Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Ово ни за Ñебе не бих радио, а када бих тада га не бих продавао. Ðјде материјал ђене ђене ал' утрошено време.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nemaš vremena za pimpovanje dekova, treba da se koncentrišeš na gramofon sa UDAR* mehanizmom! :crno-na-belo

 

 

 

 

*UDAR = ne misli se na mehaniÄki udarac tupim predmetom tipa Äekić, nego na Nakamichi autoreversni sistem na RX seriji dekova.

Link to comment
Share on other sites

A promenio sam i u mom kaset deku idler kada me već ujela muva radilica :)

attachicon.gif007 sklopljena sasija.jpg

attachicon.gif008 ociscene i demag glave.jpg

attachicon.gif009 radi.jpg

attachicon.gif010 mota unazad.jpg

 

 

 

p.s. @don TYSON dek ti je gotov, mislim sredjen a ne onako gotov da mu više nije n išta :)

Å¡ta reći osim "SVAKA ÄŒAST!" Sandro je izuzetno korektan momak-Äovek, koji me je prijatno iznenadio sa poÅ¡tenim i profesionalnim pristupom ovom problemÄiću,sa kojim niko nije hteo da se bavi,tako da mu skidam kapu.Imam osećaj kao da ga poznajem 100 godina,a to znaÄi da smo na istoj talasnoj dužini.Samo reÄi hvale za ovog Älana i joÅ¡ jednom "SVAKA ÄŒAST LJUDINO !!!"

Link to comment
Share on other sites

Zoki Äestitam na nabavci ovog preljepog Sonija :thumbsup2 , ja se sa mojim družim veÄ par godina i baÅ¡ sam zadovoljan.

 

Hvala Retro. Evo malo detalja: TCK6ES je u Stereoplay ocenjen u klasi IZNAD Dragona, CR7 i brace. Po meni to nema veze sa zivotom.

Pre nekih par meseci testirao sam NAD6300, TCKA6ES, Kenwood-a KX9010 (srecno modifikovanog), tu su bili i Pioneer CT959 i 979.

 

TCKA6ES i CT979 su bili najbolji, koliko se secam. Posebno je dobra saradnja TCKA6ES sa WMD6C Sony vokmenom.

 

Ranije sam posedovao prakticno nove TCK990ES i TCKA6ES i apsolutno su jednako svirali.

U odnosu na moj omiljeni 990ES, TCKA6ES ima bolju kalibraciju (nema diskretne vrednosti ekvilizacije snimanja, vec kontinualne i prikazuju se na displeju pri kalibraciji) a poseduje i Dolby S, dok je bolje reseno i Monitor dugme.

 

Sa druge strane 990ES ubija KA6ES po kvalitetu konstrukcije. Vec 909ES je bio slabije napravljen u odnosu na 990ES, a KA6ES jos slabije, otprilike kao 870 ili 770ES.

 

Svi ovi Sony dekovi imaju kvalitetnu TCM200D mehaniku, po kvalitetu jednu od boljih. No, tu je i idiotsko resenje: za zamenu malog remena treba rasturiti celi mehanizam, sto obuhvata i demontazu (i kasnije podesavanje) levog nosaca rolera, aluminijumski blok DD motora i sekundarnog zamajca itd.

 

Pre neku godinu sam imao prilike da kupim jedinstveni KA7ES, ali sam propustio jer sam nasao iskustvo na netu vlasnika koji je kazao da dek zvucno nije nista posebno. Inace je hijerarhija isla: KA7ES (uglavnom Japan) -> KA5ES (takodje) -> KA3ES (SAD, Japan) -> KA6ES (sirota Evropa).

KA6ES i KA3ES izgledaju i napravljeni su isto, samo sto KA6ES nema amorfne glave, kao KA3ES. Zacudo, servisno uputstvo od KA6ES govori na pocetku da dek ima Sendust glave za snimanje i reprodukciju, a na kraju navodi da je ona HRP501 - amorfna glava kakva se koristila u TCK909ES. Greska je tu negde...

 

Na kraju, Sony TC-K777ES mislim da je tata mata za ove dekove, ali jos ga nisam slusao.

Link to comment
Share on other sites

Kad se pojavio tck6es...kupio sam novog i nakon prvih par minuta imao kiseli filing...bas zbog bezobrezne ocjene i navoda u tekstu da je napravljen ko tenk!!!....a imao u isto vrijeme V8030 koji je bio klasu ispod... ,ako je tck6es tenk...onda je v8030 nuklearna podmornica....Hocu reci...dobar je dek, ali ni bolji ni losiji od hrpe Sonyevih modela.....tu je za ocjenjivanje Sony odresio dobro kesu....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...