Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

KA6ES: Kakav crni tenk :(

Solidno napravljen, kao nekadasnji dekovi od 1.000 DEM, cak i tu ima boljih.

Elektronika je posteno odradjena, cinjenica. Isto tako i mehanika. Prednja ploca - posteno, vrata - posteno, ostatak kucista skroz osrednji.

 

Gledao sam malo shemu TCK777... mnogo je to drugacije: Dolby kola rade stalno u sekciji reprodukcije, ali ih signal zaobilazi kada se ne koriste (to sam video jos samo na JVC TD-V1010 i Luxman-u K05), ima dva bias oscilatora (EH i RP head zasebno...) i jos kojesta.

 

Za Teac 8030 sam citao da je skroz osrednji dek - zvucno. Imao ga je moj prijatelj, veliki poznavalac dekova i kaze da nije nista bolji od V7000. Licnih iskustava nemam, ali bih onu sampanj verziju jaaakooo rado propustio kroz sake.

 

Nasao sam da KA6ES ima na par mesta osrednje operacione pojacavace (u baferima, recimo), pa cu da se igram sa tjuniranjem zvuka - moguce je da ce dek da prosvira samo tako :)

 

Prema mom iskustvu, Stereoplay je izuzetno dobro cenio dekove do pocetka devedesetih: skoro sve njihove ocene se poklapaju sa onim sto sam imao prilike da cujem, a to je najveci deo dekova iz prve dve kategorije. E, onda se nesto desilo i dali su prednost ovakvim kasetasima. Zasto? Ne znam... pa KA6ES ima istu filozofiju zvuka kao 909/990/970ES. Nista losije, nista bolje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

ZoranBG@

Imao sam u isto vrijeme i 6es i 8030s i 8000s....v8000s je tada u toj grupi bio moj favorit....tck6es je realno jako dobar, odlicna kalibracija etc, ali klasu bolji nije......Sjecam se da sam ga otpakiravao prije nego sam ga u zivo vidio.....toliko hvalospjeva cuo o mitoloskom 6es i izvadim ga iz kutije i razocaranje....stavio ga na ovu dvojicu...jedan shampanj, drugi zlatni....tck6 i njegov "gradjen kao tenk" se izgubio jadan :-) Razocaran sam bio obzirom na posebnu klasu gdje su ga stavili....ali nakraju to je samo jos jedan Sony vrhunski dek i nista vise ni manje.

Meni osobno JVC 1010 bolje zvuci od sve trojice...bez generatora i dolby s....to mi je jedan od omiljenijih dekova.

Btw...imam snimku sa jednog 777mk2 koji je u mint stanju....po meni on i ove zadnje generacije nemaju puno zajednicko....snimka je strasna!

Link to comment
Share on other sites

Idler, hvala najlepse. Ne verujem da cu ikada upecati K05, ali cuda se desavaju... pre neki dan me je pozvao poznanik, veeeeliiiki ljubitelj i kolekcionar dekova i rekao mi da je nabavio u Zemunu Teac Z7000 :) E, to je pravi pogodak.

 

Ja sam tri puta imao do sada KA6ES, ali nikako da ga dobro slikam i napisem tekst. Mislim da cu relativno brzo iscrpeti sve svoje zalihe uredjaja i onih do kojih mogu da dodjem a da nisu u ocajnom stanju i to ce biti kraj dekova na zokiaudio.com. Nadam se da ce biti vintage sprava ili cu morati da se (ponovo) bacim na novotarije.

 

Medjutim, dotle... kako nas narod kaze, ko ziv, ko mrtav :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

ÄŒeÅ¡ljajući po internetu da vidim o Äemu priÄate, vidim da taj Teac Z7000 i Luxman K05 koriste klizne potenciometre. LaiÄki pitam, jel to stvara neke probleme u održavanju ili ne?

 

Druga stvar, naletim na ovo Äudo.

Phase%207000%20MK%20II%20Closed%2072.jpg

 

Jel ima nekih iskustava?

Link to comment
Share on other sites

ÄŒeÅ¡ljajući po internetu da vidim o Äemu priÄate, vidim da taj Teac Z7000 i Luxman K05 koriste klizne potenciometre. LaiÄki pitam, jel to stvara neke probleme u održavanju ili ne?

 

Druga stvar, naletim na ovo Äudo.

Phase%207000%20MK%20II%20Closed%2072.jpg

 

Jel ima nekih iskustava?

Imao sam prilike da ga vidim,ali ne i da ga slusam.1992 se prodavao u Stockholmu za 1600 dem.Izleda monumentalno zbog vrata i rukohvata.Ima pozadi neku bateriju koja valjda sluzi za napajanje valjda memorije ili ko zna cega.

Link to comment
Share on other sites

ÄŒeÅ¡ljajući po internetu da vidim o Äemu priÄate, vidim da taj Teac Z7000 i Luxman K05 koriste klizne potenciometre. LaiÄki pitam, jel to stvara neke probleme u održavanju ili ne?

 

Druga stvar, naletim na ovo Äudo.

Phase%207000%20MK%20II%20Closed%2072.jpg

 

Jel ima nekih iskustava?

 

Z serija koristi klizne potenciometre. Kod Z6000 oni se vremenom zaprljaju (posebno ona dva iznad master rec levela), pa verujem da je ista stvar i kod Z7000. Sa K05 nemam iskustva.

 

Ovaj Phase Linear je monstrum dek. Kada mi ga je donosio covek koji se bavi transportom audio uredjaja je poludeo: "Rekao si mi da treba da donesem dek, a ne sporet!!!"

Vrlo je malo dekova koji pored njega ne izgledaju kao igracka. Mehanizam dobar, zvuk... nista posebno, snazan, ima detalja ali nije bog zna kako cist. Izgled 10. Podesavanje je prilicno komplikovano, to je prvi Pioneer (i jedini Phase Linear) dek koji ima autokalibraciju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...