, kako u sekciji snimanja, tako i u sekciji reprodukcije.

 

Evo kako izgleda pojacalo za reprodukciju kod Sony-ja TC-KA6ES, inace odlicnog deka:

 

 post-9475-0-76269100-1393427735_thumb.jp

 

A evo kako kod Harmana:

 

post-9475-0-91528600-1393427742_thumb.jp

 

HK ima i potpuno diskretno i posteno reseno 7 regulatora napona, u vreme kada su se skoro redovno koristila 78xx i 79xx kola.

 

To je jedino sto mi pada na pamet. Ne secam se nijednog deka slicnog godista koji ima takva resenja. Dolby S kola su vrlo slozena u odnosu na ono sto je doslo posle, zato sto su prva generacija - koliko vidim ima 12 Dolby S integralaca u ovom deku. Ali i Aiwa XKS9000 i Pioneer CT93 su prva generacija Dolby S dekova... pa je HK opet skuplji.

 

Pored toga HK koristi (cela serija sem TD4200) nekakve izotropne glave za snimanje/reprodukciju. Patent izotropnih glava je ostvarila Matsushita 1994. godine, tako da je ovo nesto starije, ali nisam nasao nista o tome. Glava nema oznaku.

 

E... sada... koliko je takva elektronika i njeno dizajniranje uticalo na cenu... zaista ne znam. Dek ima deklarisan opseg 20 Hz - 22 kHz na svim trakama, +/- 3 dB. Merenje u jednom casopisu je pokazalo da je postizao oko 23-24 kHz.

Link to comment
Share on other sites

Ма Зоки Ñве му то дође на иÑто. Мени Ñе више Ñвиђа Сонијев предпојачавач за репродукцију. Има фирми који на лагеру имају материјал и онда инжењери и техничари мозгају како да га потроше.

 

Ðего запао ми Ñа КП-а за око овај дек:  http://www.kupujemprodajem.com/Marantz-10932419-oglas.htm?filter_id=66901

 

ОÑим што ми Ñе Ñвиђа нет Ñа братом гугл мало каже о њему.

 

Јел неко зна нешто више о том деку?

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

A Harmanche je to...cijena je, jer je to prvi troglavi dek sa dolby S...meni je lijep :-) sjecam se da kada sam kupovao tada novi dek, kupio sam Teac V 8000s i on je slijedeci koji je uveo dolby S na sebe....kad sam ga otvorio...ona njegova ploca za taj dolby je izgledala impresivno!... vidi se na ovoj zadnjoj slici td 4800 malo ploca odozgo i da nije bas smece :-)

Evo 8000s dolbyS ploca

post-29925-0-88809100-1393429590_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ako mu to sve dodje na isto, onda ne znam gde im je kalkulacija prodajne cene otisla. Dek je stigao pokvaren, nije hteo da snima niti kalibrise trake, video sam da ga je neki "strucnjak" svajsovao po motoru, pukla i zica koja vodi signal do dzeka za slusalice i jos ponesto.

 

Proverio sam osciloskopom i video da signal prolazi kroz Dolby S kola i... provalim da je neko pogresno ukljucio rec i play glave, na suprotne prikljucke. I dek proradi a ja odem na spavanje :)

 

TD 4800 ima jednu glavnu audio plocu i jos dve, svaka velicine pola A4 formata, oklopljene, sa Dolby kolima. Jos vise nego nekadasnji Nak 682ZX ili Sansui D570...

 

Javicu kako svira kada ga sklepam.

Link to comment
Share on other sites

Tada je Harman opcenito bio skup...pa pogledaj cijenu dvoglavasa iz te serije...ali cijena je takva zbog dolby S ekskluzive :-) TD 4600 dvoglavas 850$... inace taj plasticni finish im je koma...kad su crne boje, nemozes ih ni ocistiti ko covjek...uvjek neki otisci

Nego, dobar je taj koji je zamjenio konektorima mjesta :-)

Link to comment
Share on other sites

 Ð˜Ð¼Ð° фирми који на лагеру имају материјал и онда инжењери и техничари мозгају како да га потроше.

 

Ako mu to sve dodje na isto, onda ne znam gde im je kalkulacija prodajne cene otisla. 

 

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

 Osijeku nema majstora koji želi pustiti dek u radnju stoji i Äeka da se dogodi neko Äudo. 

Да Ñе телепортујем?

 

Ретро, хвала али ниÑам у могућноÑти да отворим Ñлику.

 

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Retro ja sam htio uzeti taj dek i sa covjekom se dogovarao da ga posalje...dva puta dogovor i nikako da nazove ...koji cudan lik! Ali srecom je kod tebe zavrsio....lijep je...napisi sta mu je?!

Idler ne znam na koji dek ti misliÅ¡ jer ovaj je kod mene veÄ par godina. Deku se navodno pri promjeni remena i isprobavanju pomaknula neka gornja Å¡tampana ploÄica koja se spojila na metane nosaÄe na kojima stoji. Kad sam ga ukljuÄio prije par godina mislim da je vrtio ali je displej ubrzao treptao, ne sjeÄam se bilo je davno. Dek nije viÅ¡e u mojoj sobi jer mi je trebalo mjesta kad sam poÄeo radove na kuÄi, gdje je trenutno nisam baÅ¡ siguarn ali tu je on negdje. :)

 

 

Ston cijeli dan nešto nije u redu sa postavljanjem slika, ja je otvorim bez problema.

Å to se tiÄe Teleportacije da je moguÄe bilo bi super, uh Å¡to bi se naÅ¡lo posla za vas. :):wave2

Link to comment
Share on other sites

Stoun@,taj Marantz iako je dvoglavi(ima isti takav,troglavi...),nije nimalo,nimalo,naivan aparat!Skala mu je od-20,do+10,stim sto ide! -20,15,10,8,6,5,4,3,2,1,Dolby(markiran crveno,kao i skala preko 0),pa 0,1,2,3,4,5,7,10.Podela je jasna.Ima svetlo u vratima,prijatno zelene boje,output level,dolby B,C,dbx(meni se svideo kod reprodukcije sa 009ke!),Glave su,Super Hard,Metal Alloy head,inace Quick return rotary mechanism...Necujan je u radu,a i dubok!(dimenzije).Kako radi?Neslusam ga mnogo.al sto mi je ostalo interesantno,separacija mu je dobra,a i crsstalk...Zvuk pristojan,na momente kao na 930!Diskutabilno,ali je mnogo dobar.Ima dva masivna zamajca unutra,koliko se to moze reci da su...Otvoricu ga sutra da vidis slike...

Link to comment
Share on other sites

Stoun@,taj Marantz iako je dvoglavi(ima isti takav,troglavi...),nije nimalo,nimalo,naivan aparat!Skala mu je od-20,do+10,stim sto ide! -20,15,10,8,6,5,4,3,2,1,Dolby(markiran crveno,kao i skala preko 0),pa 0,1,2,3,4,5,7,10.Podela je jasna.Ima svetlo u vratima,prijatno zelene boje,output level,dolby B,C,dbx(meni se svideo kod reprodukcije sa 009ke!),Glave su,Super Hard,Metal Alloy head,inace Quick return rotary mechanism...Necujan je u radu,a i dubok!(dimenzije).Kako radi?Neslusam ga mnogo.al sto mi je ostalo interesantno,separacija mu je dobra,a i crsstalk...Zvuk pristojan,na momente kao na 930!Diskutabilno,ali je mnogo dobar.Ima dva masivna zamajca unutra,koliko se to moze reci da su...Otvoricu ga sutra da vidis slike...

Takav troglavi?
Link to comment
Share on other sites

Promenio sam 470uF 16V sa 25V i Å¡est komada 47uF oko ovih osam tranzistora, promenio silikonsko ulje za fino sintetiÄko za Å¡ivaće maÅ¡ine. U idle modu tranzistori su tek mlaki a prilikom reprodukcije Äetiri kod prvog kapstana Q522-Q525 su osetno topliji od ova Äetiri kod desnog kapstana. Oba se jednako lako vrte na leru i prilikom gaÅ¡enja nastave viÅ¡e od Å¡est sekundi da se rotiraju. ÄŒemu služi VR501 i VR 502? Da li se njima ograniÄava neka radna struja kroz kalemove DD motora, da li smem da probam malo da "Å¡telujem" i Äime da se vodim na slici Å¡eme sa strane 315 ove teme. Trimer zadužen za Äetiri toplija tranzistora je "na oko" drugaÄije podeÅ¡en od ovog drugog i mada to niÅ¡ta ne znaÄi da li da probam neÅ¡to tu da ÄaÄkam? Neko miÅ¡ljenje?

 

Pozdrav

Sandro

 

p.s. sada kontam da sam mogao otvoriti temu da ne djubrim ovde ali je kasno, nisam predpostavljao da će se ovako odužiti  :oops:

Link to comment
Share on other sites

Ðемам СМ за њега а и мрÑко ми да тражим али миÑлим да Ñу тримери у повратним везама операцијоних те Ñе тиме и подешава гејн на заједничкој тачки оба транзиÑтора.

 

Погледај СМ и види шта пише у вези тога, вероватно Ñе подешава  напон на Ñредњем изводу према маÑи.

 

 

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...