Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Danas stigao mint Teac V7010...neverovatno stanje...naravno sa daljincem.

 

Raste porodica troglavih dekova: ADF990, RSB-965, CTS-910 (moj omiljeni) i V 7010 :loveface

 

Cestitam!

Imam prijatelja iz Madjarske koji je veliki poznavalac dekova. Imao je i V7000 i 8030S prakticno nov. Kaze da su sve to osrednji dekovi (uslovno receno), sem 7010 (mislim da ih ima dva komada) koji je fino tjuniran sto se elektronike tice, a sasija je pobakrena. Obozava ga, kaze da je zvuk fenomenalan.

 

Ako stignete, napisite neku rec o tome kako zvuci u odnosu na ostatak Vasih dekova.

 

Da me niste Vi prestigli za Teac-a V970X?

Link to comment
Share on other sites

Zorane,

 

puno hvala!!!

 

Danas cu da poslusam Teac i Pioneera. Technics je imao jedan bizaran problem koji je Impuls resio-zamena svih 21 mikroprekidaca! Komande nisu radile i sada je to sredjeno. Jako se razmisljam da li sada dok je na ''stolu'' da resavam i pitanje onih cmos prekidaca (4066). Pisano je o tome nesto malo na forumu o tome ali nije mi poznato da je neko probao menjati ih. Kontaktirao sa Alexa (Nikitina) i prakticno samo za nove (njegove) ANT4066 mi treba skoro 150 eura hahaha. Stavicu (eventualno) neku bolju zamenu, releji bi unakazili prelep dek...Inace, Aiwa adf990 i Pioneer cts910 nemaju ni jedan cmos 4066. Teac 8030S ima a za 7010 nemam podatak.

 

Dobra strana TOTL dekova iz sumraka dekovske ere je ta sto je ''kraj'' dosao mnogo brze nego sto su mnogi pretpostavljali-stanje glava na mojim dekovima je fantasticno...pretpostavljam da nije bilo vremena i volje da se ''gubi vreme'' sa zaostalim formatom? Ovaj Teac deluje upravo tako: kao da ga je neko kupio i stavio u policu, bio je paljen samo da povremeno radi (bas kako treba, hvala bivsem vlasniku :-) 

 

Da me niste Vi prestigli za Teac-a V970X?

 

Ne Zorane...

 

Pozz

 

Sfi

Link to comment
Share on other sites

Zorane,

 

puno hvala!!!

 

Danas cu da poslusam Teac i Pioneera. Technics je imao jedan bizaran problem koji je Impuls resio-zamena svih 21 mikroprekidaca! Komande nisu radile i sada je to sredjeno. Jako se razmisljam da li sada dok je na ''stolu'' da resavam i pitanje onih cmos prekidaca (4066). Pisano je o tome nesto malo na forumu o tome ali nije mi poznato da je neko probao menjati ih. Kontaktirao sa Alexa (Nikitina) i prakticno samo za nove (njegove) ANT4066 mi treba skoro 150 eura hahaha. Stavicu (eventualno) neku bolju zamenu, releji bi unakazili prelep dek...Inace, Aiwa adf990 i Pioneer cts910 nemaju ni jedan cmos 4066. Teac 8030S ima a za 7010 nemam podatak.

 

Dobra strana TOTL dekova iz sumraka dekovske ere je ta sto je ''kraj'' dosao mnogo brze nego sto su mnogi pretpostavljali-stanje glava na mojim dekovima je fantasticno...pretpostavljam da nije bilo vremena i volje da se ''gubi vreme'' sa zaostalim formatom? Ovaj Teac deluje upravo tako: kao da ga je neko kupio i stavio u policu, bio je paljen samo da povremeno radi (bas kako treba, hvala bivsem vlasniku :smile:

 

Da me niste Vi prestigli za Teac-a V970X?

 

Ne Zorane...

 

Pozz

 

Sfi

Pioneer 910 moj neprežaljeni dek,prodao sam ga 99-2000 kad je bio sunovrat dekova ne razmišljaljući.Nema nigde ponude.

Link to comment
Share on other sites

Tyson ovo bi bio ok dek za tebe...probaj se sa cijenom nac sa covjekom...realnija bi bila cijena 100eu....Nemagumeni idler nego zupcanik, odlicno je opremljen, pristojno radi, kalibracija sa generatorom + ekvalizacija...trajni su...eventualno mogu imati problem koji nije pravilo kondezator DD motora, ali u slucaju kvara lako se otkloni i teraj dalje....uz sve i lijep je ko slika

http://www.kupujemprodajem.com/sony-tc-k770es-9697747-oglas.htm?filter_id=7519

Link to comment
Share on other sites

Zorane,

 

puno hvala!!!

 

Danas cu da poslusam Teac i Pioneera. Technics je imao jedan bizaran problem koji je Impuls resio-zamena svih 21 mikroprekidaca! Komande nisu radile i sada je to sredjeno. Jako se razmisljam da li sada dok je na ''stolu'' da resavam i pitanje onih cmos prekidaca (4066). Pisano je o tome nesto malo na forumu o tome ali nije mi poznato da je neko probao menjati ih. Kontaktirao sa Alexa (Nikitina) i prakticno samo za nove (njegove) ANT4066 mi treba skoro 150 eura hahaha. Stavicu (eventualno) neku bolju zamenu, releji bi unakazili prelep dek...Inace, Aiwa adf990 i Pioneer cts910 nemaju ni jedan cmos 4066. Teac 8030S ima a za 7010 nemam podatak.

 

Dobra strana TOTL dekova iz sumraka dekovske ere je ta sto je ''kraj'' dosao mnogo brze nego sto su mnogi pretpostavljali-stanje glava na mojim dekovima je fantasticno...pretpostavljam da nije bilo vremena i volje da se ''gubi vreme'' sa zaostalim formatom? Ovaj Teac deluje upravo tako: kao da ga je neko kupio i stavio u policu, bio je paljen samo da povremeno radi (bas kako treba, hvala bivsem vlasniku :smile:

 

Da me niste Vi prestigli za Teac-a V970X?

 

Ne Zorane...

 

Pozz

 

Sfi

Možda možeÅ¡ za poÄetak probati metnuti 74HC4066N umjesto original 4066 koji je unutra.Ja sam takve metnuo u Aiwu AD-S950 i nisam mogao vjerovati koja je razlika a vjerojatno sa ANTovim 4066 je rezultat joÅ¡ i bolji.Te 74HC4066N možeÅ¡ naći na eBayu i ja sam ih platio mislim 6 ili7 dolarÄina za PET komada SA POÅ TARINOM-ne znam kakvu raÄunicu prodavaÄ ima s tom cijenom ali eto.Prvo ide naravno podloga i samo "upikneÅ¡"cmos.Malo su visoki jasniji,srednji isto ali donji dio od onog sub basa pa do vokala-za nevjerovati da svira isti dek i ista kazeta.Riskiraj tih nekoliko dolara neće ti biti žao.

Da,ako mećeš ANTove to košta malo više jer ih treba zamjeniti 5 komada u 965ici.Ja imam nekoliko kazeta snimljenih na takvoj izmjenjenoj 965ici i stvarno je snimak nešto posebno.Ali on(ANT) na 965ici izmjeni još ponešto(ništa puno ni skupo)i po želji gore metne feritne Alps glave-ANT se kune da ni jedan Nakamichi ne snima i ne svira tako dobro.

Link to comment
Share on other sites

Shirokazu Yazaki, malo interesantnog stiva (tata CTS-910 i mnogih drugih) :thumbsup2

 

I don’t have enough time to describe in detail my professional career of over 40 years. But I would like to mention of a few memorable product names that I have developed either on my own or as a manager or general manager of the engineering department. I worked in TEAC for about 4 years as a mechanical engineer designing open reel tape recorder and I think I learned everything about the technology of tape transport. I drew so many plans of mechanical parts for TEAC A-7300, high performance 2-track, 38 cm/sec semiprofessional tape recorder. And with this 4 years of experience I came to PIONEER and for the next 17 years I was in charge as a group leader or a manager in the engineering department of mainly cassette tape recorder. At that time I was already an expert of designing high performance “dual-capstan mechanismâ€. My interest and task was how to reduce the “wow & flutterâ€. And my team developed so many models in every year such as CT-A1, CT-A9, CT-91, CT-93 through 1980s but in 1992 we could release the ultimate cassette deck named PIONEER CT-95 (or T-1100S for the Japanese market). Combined with my “Reference Master Mechanismâ€, newly developed Dolby S system, precise automatic tape tuning system and so many improvements, CT-95 got the highest rating of German audio magazines. They said that CT-95 surpassed even the famous Nakamichi Dragon. It was my secret medal and delight.

Link to comment
Share on other sites

За почетак ово ти је одлична куповина: http://www.kupujemprodajem.com/technics-deck-RS-B965-9413145-oglas.htm?filter_id=9929

Slazem se sa stoN Cold-om.Ovaj model je bio vrlo popularan medju "snimacima muzike" jer odlicno reprodukuje tudje snimke,a i njegove drugi dobro reprodukuju.Nakamichi je tu malo zeznut.On voli isvoje snimke,tudje "ne mirise" bas.Sam sam imao prilike u to da se uvjerim.E sad nije crn kao ostatak komponenti koje imas , ali je jeftiniji od tog PIONEER-a..Nezuri natrcace nesto.

Link to comment
Share on other sites

Tyson ovo bi bio ok dek za tebe...probaj se sa cijenom nac sa covjekom...realnija bi bila cijena 100eu....Nemagumeni idler nego zupcanik, odlicno je opremljen, pristojno radi, kalibracija sa generatorom + ekvalizacija...trajni su...eventualno mogu imati problem koji nije pravilo kondezator DD motora, ali u slucaju kvara lako se otkloni i teraj dalje....uz sve i lijep je ko slika

http://www.kupujemprodajem.com/sony-tc-k770es-9697747-oglas.htm?filter_id=7519

Jos davno sam cuo za ovaj dek.Tysone povedi nekog forumdziju,da ga malo pogleda i poslusa i daj ovom liku 100,a ako nece krose i direkt su tu.Bolji je od PIONEER-a malo stariji ali odlican dek.

Link to comment
Share on other sites

da je kroÅ¡e i aperkat odluÄujući u nabavci hi-fi komponenti onda bih verovatno imao "ultimate hi end",ali poÅ¡to prilazim psiholoÅ¡ki svakom potencijalnom prodavcu,moraću da igram na kartu piramidalne eliminacije.JuÄe sam skoknuo do jednog drugara da vidim CT-757 i malo ga posluÅ¡am,ali njemu je taj deck stigao tek juÄe,pa nije stigao da ga testira,pa sam ga samo video i mogu vam reći da je u odliÄnom stanju,bar vizuelno.Treba ovih dana da mi javi cenu istog,a Äekam i onaj CT-939 da se sredi,pa da vidim i njegovu cenu,pa ću onda odluÄiti Å¡ta da uzmem.ReÅ¡io sam da za poÄetak uzmem neki deck iz PIONEER -ove CT serije,Äisto da bi mi se i vizuelno uklopio u dosadaÅ¡nji sistem,a i da ne bude baÅ¡ neki krÅ¡,pa ću tek posle toga, kad sastavim komplet sistem da mogu da ga sluÅ¡am ,imati i malo zvuÄnog-opipljivog iskustva,pa ću polako gledati da nabavljam komponentu po komponentu za drugi sistem,koji će se pažljivim odabirom moći svrstati u malo kvalitetniji sistem.

Link to comment
Share on other sites

Shirokazu Yazaki, malo interesantnog stiva (tata CTS-910 i mnogih drugih) :thumbsup2

 

... but in 1992 we could release the ultimate cassette deck named PIONEER CT-95 (or T-1100S for the Japanese market). Combined with my “Reference Master Mechanismâ€, newly developed Dolby S system, precise automatic tape tuning system and so many improvements, CT-95 got the highest rating of German audio magazines. They said that CT-95 surpassed even the famous Nakamichi Dragon. It was my secret medal and delight.

 

Pioneer CT95 je odlican dek, medju najboljima ikada... zvucno. A izgleda boli glava u prirodi, mada kvalitet izrade nije ni prineti Sony 950/970/990 ES dekovima. Direktno sam ga poredio sa Alpinom AL85, Teac-om Z6000 i Nakamichi-jem 680ZX i rezultat je bio neresen. Ovi dekovi su zvucno kategorija iznad svih Sony ES dekova, dve kategorije iznad divne Aiwe 990 ili Akai-ja GX9 itd.

 

Medjutim, kod Pioneer-a mi je ostao jedan gorak ukus da su stedeli tamo gde se ne vidi: od kucista (visi od CT93 ali laksi cak 2.2 kg!), do sistema za auto/manuelnu kalibraciju koji je grub u odnosu na neke druge. Kada autokalibracija ne pogodi 100% (a desavalo se), rucni bias se nije mogao namestiti jer bi optimalna vrednost bila izmedju dva podelka. Takodje, na istoj kaseti bi autobias namestio na jednu vrednost jedan put, a odmah zatim malo ga pomerio sledeci put. Nije imao ugradjen ni XD sistem...

 

Mozda je bilo do tog komada, ali ne verujem. Svakako bih voleo da stavim shape na jos jedan, pa da znam da li je ovo bilo slucajno... medjutim nailazio sam i na druge Pioneer-e iz tog vremena sa Super Auto BLE i znali su da se ponasaju slicno. Kasniji modeli su uvek radili stabilno - mozda je bilo do softvera.

 

Godinama kasnije sam naisao na jos jedan Pioneer uredjaj: vrhunski DAT D07. Slicna ideja, slicni rezultati, Pioneer je voleo da stedi tamo gde se ne vidi... a to je najpre zbog toga sto kaseta vise nije bila zanimljiva.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa stoN Cold-om.Ovaj model je bio vrlo popularan medju "snimacima muzike" jer odlicno reprodukuje tudje snimke,a i njegove drugi dobro reprodukuju.Nakamichi je tu malo zeznut.On voli isvoje snimke,tudje "ne mirise" bas.Sam sam imao prilike u to da se uvjerim.E sad nije crn kao ostatak komponenti koje imas , ali je jeftiniji od tog PIONEER-a..Nezuri natrcace nesto.

 

Ма добар је то дек Ñамо што га људи баш нешто и не воле Ñамо зато што је ТехникÑ.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pioneer CT95 je odlican dek, medju najboljima ikada... zvucno. A izgleda boli glava u prirodi, mada kvalitet izrade nije ni prineti Sony 950/970/990 ES dekovima. Direktno sam ga poredio sa Alpinom AL85, Teac-om Z6000 i Nakamichi-jem 680ZX i rezultat je bio neresen. Ovi dekovi su zvucno kategorija iznad svih Sony ES dekova, dve kategorije iznad divne Aiwe 990 ili Akai-ja GX9 itd.

Medjutim, kod Pioneer-a mi je ostao jedan gorak ukus da su stedeli tamo gde se ne vidi: od kucista (visi od CT93 ali laksi cak 2.2 kg!), do sistema za auto/manuelnu kalibraciju koji je grub u odnosu na neke druge. Kada autokalibracija ne pogodi 100% (a desavalo se), rucni bias se nije mogao namestiti jer bi optimalna vrednost bila izmedju dva podelka. Takodje, na istoj kaseti bi autobias namestio na jednu vrednost jedan put, a odmah zatim malo ga pomerio sledeci put. Nije imao ugradjen ni XD sistem...

Mozda je bilo do tog komada, ali ne verujem. Svakako bih voleo da stavim shape na jos jedan, pa da znam da li je ovo bilo slucajno... medjutim nailazio sam i na druge Pioneer-e iz tog vremena sa Super Auto BLE i znali su da se ponasaju slicno. Kasniji modeli su uvek radili stabilno - mozda je bilo do softvera.

Godinama kasnije sam naisao na jos jedan Pioneer uredjaj: vrhunski DAT D07. Slicna ideja, slicni rezultati, Pioneer je voleo da stedi tamo gde se ne vidi... a to je najpre zbog toga sto kaseta vise nije bila zanimljiva.

Meni je osobno opci dojam ostavio bolje CT 93.....95 je jako dobar, pouzdan je....ostavlja dojam da ce trajati, ali koliko god meni npr Dragon nije najomiljeniji Nakamichi....imam snimke od sva tri modela, a dragonova je najstarija i on mi ima bez pogovora bolju snimku!

Btw volio bi imati D 07.....imao sam jedino 06 u Tascam varijanti i on je neunistiv...odlicna mehanika i glava....peri-deri :-)

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa stoN Cold-om.Ovaj model je bio vrlo popularan medju "snimacima muzike" jer odlicno reprodukuje tudje snimke,a i njegove drugi dobro reprodukuju.Nakamichi je tu malo zeznut.On voli isvoje snimke,tudje "ne mirise" bas.Sam sam imao prilike u to da se uvjerim.E sad nije crn kao ostatak komponenti koje imas , ali je jeftiniji od tog PIONEER-a..Nezuri natrcace nesto.

Ne znam Å¡ta su podesili kod njega drugaÄije,ajd Å¡to ima dupli kapstan,ali ja sam imao tri 765-ice i svi se ponaÅ¡ali isto:Nijedan snimak nije Å¡timao u njih samo svoj.Prvi sam kupio nov i brzo ga prodao a ova dva onako proÅ¡li kroz ruku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...