Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

uletela mi je neka ponuda za deck,a taman sam odluÄio da saÄekam i u odgovarajući momenat uzmem NAKAMICHI 480 ,kad eto danas sam saznao da bih mogao da doÄ‘em do PIONEER CT-939,ali kod majstora je i treba da mu se menjaju gumice,ali se bojim da ne bude tu joÅ¡ nekih delova na tom spisku,pa da me izaÄ‘e kao da sam odmah kupio NAKAMICHI?  Äekam da ga vidim i posluÅ¡am posle te intervencije ,koja je zakazana,pa ću onda preneti utiske,a sad bih voleo malo da mi neko kaže ,ko je imao prilike da ga sluÅ¡a i poseduje,kakav je generalno,Å¡ta sve ima korisno na sebi i koje su mu mane? hvala unapred na svim savetima.

Link to comment
Share on other sites

uletela mi je neka ponuda za deck,a taman sam odluÄio da saÄekam i u odgovarajući momenat uzmem NAKAMICHI 480 ,kad eto danas sam saznao da bih mogao da doÄ‘em do PIONEER CT-939,ali kod majstora je i treba da mu se menjaju gumice,ali se bojim da ne bude tu joÅ¡ nekih delova na tom spisku,pa da me izaÄ‘e kao da sam odmah kupio NAKAMICHI?  Äekam da ga vidim i posluÅ¡am posle te intervencije ,koja je zakazana,pa ću onda preneti utiske,a sad bih voleo malo da mi neko kaže ,ko je imao prilike da ga sluÅ¡a i poseduje,kakav je generalno,Å¡ta sve ima korisno na sebi i koje su mu mane? hvala unapred na svim savetima.

Ako imas mogucnost povedi nekog forumasa da poslije opravke pogleda ta PIONEER.Koliko se sjecam s pocetka 90 -tih, NAK je 10 godina stariji i dvoglavi je.Zavisi od stepene ocuvanosti i cijene.Ipak bi uzeo PIONEER.Da je 482 tj. troglavi ova prica bi bila drugacija.Nak je mislim 10 godina stariji ima dvostruki kapstan....meni se svidja taj dek.Srce kaze NAK,razum PIONEER.

Link to comment
Share on other sites

pa jedino mi ostaje da saÄekam da se zavrÅ¡i ta intervencija,koja je bila predviÄ‘ena joÅ¡ letos da se odradi,koliko sam ja Äuo,a to znaÄi da majstor baÅ¡ nije zainteresovan za posao,a samim tim mi je i generalno stanje deck-a pod lupom,jer ako je taj majstor takav,ko zna Å¡ta može da izaÄ‘e iz njegove radionice sa priÄom sve je uredu? doduÅ¡e ne znam o kojem se majstoru radi,pa neću da greÅ¡im duÅ¡u,ali poznajući psihologiju naÅ¡eg naroda i majstora svih fela,ne oÄekujem previÅ¡e iskrenosti!

Link to comment
Share on other sites

Tyson...daj se uozbilji...ovakvog nemoj uzimati, jer se ocigledno ne razumijes u materiju pa neznas sta te sve ceka na njemu...mozda je remen, a mozda cijela mehanika.....Mozda ti netko ovdje sa foruma ima za prodati dobar ispravan dek relativno povoljno pa to porukama rijesite ili kontaktiraj tog majstora pa se raspitaj sta se ceka sa tim 939.

Link to comment
Share on other sites

sad sam zvao drugara,koji jevlasnik tog deck-a i rekao je da će danas zvati majstora da ga potera da ga sredi i dogovorili smo se da sve komplet pregleda i sredi sve Å¡to treba,pa sad samo Äekam da se to zavrÅ¡i i da odem do njega da ga posluÅ¡am i pregledam,pa ako je sve u redu(a naravno i cena) da ga pazarim.

Link to comment
Share on other sites

Tyson...daj se uozbilji...ovakvog nemoj uzimati, jer se ocigledno ne razumijes u materiju pa neznas sta te sve ceka na njemu...mozda je remen, a mozda cijela mehanika.....Mozda ti netko ovdje sa foruma ima za prodati dobar ispravan dek relativno povoljno pa to porukama rijesite ili kontaktiraj tog majstora pa se raspitaj sta se ceka sa tim 939.

 

Tajsone drzi se saveta  ovog uvazenog kolege koji je expert za ovu oblast. Za deck je veoma, veoma bitno stanje mehanike i glava dok zamenski delovi tipa roler, idler , kisevi nisu problem jer se radi o potrosnim delovima . Sve ovo sto ti je napisao je u pravu. Nisam pratio situaciju  ali koliko se secam bilo je reci da ces cekati neki Nakamichi 480, bx - 300,  cr - 2 ili bilo koji do 100 - ak eura. Misljenja sam  da uzmes prvenstveno deck koji je od pouzdanog prodavca da bi izbegao eventualne skrivene mane koje ove sprave mogu imati na pretek

 

Bilo je na oglasima nekih Pioneerovih deckova do 50e sa auto kalibracijom na seriju 6xx sad ne mogu da se setim tacno oznake ali sam ih slusao i lepo su radili . Koliko ti se ceni taj 939 i mozda bi mogao da se konsultujes sa kolegama u vezi ong Naka cr 2 koji prodaje onaj moj drug . Napisacu i ovde da taj cr 2 ima samo jednu manu uz one neznatne vizuelne ogerbotine koje si video na slikama . Naime  jedna linija kanala na pik metru sa vremena na vreme se  gubi i vraca  sto ne utice na sam zvuk decka . Ne znam sta bi moglo da bude  a covek za njega trazi 70e. Sta idler misli o ovom  :wave2

Link to comment
Share on other sites

koja mu je realna cena ako je sve ispravno?

 

koja mu je realna cena ako je sve ispravno?

Sad ce neko da me psuje.Koliko kaseta imas?Koji je osnovni izvor zvuka koji slusas?Sto ces da slusas na te kasete?Jeli vrijedno ulaganja ako imas 10-20 kaseta?Dodaj tu svotu na bolje zvucnike i vratice ti se kroz uzivanje svaki euro sto si ulozio.Dek kupi kad kompletiras osnovni sistem da ti srce bude puno,a onda ce natrcati neka kesetofurija.Zaboravih koje zvucnike imas,ali znam da si nesto kalkulisao za Dynaudio.To je vrijedno ulaganja!Ksaetofuriju odlozi,a vazda mozes natrcati na neku spravu sa lijepim displejom,da stoji , a uzivanje ce da ti pruzi CD- plejer i mozda gramofon .

Link to comment
Share on other sites

pametan savet u ova ekonomski teÅ¡ka vremena,to poÅ¡tujem,kaseta imam oko 100 kom. ,koje su mi ostale iz doba moje mladosti,pa sam želeo ponekad da ih malo sluÅ¡am,jer na njima imam razne ,kvalitetne muzike,na koju sam troÅ¡io previÅ¡e vremena u nabavci i snimanju istih.Mislio sam kao osnovni izvor da koristim cd player PIONEER PD-S503,mada ću prikljuÄiti na pojaÄalo i komp,jer je na njemu nekako najdostupnija muzika,ali hteo sam da iskoristim joÅ¡ ovaj mesec za kupovinu deck-a,jer od sledećeg meseca to ću malo teže moći,poÅ¡to su uveli u mojoj firmi neka nova pravila,a jedno od tih je i smanjenje plata,i to drastiÄno,tako da ću malo teže moći od sada da tako olako ulazim u kupovinu neÄega,bez Äega se može,mada nadam se da to neće potrajati,jer ja sam borac i ne pomirujem se sa takvim stanjem,koje je masovno u ovoj naÅ¡oj napaćenoj državi,ali Å¡ta je tu je,no da ne skrećem sa teme,tako sam mislio da polako tragam za NAKAMICHI 480 deck-om,a do tada sam mislio da probam da iskoristim ponudu od jednog poznanika,a to je da on ima PIONEER CT-939 za koji kaže da treba majstor da ga malo sredi i da navodno nije u loÅ¡em stanju,pa Äekam da on to zavrÅ¡i i da ga vidim i posluÅ¡am,pa reko ako mi se svidi i ako naÄ‘emo zajedniÄki jezik  da napravimo neku dogovor-trgovinu,koja bi nam obojici odgovarala,Å¡to da ne.ZvuÄnike joÅ¡ nemam,a ni kablove.Jedno po jedno,ne mogu toliko da se pružim,jer imam meseÄno svakojakih izdataka,koja moram prevashodno da zavrÅ¡im,pa onda na kraju tek kalkuliÅ¡em Å¡ta bih mogao da uzmem od Hi-Fi ureÄ‘aja,a da me to ne optereti previÅ¡e.U svakom sluÄaju hvala ti na savetu,jer vidim da je od srca.Hvala!

Link to comment
Share on other sites

pametan savet u ova ekonomski teÅ¡ka vremena,to poÅ¡tujem,kaseta imam oko 100 kom. ,koje su mi ostale iz doba moje mladosti,pa sam želeo ponekad da ih malo sluÅ¡am,jer na njima imam razne ,kvalitetne muzike,na koju sam troÅ¡io previÅ¡e vremena u nabavci i snimanju istih.Mislio sam kao osnovni izvor da koristim cd player PIONEER PD-S503,mada ću prikljuÄiti na pojaÄalo i komp,jer je na njemu nekako najdostupnija muzika,ali hteo sam da iskoristim joÅ¡ ovaj mesec za kupovinu deck-a,jer od sledećeg meseca to ću malo teže moći,poÅ¡to su uveli u mojoj firmi neka nova pravila,a jedno od tih je i smanjenje plata,i to drastiÄno,tako da ću malo teže moći od sada da tako olako ulazim u kupovinu neÄega,bez Äega se može,mada nadam se da to neće potrajati,jer ja sam borac i ne pomirujem se sa takvim stanjem,koje je masovno u ovoj naÅ¡oj napaćenoj državi,ali Å¡ta je tu je,no da ne skrećem sa teme,tako sam mislio da polako tragam za NAKAMICHI 480 deck-om,a do tada sam mislio da probam da iskoristim ponudu od jednog poznanika,a to je da on ima PIONEER CT-939 za koji kaže da treba majstor da ga malo sredi i da navodno nije u loÅ¡em stanju,pa Äekam da on to zavrÅ¡i i da ga vidim i posluÅ¡am,pa reko ako mi se svidi i ako naÄ‘emo zajedniÄki jezik  da napravimo neku dogovor-trgovinu,koja bi nam obojici odgovarala,Å¡to da ne.ZvuÄnike joÅ¡ nemam,a ni kablove.Jedno po jedno,ne mogu toliko da se pružim,jer imam meseÄno svakojakih izdataka,koja moram prevashodno da zavrÅ¡im,pa onda na kraju tek kalkuliÅ¡em Å¡ta bih mogao da uzmem od Hi-Fi ureÄ‘aja,a da me to ne optereti previÅ¡e.U svakom sluÄaju hvala ti na savetu,jer vidim da je od srca.Hvala!

Taj Pioneer je bolji od tog Nak-a.traži Troglavi Nakamichi

Link to comment
Share on other sites

pametan savet u ova ekonomski teška vremena,to poštujem,kaseta imam oko 100 kom. ,koje su mi ostale iz doba moje mladosti,pa sam želeo ponekad da ih malo slušam,jer na njima imam razne.

 

За почетак ово ти је одлична куповина: http://www.kupujemprodajem.com/technics-deck-RS-B965-9413145-oglas.htm?filter_id=9929

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...