Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Kada bi svi dekovi imali onako dostupan idler kao 680 ZX......dignes poklopac i gledas mrcinu oci u oci i ocistis ga ko covjek!

 

Jeste, a ne kao kod Pioneer Reference Master mehanike.

No, mogli su da ga naprave da se lakse menja (mislim na Nak) a ne da se cela mehanika rasklopi.

No, mozda je najbolje resenje da ga nema... kao kod...

post-9475-0-92635800-1382384349_thumb.jp

 

Evo cime se ja zabavljam poslednjih mesec dana:

 

post-9475-0-54768700-1382384383_thumb.jp

post-9475-0-49318400-1382384392_thumb.jp

 

Iznutra je vrlo studiozno napravljen... videcu kada krenem da cupam kosu dok budem radio transport...

post-9475-0-14157700-1382384403_thumb.jp

 

I cuvena Eumigova mehanika sa optokontrolisanim capstan diskom...

post-9475-0-87541400-1382384409_thumb.jp

 

Da napomenem da ni elektronika nije nista manje interesantna...

Link to comment
Share on other sites

Evo jos tri deka u mojoj kolekciji (slike su sa neta):

 

Kenwood KX-9050, blizanac KX9050S ali bez Dolby S sistema. Tri motora, tri glave, direct drive, autokalibracija sa opcionim manuelnim  podesavanjem. Moguce je da ima bolji zvuk od 9050S jer je tehnicki jednostavniji.

 

post-9475-0-87268300-1382973587_thumb.jp

 

Yamaha KX-670: top Yamaha model iz njene generacije koji zaista ima sve sto se pozeli... 3 motora, autokalibraciju, manuelno podesavanje biasa, play trim, pretrazivanje pesama, brojac u realnom vremenu... i solidne specifikacije. Nikada nisam posedovao te novije troglave Yamahe.

 

post-9475-0-14967700-1382973577_thumb.jp

 

Kenwood KX-5010: sjajno napravljena masina, obziroma da je dvoglava. Autokalibracija, kvalitetni Sankyo mehanizam kao kod dvoglavih Nak dekova, audiofilski potenciometar za snimanje... veoma slican sjajnom KX-9010.

 

post-9475-0-73875400-1382973583_thumb.jp

 

Kako sviraju? Ne znam... samo sam Yamahu stigao da slusam :)

Link to comment
Share on other sites

Ma kakav sevap... cilj je da cujem kako sta od njih radi, da ih uslikam, napisem test i prodam tako da ne zaradim ali ni ne izgubim mnogo...

Ovaj 5010 sam platio 10 evra, covek je imao dva komada i niko da ih kupi. A dek kao nov. Dogovorili smo se da zadrzi Rec level dugme jer mu je falilo na jednom deku, a ja imam isto takvo od rasturenog KX9010...

Link to comment
Share on other sites

Pregledao sam ovaj oglas http://www.kupujemprodajem.com/Sansui-D-550M-8681815-oglas.htm?filter_id=22122666 i na ovoj slici http://www.kupujemprodajem.com/big-photo-8681815-6.htm primetio nedostatak jednog "rolera".E sad mozda je izvadjen ili ga fabricki nema,predpostavljam da je dual capstan,a ako nije kakva uloga drugog capstan-a bez rolera  :wave2

Link to comment
Share on other sites

:)),djesi Kotor,kuco stara:D,sta ima novo kod tebe?...

Evo me...non stop u neku trku.Ja mislim da je mene ufatio neki hifi i high end virus...opet se spremam nesto da narucujem...Zena me poprijeko gleda,malome sam uskratio marende,a sebi narucio neke ,,zestoke masine,,..hahahahha :D .Ljudi,nije prehlada... :D

Sto ima kod tebe novo :wave2

Link to comment
Share on other sites

Evo jedna lijepa vijest!!!!

Obzirom da ima lijepih uredjaja sa mehanickim teskocama, potrganih zupcanika etc.....rijesenje je 3d printanje.

Prilicno sam se iznenadio kada sam vidio mali zupcanik printan 3d tehnologijom kod prijatelja....Naime na njegovom "teleskopu" koji ima motorizirano postolje za korekciju pomicanja nase lijepe planetice i u sfrhu fotografiranja galaxija sa jako dugom ekspozicijom etc imao je problem sa jednim malim zupcanikom.

Kako je taj dio bio nenabavljiv, ako nije u kompletu, probao je sa 3d printom i on ostao sokiran kako je rijesio problem....Vidim da neki lik ima na njuskalu uslugu 3d printa, pa vama kojima stoji neka zvijer zbog mehanickog problema, dovoljno je imati uzorak i dio izmodelira printer u navodno jako tvrdoj plastici :-) hebote koji SF :-)

Link to comment
Share on other sites

Evo jedna lijepa vijest!!!!

Obzirom da ima lijepih uredjaja sa mehanickim teskocama, potrganih zupcanika etc.....rijesenje je 3d printanje.

Prilicno sam se iznenadio kada sam vidio mali zupcanik printan 3d tehnologijom kod prijatelja....Naime na njegovom "teleskopu" koji ima motorizirano postolje za korekciju pomicanja nase lijepe planetice i u sfrhu fotografiranja galaxija sa jako dugom ekspozicijom etc imao je problem sa jednim malim zupcanikom.

Kako je taj dio bio nenabavljiv, ako nije u kompletu, probao je sa 3d printom i on ostao sokiran kako je rijesio problem....Vidim da neki lik ima na njuskalu uslugu 3d printa, pa vama kojima stoji neka zvijer zbog mehanickog problema, dovoljno je imati uzorak i dio izmodelira printer u navodno jako tvrdoj plastici :smile: hebote koji SF :smile:

 

Idler, hvala Ti najlepse na informaciji :cheers

Ja imam Grundig CF7500 kome je propao zupcanik za servo mehanizam transporta. Imam i drugi dek sa kojeg mogu skinuti deo, ali znam da ce i on vremenom propasti (jer su oba od gumiplastike). Ovo me je podsetilo na zupcanike u jos jednoj opasnoj masini:

 

Juce sam detaljnije pogledao jedan Philips dek: N5756. Kako je ta masina napravljena!!! Moduli, Papst motori od kojih je jedan direct drive skroz zatvoren u livenom kucistu... oklopljen transformator... ma pravo cudoviste od deka. Ne radi dobro: snimak je OK, ali brzo ulazi u zasicenje, a ni reprodukcija nije sjajna. Ja sam pre mnogo godina imao prethodnika, dosta slican Philips, ali vidim da ovaj ima drugaciju glavu, verovatno japansku.

Malo sam se konsultovao i najverovatnije je problem u plavim kondenzatorima ("Philips") i trimerima koji crkavaju, pa me ceka kompletno osvezavanje.

Interesantno je da je profi verzija ovog deka, potpuno ista samo crna i sa mogucnoscu montiranja u rack (N5758) kostala 1950 dolara. Primera radi, Nak 682ZX je kostao 1800 USD.

Jedina opticka mana na deku je plastika ispred displeja: matirala je kao na CD304 plejerima... ne znam za sada kako to da resim.

Dek sam dobio na poklon od SandraNS jos pre godinu dana i sve vreme mi se motao po glavi kada cu krenuti da ga radim...

Link to comment
Share on other sites

Rijesi poliranjem, ako je ravna povrsina treba i polirati na ravnoj povrsini....znaci brusni papir zalijepi za stol dvoslojnom trakom i poliraj uz dodatak paste gradacije po potrebi ili odnesi nekom ko se bavi finim poliranjem...poliranjem farova, satova etc ...

Da li si to nekada probao na CD304? Meni se cini da je plastika matirala ne po povrsini, vec celom dubinom...

Link to comment
Share on other sites

Recimo moglo bi se koristiti i za dd vokmene i njihov zupcanik.

 

Da... samo da nadjemo jedan koji nije pukao :(

Na WM2, na nekim serijama, stavljali su plasticne a ne metalno-plasticne zupcanike, mozda se to moze iskoristiti.

Meni stoje tri DD vokmena od kojih su dva WM-D3 Professional i ne mogu to uspesno da resim. Alex67 je uspeo ali ja nisam toliko spretan.

Link to comment
Share on other sites

Da li si to nekada probao na CD304? Meni se cini da je plastika matirala ne po povrsini, vec celom dubinom...

Nebi znao...vidjao sam 304 vecinom sa normalnom prozirnom plastikom, ali znam da postoji prpblem i pobijele...e dali je dubinski ili ne, neznam....srecom plastika je lijepo kockasta pa bi od Lexana mogao odrezati i obraditi rubove ili staklo te debljine...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...