Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

našao sam NAKAMICHI CR2 na E-bay-u za nekih 50-60 $ free shipping,ali piše da ne šalju za Srbiju,pa sam ja tom liku poslao pitanje da li šalje za Srbiju ,a on mi je ovo odgovorio:
Hi, thru the eBay global shipping.

 

znaÄi li to da može i za Srbiju takoÄ‘e free shipping?

Link to comment
Share on other sites

Ako mozes uganjati BX 300, on bi bio najbolji sto se tice ulozeno/dobiveno. Sto se tice ovih Pioneera ja bi se odlucio na 737. A sto se tice boljih Nakova...evo jes jedne od tisuce anegdota.....Uzeo svoj 680 zx i kod prijatelja snimali, zezancija i tako to....dek je bio u drustvu Teac 5000, 8030, Aiwa 9000, Sony 730es, 990es, 6es, Pioneer 939 i 959, Akai 95 ...sve dobre pile, ali kod isprobavanja kazeta svaki put je uslijedio sok kada bi presli sa 680 na neki drugi ili ponovo na njega...hocu reci...uz duzno postovanje svim ovim ljepotanima, ali nisu ni blizu dorasli evo u ovom slucaju 680 zx....to je fakin gramofon, sta on iscijedi iz trake to ni jedan od navedene ekipe nemoze...tocka!!!

Idler potpisujem svaku tvoju  rijeÄ koji si napisao u vezi Naka 680ZX.

post-15891-0-89848100-1387899857_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

a kaži mi da li je CT-737 puno bolji od CT-656 MarkII i da li oba imaju automatsku kalibraciju?

737 je za razliku od ostalih jos iz doba dobrih Pioneer dekova, najveca razlika od 656mk2 je u motoriziranim vratima i puno ljepsem displeju na 737....treba pripaziti na idler, bias i balance potenciometre i eventualno remencic za polozaj mehanike....i teraj.....napomenuo sam da je BX 300 bestbuy jer je troglavi i relativno povoljan.
Link to comment
Share on other sites

našao sam NAKAMICHI CR2 na E-bay-u za nekih 50-60 $ free shipping,ali piše da ne šalju za Srbiju,pa sam ja tom liku poslao pitanje da li šalje za Srbiju ,a on mi je ovo odgovorio:

Hi, thru the eBay global shipping.

 

znaÄi li to da može i za Srbiju takoÄ‘e free shipping?

 

 

I da salju za Srbiju,cena transporta bi verovatno bila  :heat !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

737 je za razliku od ostalih jos iz doba dobrih Pioneer dekova, najveca razlika od 656mk2 je u motoriziranim vratima i puno ljepsem displeju na 737....treba pripaziti na idler, bias i balance potenciometre i eventualno remencic za polozaj mehanike....i teraj.....napomenuo sam da je BX 300 bestbuy jer je troglavi i relativno povoljan.

a za koliko ima da se nađe BX 300 ?

Link to comment
Share on other sites

BX-300 peva, on ne svira, on peva!!! Ja sam za moj bio spreman da platim traženih 150 Eura bez da se cenjkam a onda mi prodavac, kada je Äovek Äuo priÄu i shvatio koliko sam munut u vugla sam spustio 20 Evra, hvala mu i ako kriÅ¡om Äita forum, pozdravljam ga, Äisto da isplatim troÅ¡kove puta jer sam potegao autom iz NS za BG pa nazad. Vredi svih 130-150 Evra a po zvuku možda i viÅ¡e jedino Å¡to dok je ugaÅ¡en ne deluje kao neki, impozantno. Pravi mali tonski samuraj.

Ponavljam Å¡ta sam negde napisao u ovoj temi, Nakamichi glave su Äudo, ostalo je stvar tehnikalije... 

 

Pozdrav

Sandro

Link to comment
Share on other sites

Idler Tire@,E,bas tako-Tri tocke!!!Nijanse su za 1000ZXL,na 682ZX,na 680ZX,-Slusno!...(wazi samo,ako je aparat apsolutno nepipan!!!)...

 

Matematka kaze: 2013 - 1979 = 34.

 

"Nepipani" 682/680ZX posle toliko godina zvuce kao... da se ne izrazim bas... u odnosu na ono sto mogu da budu. 1000ZXL nisam slusao pa ne mogu da kometarisem.

 

Dodatno, ono sto sam ja cuo nisu finese kod 682ZX u odnosu na 680ZX, mada je to ista skola zvuka.

 

P.S.: Retrov 680ZX je zesce "pipan" :)

Link to comment
Share on other sites

a kako bi ih poređali po kvalitetu u nizu najbolji prema lošijima; NAKAMICHI CR2-480-BX 300???

Imao sam Nakamichi CR 3 neko kratko vrijeme i Denon DRM800.Kad sam ih uporedjivao doslo mi je da uzmem cekic i razlupam Denon.U poredjenju Denon je bio toliko los, tako tanak zvuk,zvucna slika nekako sabijena a i dolby je onako.Kod Naka moras da gledas u fukciju monitor da bi znao sta slusas.Probao sam da snimam sa tjunera,onako izabrao jednu stanicu koja i nije bas referentna cak i malo suma ima.Nak sa dolby skida sum,a Denon se muci.Nak je cudo!BX serija jeste jadna u odnosu na CR, ali u odnosu na druge dvoglave su vrlo  dobri.CR2 ima jedan moj rodjak pored 582 i z700.CR2 je bas dobar bio bih prezadovoljan da ga imam snima on odlicno.BX je najbolji iz BX serije i ozbiljan dek vrlo.480 je imao jedan moj drug 81-82 godine lijep dvoglavi dek.Mnogi Nakofili smatraju izuzev najacih top modela da RX 505 ima zvuk mnogo bolji od ocekivanog jer nema test ton kalibraciju i sl.Najneobicniji mi je NAK 581,3 glave sve kao kod 582 ali nema monitoring funkciju.Onako mlad neznaven pitam vlasnika radnje kako sad?Lako imas monitor preklopnik na pojacalu pa "saltaj".Jabih trazio CR3 ili CR4 jos bolje.Uzeo bih svajs aparat i zavario ga za armaturu zida.Ima boljih ljepsih.BX300 svi hvale i na testovima je odlicno prolazio.RX 202 izgleda,onako...ne dojmi me nesto.Ima ono okretanje kasete,ali RX303 ima dual kapstan,primjetno veci i ljesi,505 ima tri glave.ZXL 700 vidio sam u zivo samo jednom i pravi ljepotan "sminker".582 je lijep onako spartanac,malo grub,ali i zna da snima...uhhh makina je to.CR7 i CR5 su prelijepi i oba izgledaju monumentalno.Oba su prelijepa,cak mi je CR5 ljepsi jer ima jednu manju golu povrsinu dje CR7 Slusao sam oba u Audio reference na Gotgatan u Stockholmu 1990-93.To je dozivljaj!1000ZXL nikad nijesam vidio " in vivo",Z1000 jesam sa "koznim" vratima.

Tajsone ganjaj NAK troglavas zaboravi sve druge.To da su dvoglavi Nakovi slabi,jesu,ali u odnosu na dobre troglave dekove i to pojedine.Garantujem da ce BX1 ili 2 bolje snimiti traku nego Denon DRM800.Imao sam Elac 500,zapravo Nakamichi 500 horizontalni i on je snimao odlicno za pare i vise.To sto im snimak nije bas kompitabilan sa drugima koga je briga?Ako ti je to vazno kupi Technics i budi ka svi ostali.Nak je vjerujem u svakom vremenu imao bolji dek od ostalih,barem od 97% proizvodjaca uporedjujuci ih po opremi,a cijena boze moj!Tu se ponekad mogao primaci poneki TEAC,PIONEER. REVOX, TANDBERG nailazio sam na njih ali ih nikad nijesam slusao to je "pravo drustvo" NAKU.

Izvinjavam se Zoranu BG ako sam malo pretjerao,ali ima ovdje dosta istine.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam Nakamichi CR 3 neko kratko vrijeme i Denon DRM800.Kad sam ih uporedjivao doslo mi je da uzmem cekic i razlupam Denon.

 

Ne da si ga srocio Coce, nego svaka cast! :)

 

Treba samo biti oprezan: stare Nakove hvata zub vremena i nisam sreo nijedan u poslednjih par godina da nije morao ozbiljno da se radi - bez obzira da li je koriscen umereno ili malo. Oni sjaaaajno sviraju, ali znaju da iznerviraju vlasnike problemima. Noviji (CR4, Cassette Deck 1) su odlicna kupovina. Ima na netu i neko uputstvo kako da im se poboljsa znacajno zvuk - autor tvrdi da CR3/4 imaju fabricku gresku sa masom na glavnoj ploci.

CR5 je isto strasna masina, da ostanemo u nekim "zemaljskim" cenama.

 

Orjentaciono: Cassette Deck 1 prodat je ove godine kod nas za oko 120-130 evra. CR4 za oko 160, kasnije se trazilo oko 200. CR5 ima cenu od 250-350 evra, tipicno oko 300.

 

Za male pare, do 50-80 evra neki Pioneer dekovi su odlicna kupovina (po meni CT-S740S, na primer, sutra ce verovatno izaci o njemu tekst na mom sajtu). Ima stosta da se nadje i od drugih proizvodjaca, samo treba dobro probrati i po kvalitetu, ceni a posebno ocuvanosti.

 

Ja nabavih pre par nedelja Sansui D570 - kopkalo me da vidim kakav je, niko da ga kupi preko KP, a ja molio Boga da se proda. Na kraju me covek zove i nudi taj dek... kako odbiti??? Kada je stigao, vidi se da je jedva radio, tek da se ne kaze da nije. A zvuk - nisam mogao da verujem, stavio bih ga u najvisu klasu dekova, nije 680ZX ali je negde izmedju Yamaha K2000 i Harmana CD491, a to nije malo za Sansui dek. Neverovatno kako nikakve komentare nisam nasao na netu... pa sam ga uzeo na rizik.

Link to comment
Share on other sites

Pa gde si breee Retro :smile:....oni Martini sa slike imaju sweet spot jedino, ako nabijem glavu izmedju njih :smile:

Idler tu sam samo sam u zadnjih par mjeseci zaokupljen ruÅ¡enjem, Å¡temanjem, zidanjem a hvala bogu konaÄno i zavrÅ¡nima radovima u kuÄi. Å to se tiÄe Logana ne brini samo su uskladiÅ¡teni ali joÅ¡ malo i prosvirat Äe. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...