Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Bez uvrede, ali ni taj Phase Linear, ni donor my Pioneer, nemaju šta da traže u istoj sobi sa nekim stvarno dobrim Sony deck-om, na primer TC-K707ES, ii TCK-808ES. Istina, oni jesu bili skupi kada su bili novi, ali vredeli su sve te pare.

Istina, nisu izgledali neÅ¡to posebno, relativno tipiÄno za kaset dekove, ali iznutra ... U životu nisam video bilo koji drugi dek, sem Nak Dragon-a, koji ima tako detaljno i bogato razraÄ‘enu Å¡emu napajanja kao oni, neko se baÅ¡ debelo potrudio da to bude ono pravo. Kompletna rec/play kalibracija, ali ruÄna, ne automatska, bogu hvala. Ostalo se već zna, Closed Loop Dual Capstan, tri glave, tri motora, elektronska logika, kvarcna kontrola brzine, livena alu korpa mehanizma, Dolby B/C/HX Pro, itd.

Link to comment
Share on other sites

Evo Äime sam se bavio danas posle ruÄka...

post-9727-0-70818800-1392491319_thumb.jp

post-9727-0-36550200-1392491321_thumb.jp

post-9727-0-10410800-1392491323_thumb.jp

post-9727-0-79501800-1392491324_thumb.jp

 

Ovaj idler je pukao kada sam krenuo da ga skinem sa toÄkića, skroz se stvrdnuo, dek je motao kao brusilica, grozno...

post-9727-0-53103700-1392491316_thumb.jp

 

Napatio sam se, morao sam sve ploÄe u deku da raÅ¡rafim, da iskopÄam konektore koji idu svuda, Bog da mi je u pomoći kada budem sklapao... Mahaniku sam morao da rastavim samo da bih do idlera doÅ¡ao, komplikaža koju viÅ¡e apsolutno nikada neću da radim. Pioneer je maÄiji kaÅ¡alj, milina, mogu žmurećki ali ovo  :evil:

Morao sam predveÄe na pivo da odem da se smirim :beer

 

PoruÄio sam idler iz NiÅ¡a, nadam se da stiže u sredu zbog neradnog ponedeljka pa da u subotu sednem i sve PROBAM da vratim na mesto pa da bude  :hdphones

 

ZnaÄi, krenuli me idleri  :oops:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Istina, nisu izgledali neÅ¡to posebno, relativno tipiÄno za kaset dekove, ali iznutra ... U životu nisam video bilo koji drugi dek, sem Nak Dragon-a, koji ima tako detaljno i bogato razraÄ‘enu Å¡emu napajanja kao oni, neko se baÅ¡ debelo potrudio da to bude ono pravo. Kompletna rec/play kalibracija, ali ruÄna, ne automatska, bogu hvala. Ostalo se već zna, Closed Loop Dual Capstan, tri glave, tri motora, elektronska logika, kvarcna kontrola brzine, livena alu korpa mehanizma, Dolby B/C/HX Pro, itd.

 

Драгон нема кварцну регулацију брзине.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

To im je poznata boljka,guma na idleru se vremenom stvrdne toliko da to viÅ¡e i ne liÄi na gumu već na -plastiku.Jedini naÄin da se ukloni je da se mora pažljivo presjeći,da bi se uopće skinula sa kotaÄića.Svaka Äast na trudu i muci,želim ti uspjeh i da deck radi kako bi i trebao.

Link to comment
Share on other sites

Драгон нема кварцну регулацију брзине.

 

:wave2

Па ниÑам ни рекао да има, али је зато има ТЦ-К707СЕ.

Link to comment
Share on other sites

Па ниÑам ни рекао да има, али је зато има ТЦ-К707СЕ.

То ниÑи цитирао, мада је цео поÑÑ‚ конфузан.

 

И није ЦЕ него ЕС (ES)

 

Риначе ни 707 нема кварцну регулацију брзине.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

GreÅ¡im li neÅ¡to, negde   :nerd

 

Ма не грешиш, таман поÑла али СМ каже другачије. Маркетинг је чудо.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

То ниÑи цитирао, мада је цео поÑÑ‚ конфузан.

 

И није ЦЕ него ЕС (ES)

 

Риначе ни 707 нема кварцну регулацију брзине.

:wave2

Lupi i ostade živ, svaka Äast, majstore.

Izvoli doÄ‘i do mene, pa ga liÄno pregledaj i objasni mi kako ga to nema. Imao ga je joÅ¡ prethodni model TC-K700ES: http://wegavision.pytalhost.com/Sony/1988-1/077.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lupi i ostade živ, svaka Äast, majstore.

 

МиÑлим да није ред за увредама, и не приличи човеку Ñа годинама.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ima neki kvarc 3088.394, X501 oznake u Å¡emi koji je u vezi sa IC 302 i 304 

:wave2

 

ИЦ 304 је појачавач за Ñлушалице а 302 је део Ð±Ð¸Ð°Ñ Ð¾Ñцилатора.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

МиÑлим да није ред за увредама, и не приличи човеку Ñа годинама.

 

:wave2

Pa ni Äoveku tvojih godina, pretpostavljenog iskustva, itd, ne priliÄi da rezolutno tvrdi neÅ¡to, pa kada se ustanovi da je pogreÅ¡io, i to dva puta u istoj poruci, da se onda pravi pametan umesto da lepo kaže OK, moja greÅ¡ka. A greÅ¡ke se deÅ¡avaju, i deÅ¡avaće se, posebno kada razmatrano polje obuhvata skoro 40 godina i ko zna koliko modela.

Link to comment
Share on other sites

Ðемам потребе за извињавањем поготову теби који вређаш јер никоме на овом форуму до Ñад ниÑам напиÑао да "лупа", а што Ñе тиче моје наводне грешке и то не Ñтоји.

 

Довољно добро познајем материју и знам о чему причам а не читам рекламе.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ðемам потребе за извињавањем поготову теби који вређаш јер никоме на овом форуму до Ñад ниÑам напиÑао да "лупа", а што Ñе тиче моје наводне грешке и то не Ñтоји.

 

Довољно добро познајем материју и знам о чему причам а не читам рекламе.

 

:wave2

Pa ti ne pada ni na pamet da doÄ‘eÅ¡ kod mene, otvoriÅ¡ ga i liÄno se uveriÅ¡ da nisi u pravu? Jer je tvoje znanje jaÄe od Äinjenica?

Link to comment
Share on other sites

Ðе, одлазим Ñамо код пријатаља.

 

:wave2

 

Prijatelji su danas pravo bogatstvo, ja moje cenim,  postujem , uvazavam  i ne vredjam  :wave2

 

ps

 

Jel moze  jedno pitanjce u vezi Revoxa B 215. Dugme ,, align ,,  slizi za auto kalibraciju  ali vidim da postoje 3 nivoa , align 1 , 2 , 3 pa me to malo buni  

Link to comment
Share on other sites

Prijatelji su danas pravo bogatstvo, ja moje cenim,  postujem , uvazavam  i ne vredjam  :wave2

 

Такође, и Ñви Ñу добродошли као до Ñада (  :cheers  Ñ˜Ðµ гратиÑ).

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Align 1,2,3 su dostupne memorije kalibracije, mislim da nema isti broj ponudjenih mesta za sve tipove kaseta, valjda za normal 2 mesta, za hrom 3 mesta i za metal 1 mesto. Ako sam pogrešio u broju, totalno je nebitno, davno sam palio Revdžu ali to je poenta.

 

Pozdrav

Sandro.

 

p.s. skoro jubilarna poruka, no: 900  ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...