Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Pozdrav svim dekofilima a nadam se da cu se i ja ponovo aktivirati posle mnogo godina.Imao bih jedno pitanje za upucene a znam da ih ima,radi se o tome da mi se nudi u nekoj zameni Akai GXC-740D potpuno ispravan u odlicnom stanju pa me interesuje kolika mu je realna vrednost.Isto tako je u igri i nespravan Akai GXC-760D,ne znam koja neispravnost je u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svim dekofilima a nadam se da cu se i ja ponovo aktivirati posle mnogo godina.Imao bih jedno pitanje za upucene a znam da ih ima,radi se o tome da mi se nudi u nekoj zameni Akai GXC-740D potpuno ispravan u odlicnom stanju pa me interesuje kolika mu je realna vrednost.Isto tako je u igri i nespravan Akai GXC-760D,ne znam koja neispravnost je u pitanju.

 

Mozda 30-40 evra, eventualno 50 ako je bas lepo ocuvan, potpuno ispravan i jurite takav dek.

On solidno svira, ali ima problem sa preslusavanjem tokom snimanja, od toga su patili neki stariji dekovi, ali to je bitno samo tokom servisa ili dok slusate u pseudorealnom vremenu ono sto ste snimili.

 

Veci problem su roleri: ovde nikada nisam uspeo da ih nadjem, klasicnog su spoljnog precnika ali je unutrasnji precnik veci od standarda. Propadanjem rolera dolazi do nestabilnosti putanje trake preko glave i onda nastaju problemi. Slicno kao kod GX75/95 i GXC740D, mada potpuno razlicitog mehanizma, trazi kvalitetne rolere i zahteva da njihovo stanje bude besprekorno.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svim dekofilima a nadam se da cu se i ja ponovo aktivirati posle mnogo godina.Imao bih jedno pitanje za upucene a znam da ih ima,radi se o tome da mi se nudi u nekoj zameni Akai GXC-740D potpuno ispravan u odlicnom stanju pa me interesuje kolika mu je realna vrednost.Isto tako je u igri i nespravan Akai GXC-760D,ne znam koja neispravnost je u pitanju.

Ako je ponuda iz Zrenjanina, mislim da je SaÅ¡a u pitanju, ta dva deka, 740 i 760 sam ja prodao tom Äoveku. 740 sam mu prodao a 760 poklonio jer je kukao kao dete da mu treba za delove, ovo ono. 740 je ispravan i jako lepo oÄuvan ali mu, da bi bio ok, treba fina elektriÄna reglaža, 760 je banana, riknulo napajanje, nema sve ukrasne delove, nema ni jedan roler... Nikada mi se nije skroz svidjalo kako 740 svira a ni snima dok je mehanika u 760 tako moćna da sam imao ideju da je izvadim i napravim mini skulpturu ali je to ipak malo previÅ¡e :) 50 Eura za oba i peglaj.

Link to comment
Share on other sites

"Dekove kupuje gerijatrija" - rece jednom jedan prodavac.

 

U ime gerijatrijske grupe staraca mudraca, prilazem ove slike novih dekica u kolekciji...

 

post-9475-0-60343300-1386880807_thumb.jp

 

Revox ima ogrebotine, ali ja imam prednju plocu kao novu od jednog B215 donora. Interesantno je da dek nikada nije otvaran i umereno je radio.

 

i ovaj... sa Sansuijem nemam mnogo iskustva ali mi se ovaj svidjao zbog par sitnica:

 

post-9475-0-33905400-1386880877_thumb.jp

 

Sansui je u odlicnom stanju.

 

A stigli su i jedan H/K CD491 i Yamaha K1020.

post-9475-0-42687100-1386881198_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

"Dekove kupuje gerijatrija" - rece jednom jedan prodavac.

 

U ime gerijatrijske grupe staraca mudraca, prilazem ove slike novih dekica u kolekciji...

i ovaj... sa Sansuijem nemam mnogo iskustva ali mi se ovaj svidjao zbog par sitnica:

 

attachicon.gifIMG_1851.JPG

 

Sansui je u odlicnom stanju.

 

Изгледа да је теорија о гетијатрији тачна, а и шуÑтикла иÑпод ÑанÑуија!   2nap9bt.jpg

 

10r7fyr.jpg

Link to comment
Share on other sites

Изгледа да је теорија о гетијатрији тачна, а и шуÑтикла иÑпод ÑанÑуија!   2nap9bt.jpg

 

10r7fyr.jpg

 

Da, zato sam je i stavio :)

 

ZnaÄi Zoki nema zezanja kod tebe, bravo za moćnog Revoxa. Jel to onaj sa kp od 333e inostran

 

 

Jeste inostran, ali ne znam da li je bas taj. To mi je treci Studer/Revox u kolekciji.

Link to comment
Share on other sites

ÄŒestitam :) . Super su sprave. Svaki put kad vidim 215 mk2 reVox-a osetim neku nostalgiju. Vreme teÄe brže posle 2000. pa ljudske godine postaju kao pasije i mi ljubitelji dekova uÄ‘osmo u gerijatriju, a pre samo 15 godina smo bili "in" :) .

 

Ovaj reVox je mk2 verzija ako se ne varam? Ima li nekih bitnijih razlika osim dizajna između njega i prve verzije ?

Link to comment
Share on other sites

Cao Billy,

taj Revox nikada nije bio zvanicno oznacen kao Mk2... ali je to jedini nacin da se razlikuje.

Elektronika bi trebalo da je potpuno ista, na prvi pogled... ali nije - napravljene su neke razlike pa, recimo, centralni procesor za kontrolu funkcija sa Mk1 ne moze da se prebaci na Mk2 i obrnuto. Dek krene da radi, ali su svi tasteri pomesani i funkcije najveceg broja se nalaze na nepredvidjenom mestu.

Link to comment
Share on other sites

voleo bih da znam kojeg sam dekofila obradovao sa ovim dekom i da Äujem njegove utiske!! mislim da je Älan foruma ali se nehvali :wave2

 

Обрадуј и мене али да има предњу плочу Ñветле боје   :thumbsup2

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Interesantne dekovske prinove proteklih dana, Äestitke svima.  :thumbsup2

 

 

Sad se i meni nabavlja novi dek, prazniÄno ludilo ili Å¡ta već, elem otiÅ¡ao je Pioneer CT-676 i sad nemam ideju Å¡ta dalje?

Volio bih neki troglavi dek sa manuelnom kalibracijom, ili neki kvalitetniji dvoglavi, uglavnom da bude bolje od gorenavedenog Pioneer-a.

Budžet "će biti" oko 100e, mogu domaći oglasi a eBay je takoÄ‘e opcija (ovo "će biti" se odnosi na predstojeće praznike kad oÄekujem dodatni priliv sredstava, dakle joÅ¡ nemam navedeni iznos, ali Å¡ta fali pripremiti se unapred :roll: ).

 

RazmiÅ¡ljao sam o jaÄim Pionirima (757, 777, 939, 959 itd...) mada nisam siguran da sa planiranim budžetom mogu da dobacim do serije 9 a nzm koliko je serija 7 bolja od 676-ice i da li će opravdati razliku u ceni. Na eBay-u su dosta Äesti Sony 7xx ES modeli koji mi deluju interesantno i dosta Äesto su u okviru budžeta, bude tu i drugih Sonija ali nisam upoznat sa njihovom gamom i nzm kako se kotiraju. Od Teac i Akai modela ne'am pojma Å¡ta bi mi odgovaralo (izbegao bih V5000/7000 kao i GX75/95, prve jer mi se ne dopada izgled i deluju mi jeftino a druge jer sam dovoljno proÄitao o njima ovde na forumu).

 

Nakamichi? Da, svakako želim jedan, ali trenutno tržiÅ¡te mi nikako ne ide na ruku, možda neki 48x, CR-1/2 upadnu u budžet, BX i DR serije mi se ne sviÄ‘aju vizuelno, jaÄi modeli su izvan domaÅ¡aja, kao i RX serija. Postavlja se pitanje isplativosti kupovine low-end dvoglavog NakamiÄija za novac koji može doneti nekog troglavaÅ¡a... Mada mi je oduvek želja da imam Nak-a... Ne znam, nisam pametan...  :wacko:

 

U svakom sluÄaju znam da hoću dek bolji od CT-676 a da je ispod 100e.

 

:wave2

 

 

 

 

PS. Dobro je da sam već duže vreme na forumu, jer ovako sroÄen post sa pitanjem "Å¡ta kupiti?" uglavnom prolazi kao trolovanje nekog klona. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...