Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Quartz PLL DC, brushless, slothless, coreless super linear torque D.D. motor capstan drive X2

 

attachicon.gifdd quartz.JPG

 

GreÅ¡im li neÅ¡to, negde  :nerd

Koliko ja vidim,okacio si deo iz Nakamichi uputstva a ovde ce sad da bude borba oko Sony deka... Spremi kokice!!! Deki ,mozes li da uslikas otvoreni dek gde se vidi mehanika,u uputstvu stvarno stoji obican DC motor. I mene interesuje sta je u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja vidim,okacio si deo iz Nakamichi uputstva a ovde ce sad da bude borba oko Sony deka... Spremi kokice!!! Deki ,mozes li da uslikas otvoreni dek gde se vidi mehanika,u uputstvu stvarno stoji obican DC motor. I mene interesuje sta je u pitanju.

Joj, neće biti baÅ¡ lako, jer na njemu ÄuÄi podosta toga, Å¡to znaÄi da prvo moram sve to da poskidam. To je već posao, sada nemam vremena za to jer imam priliÄno popunjen dnevni raspored do kraja meseca (porez za firmu, porez na liÄna primanja, problemi sa Infostanom, itd), ali uhvatiću negde tih 2 sata da sve to rasturim, slikam i ponovo složim.

Link to comment
Share on other sites

Mudro! Time se izbegava da se dokaže greška na konkretnom, opipljivom uzorku, dakle ne po nekom prospektu.

 

 

Joj, neće biti baÅ¡ lako, jer na njemu ÄuÄi podosta toga, Å¡to znaÄi da prvo moram sve to da poskidam. To je već posao, sada nemam vremena za to jer imam priliÄno popunjen dnevni raspored do kraja meseca (porez za firmu, porez na liÄna primanja, problemi sa Infostanom, itd), ali uhvatiću negde tih 2 sata da sve to rasturim, slikam i ponovo složim.

 

Ðе, него немам времена да Ñачекам да Ñви проблеми буду решени до краја меÑеца. 

 

Ри бирам друштво.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ovog puta DVV nisi u pravu. 707ES ima dupli kapstan, ali desni je pogonjen obicnim motorom i remenom. Nema DD Quarz locked.

To ima 808ES . Na vratima nema natpisa sa kojim se Sony uvek dici...A i servisni kit ima 1 gumicu vise, onu od desnog zamajca do motora.

 

post-11811-0-87263000-1392638613_thumb.j           post-11811-0-74141500-1392638631_thumb.j

 

Link to comment
Share on other sites

Ovog puta DVV nisi u pravu. 707ES ima dupli kapstan, ali desni je pogonjen obicnim motorom i remenom. Nema DD Quarz locked.

To ima 808ES . Na vratima nema natpisa sa kojim se Sony uvek dici...A i servisni kit ima 1 gumicu vise, onu od desnog zamajca do motora.

 

attachicon.gifdek707.jpg           attachicon.gifremen.JPG

PogreÅ¡io sam samo u deklaraciji modela, izvinjavam se, moj je TC-K 808 ES. Nemam pojma odakle mi 707, Äak ni ne znam da li uopÅ¡te postoji takav model. Sećam se samo da je moj model bio drugi od vrha, a na vrhu je bio TC-K 909 ES.

Desilo se, pardon, ali znao sam zasigurno da ima kvarcnu stabilizaciju brzine. sećam se toga jer sam baš hteo da to ima kada sam ga kupovao, tog davnog decembra 1993.

Link to comment
Share on other sites

PogreÅ¡io sam samo u deklaraciji modela, izvinjavam se, moj je TC-K 808 ES. Nemam pojma odakle mi 707, Äak ni ne znam da li uopÅ¡te postoji takav model. Sećam se samo da je moj model bio drugi od vrha, a na vrhu je bio TC-K 909 ES.

Desilo se, pardon, ali znao sam zasigurno da ima kvarcnu stabilizaciju brzine. sećam se toga jer sam baš hteo da to ima kada sam ga kupovao, tog davnog decembra 1993.

 

 

Ma ko da je bitno  - za cije Babe zdravlje - Opusteno 

 

ps

 

I dalje mi nije jasno ono za kalibraciju na Redzi  b 215 , align 1, 2  i 3 . Koji da koristim za chrom  ili su to nivoi kalibracije  - bem li ga 

Link to comment
Share on other sites

dvv@

Hebote...jedva te svladasmo nas nekoliko i to sa dokazima uffff...dobro da Sony ima 808 i 909....sta bi bilo da ih nema? Ti si dvv bik u horoskopu priznaj?! :smile:

Razlika između mene i vas je u u tome što ja pošteno priznam da sam pogrešio, nema veze što je bilo u opisu modela, ta moja greška je izazvala jedan enpotreban nesporazum i više skroz nepotrebnih postova. Moja greška i tu nema šta da se diskutuje.

Dok ti odmah poÄenÅ¡ da lotaÅ¡ blajbozne, da ne Å¡melcuju, te iskustvo, te možda ovo, a možda i ono, te priÄaju dede, te narodna predanja, sve sem OK ljudi, pogreÅ¡io sam.

Ne znam zaÅ¡to je to toliki problem mnogima ivde. Pa mi priÄamo o 40 godina proizvoda, ko će sve to zapamtiti, greÅ¡ke su neizbežne za sve nas.

Ja sam u horo®skopu inaÄe blizanac.

Link to comment
Share on other sites

Ma mene osobno nije briga dal si pogrijesio ili ne...nebitno mi je to...nevolim nametati svoje misljenje nekome....nezrelo je! Ali Stona si zbog svoje greske, onako sa visoka prozvao.....malo se spusti na zemlju...nisi popio svu pamet svijeta....a ispricaj se Stonu, a ne nama....

Slažem se za miÅ¡ljenje, ali se ne slažem za razliku izmeÄ‘u liÄnog miÅ¡ljenja i utvrÄ‘enih Äinjenica koje su u suprotnosti sa liÄnim miÅ¡ljenjem. Ili sa poistovećivanjem liÄnog miÅ¡ljenja sa opÅ¡tim Äinjenicama, a bojim sa da je to najpopularniji sport ovde.

Ako se meni dopada proizvod A, a tebi se nakon slušanja nije dopao, NIKADA neću ulaziti u tu razliku, jer je to razlika u ukusima, a o njima se ne raspravlja. Ti imaš tvoj, ja imam moj, i to je to.

A o drugima ti ne brini, umeju oni sami sebe zbrinu.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se za miÅ¡ljenje, ali se ne slažem za razliku izmeÄ‘u liÄnog miÅ¡ljenja i utvrÄ‘enih Äinjenica koje su u suprotnosti sa liÄnim miÅ¡ljenjem. Ili sa poistovećivanjem liÄnog miÅ¡ljenja sa opÅ¡tim Äinjenicama, a bojim sa da je to najpopularniji sport ovde.

Ako se meni dopada proizvod A, a tebi se nakon slušanja nije dopao, NIKADA neću ulaziti u tu razliku, jer je to razlika u ukusima, a o njima se ne raspravlja. Ti imaš tvoj, ja imam moj, i to je to.

A o drugima ti ne brini, umeju oni sami sebe zbrinu.

Ja sam zadovoljan sa mojim :-)...nema veze...malo smo te ukrotili :-) zajebavam se....daj ga meni prodaj za neku sicu kad ni neznas koji je model....da ne trune bezveze ;-)
Link to comment
Share on other sites

Ja sam zadovoljan sa mojim :smile:...nema veze...malo smo te ukrotili :smile: zajebavam se....daj ga meni prodaj za neku sicu kad ni neznas koji je model....da ne trune bezveze ;-)

A jok! Neće da može! Jeste da ga uopÅ¡te ne kroistim, ne znam da li sam preko njega pustio viÅ¡e od 20 kaseta sve zajedno, ali kada sam ga otvorio i video iznutrice, zaljubio sam se naÄisto. Taj ne ide bilo kuda, makar mi služio samo kao VU metar. SaÄekaj da riknem, pa ga kupi od mog naslednika.

Link to comment
Share on other sites

Retro ne zanima me...reci obitelji da, ako te grom pogodi da meni idu ona dva Hitachija, a moze i ASC...sta ce im dek bez vrata.....phhh meni se cini da oni idu sa tobom u grob....lisac si ti..."sve,z menom u grob" Obiteljska grobnica...ti i dekovi hahahaha

Idler skoro da si pogodio tko ide samnom ali moji prijatelji imaju obavezu da spakuju i ona dva tanka Telefunkenova zvuÄnika ali im žice obavezno moraju viriti van pa kad se skupe na godiÅ¡njicu da mi neÅ¡to spoje Äisto da Äujem Å¡to ima novog u svijetu glazbe. Puj, puj moram prestati navalÄiti vraga jer uskoro idem na put pa da me ne uvreba negdje iza zavoja. :)

Link to comment
Share on other sites

Idler skoro da si pogodio tko ide samnom ali moji prijatelji imaju obavezu da spakuju i ona dva tanka Telefunkenova zvuÄnika ali im žice obavezno moraju viriti van pa kad se skupe na godiÅ¡njicu da mi neÅ¡to spoje Äisto da Äujem Å¡to ima novog u svijetu glazbe. Puj, puj moram prestati navalÄiti vraga jer uskoro idem na put pa da me ne uvreba negdje iza zavoja. :)

 

Iza zavoja neznam ali ako te saÄeka iza ćoÅ¡ka,onda se drži! :evil:

Pu-pu-pu...,daleko bilo,malo neslane Å¡ale.  :)

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...