Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Stigao je moj novi deck Luxman KX 102 od prvog vlasnika, u original kutiji sa service manualom i uputama za rukovanje.

 

Deck je Äudo. KoÅ¡tao je 1000,00 USD 1984 godine.

Dolazi sa CTS automatskim kalibriranjem kazeta te ima Dolby B i DBX.

Ja ga koristim bez reduktora Å¡uma.

Reprodukcija na mom drugom decku  Sony TC KE600S je takoÄ‘er vrhunska.

Ostvario se moj dugogodišnji san jer sam nabavio jedan od TOL deckova toga vremena.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da malo reanimiramo temu :)

Novosti na polici, nisam se mogao suzdržati, Onkyo nikada nisam posedovao (osim malog troglavaša ta-611 ili tako nekako) a ni HK dek a ovaj je valjda medju poslednjima ili poslednji sa komplet sistemom za kalibraciju.

Treba ih oba malo doterati kozmetiÄki, elektriÄno su na prvu loptu ok.

Par sliÄki...

post-9727-0-35548600-1377337854_thumb.jp

post-9727-0-41932200-1377337857_thumb.jp

post-9727-0-00646600-1377337861_thumb.jp

 

Izvinjenje za muzgavost, nije joÅ¡ pao tretman kozmetiÄkog sredjivanja, samo sam na 2070 promenio pastu na pet tranzistora stabilizatora jer se dosta greju a stara je bila skorena. U stvari, dva se greju a tri dobijaju toplotu od njih jer su na zajedniÄkom hladnjaku. To nažalost nije skroz reÅ¡ilo problem, možda ja umiÅ¡ljam ali mi se Äini da se greje viÅ¡e nego Å¡to bi trebalo. Imao li je neko iskustva sa tom serijom dekova, treba li to tako da se greje?

Link to comment
Share on other sites

Da malo reanimiramo temu :)

Novosti na polici, nisam se mogao suzdržati, Onkyo nikada nisam posedovao (osim malog troglavaša ta-611 ili tako nekako) a ni HK dek a ovaj je valjda medju poslednjima ili poslednji sa komplet sistemom za kalibraciju.

Treba ih oba malo doterati kozmetiÄki, elektriÄno su na prvu loptu ok.

Par sliÄki...

ta2070 1.jpg

td470 1.jpg

ta2070 td470.jpg

Izvinjenje za muzgavost, nije joÅ¡ pao tretman kozmetiÄkog sredjivanja, samo sam na 2070 promenio pastu na pet tranzistora stabilizatora jer se dosta greju a stara je bila skorena. U stvari, dva se greju a tri dobijaju toplotu od njih jer su na zajedniÄkom hladnjaku. To nažalost nije skroz reÅ¡ilo problem, možda ja umiÅ¡ljam ali mi se Äini da se greje viÅ¡e nego Å¡to bi trebalo. Imao li je neko iskustva sa tom serijom dekova, treba li to tako da se greje?

Ako su isti ko na 2090 i meni su se grijali....nisam previse obracao paznju...ako mozes dodaj veci hladnjak....nakon grijanja ASCa vise ne obracam paznju na grijanja na drugim dekovima osim ako je ploca promjenila boju :-)

Cestitam na dekovima pogotovo na 2070

Link to comment
Share on other sites

 

Stigao je moj novi deck Luxman KX 102 od prvog vlasnika, u original kutiji sa service manualom i uputama za rukovanje.
 

 

Deck je Äudo. KoÅ¡tao je 1000,00 USD 1984 godine.

Dolazi sa CTS automatskim kalibriranjem kazeta te ima Dolby B i DBX.

Ja ga koristim bez reduktora Å¡uma.

Reprodukcija na mom drugom decku  Sony TC KE600S je takoÄ‘er vrhunska.Btw ovo deck je u stvari TC KA2ES sa Dolby S i manualnom lalibracijom biasa

 

Ostvario se moj dugogodišnji san jer sam nabavio jedan od TOL deckova toga vremena.

 

LUX's tremendous impact on the industry stems from its constant efforts to develop products which were not yet on the marketplace, but in the minds of the audio critics and music lovers. This enabled the company not only to keep abreast of, but ahead of the present technology.

Advanced technology, however, was but one aspect of LUX's success. Running parallel was the excellence in designing as demonstrated by several winnings of the prestigious Osaka Design House Awards starting in 1961 and the latest CES Design & Engineering Awards in 1982 and 1983 for the Contemporary Series - the RX 103 Computer Tuning Receiver and the LUX KX-102 Computer Tuning Deck. There was no such words as adequate in the LUX vocabulary. Not in engineering, design, production, quality control or any other area which might affect the LUX product or reputation. "The absolute best" - that's the sum of LUX's outlook.

This was the fact until LUX run into economical problems in the early 80's, and later became a part of the Alpine Company. That happened when introducing the "Brid"-series in the end of 1984 under the new brand name Alpine/Luxman. That was, for a while, the end of the LUX era and State-Of-The-Art products.

Today, LUX is back on the track with the State-Of-The-Art line.

Link to comment
Share on other sites




 

Stigao je moj novi deck Luxman KX 102 od prvog vlasnika, u original kutiji sa service manualom i uputama za rukovanje.
 

 

Deck je Äudo. KoÅ¡tao je 1000,00 USD 1984 godine.

Dolazi sa CTS automatskim kalibriranjem kazeta te ima Dolby B i DBX.

Ja ga koristim bez reduktora Å¡uma.

Reprodukcija na mom drugom decku  Sony TC KE600S je takoÄ‘er vrhunska.

Ostvario se moj dugogodišnji san jer sam nabavio jedan od TOL deckova toga vremena.

 

 

post-30100-0-51798700-1377346489_thumb.j

post-30100-0-49149400-1377346501_thumb.j

post-30100-0-83949400-1377346528_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

@Sandro

Cestitka za dekove. Meni se 2070 nije pokazao kao nesto posebno, nazalost, nekako nije imao onu transparentnost koji imaju Nak dekovi, posebno na normal trakama. Inace, grejao se dosta tu gde su stabilizatori (ne kao Aiwa 990, ali jeste se grejao).

Harmana sam imao od drugara, izgleda skroz posteno napravljen za taj novac, ali nesto nisam bio odusevljen zvukom - detaljan, ali bez duse kao i mnogi dekovi poslednje generacije. Meni se po izgledu mnogo svidja, mada mnogi ne vole dekove kod kojih se ne vidi kaseta.

 

@Micko

Ovaj Lux spolja izgleda kao ubica :) To je ona serija sto uvlaci prednji panel, ali ne vidim taj deo deka na slikama iznutra.

Mogli su malo  vise da se potrude oko mehanizma, malo je zastarelog dizajna, cak i za to vreme. Ali bez obzira na sve, masina je koju vredi posedovati.

Link to comment
Share on other sites

Da malo reanimiramo temu :)

Novosti na polici, nisam se mogao suzdržati,

 

Izvinjenje za muzgavost, nije joÅ¡ pao tretman kozmetiÄkog sredjivanja, samo sam na 2070 promenio pastu na pet tranzistora stabilizatora jer se dosta greju a stara je bila skorena. U stvari, dva se greju a tri dobijaju toplotu od njih jer su na zajedniÄkom hladnjaku. To nažalost nije skroz reÅ¡ilo problem, možda ja umiÅ¡ljam ali mi se Äini da se greje viÅ¡e nego Å¡to bi trebalo. Imao li je neko iskustva sa tom serijom dekova, treba li to tako da se greje?

sandroNS ti si rešio problem grejanja :thumbsup2 još da nabaviš 2090 i 2900 onkyo i ima da slušaš super muziku uz bezšumno grejanje :wave2

Link to comment
Share on other sites

@Safet, neka greje furunka, kada je sredim kozmetiÄki ima da bude za primer i da, hvala na kafici i ÄaÅ¡ici razmene hi-fi iskustva.

 

@Zoki, nemam pojma oko normal traka, slabo ih troÅ¡im a i nisam uspeo da ga detaljno propustim kroz žice i zvuÄnike. Ovako na prvu loptu ovaj primerak zadivljuje punoćom u donjem spektru kao i solidnom definicijom, blagi loudness efekat ili mi se Äini ali meni prija. 

 

Zanimljivo mi je reÅ¡enje nosaÄa glave, ako sam dobro video a nisam detaljisao, glava se drži sa fiksnim Å¡rafićima (bez opruka i Å¡telovanja) na aluminijumskom nosaÄu koji ima sva moguća Å¡telovanja pa prilikom promene glave sve dodje na svoje mesto ili se samo mora fino doterati geometrija zbog same dimenzije glave a ne mora se sve od nule raditi. User i DIY repair friendly :) Tasteri od kristalno providne plastike su mi baÅ¡ dobra fora i lep mi dek, tanak, Å¡irok i predubok, moćan. 

Ima foru sa Bias kalibracijom a vezano za memorisanje. Pokrene se Accubias, on to odradi i stane, ukljuÄi zelenu lampicu na ekranu i to je to, sve je totalno automatika i elektronika, accubias potenciometar se ne okreće, sve stoji. 

Posle toga korisnik može da lagano gurne potenciometar unutra i drži ga tako, Äuje se klik, ima taster u sebi, i tada ga okrećemo desno-levo i u momentu kada dioda postane crvene boje (dosta je precizna pozicija, mora se lagano vrteti) to je taÄna pozicija za struju bias-a koji je accubias naÅ¡ao malo pre. Ostavimo ga na toj poziciji i snimamo na tu vrstu traka i nakon gaÅ¡enja uredjaja.  

 

HK sam uzeo onako, fore radi, i da, slažem se za analitiÄan zvuk pomala kliniÄan ali u skroz u duhu vremena nastajanja deka i to mu ne mogu uzeti kao manu, takvi su tada bili i to je to. Nema mi onu naglaÅ¡enu mast u donjem registru kao Onkyo ali zato celokupna slika zvuÄi baÅ¡ upeglano. Napomena, nisam im joÅ¡ posvetio pažnju koju zaslužuju prvenstveno zbog nedostatka vremena.

 

Pozdrav

Sandro

 

Link to comment
Share on other sites

EVO......konaÄno da se i ja malo javim, usput Äestitam svima koji su meÄ‘uvremenu nabavili neke nove deckove i neka vas vjerno služe. Kod mene u zadnjih nekoliko mjeseci zaista nije bilo niÅ¡ta novo, jedino Å¡to se tiÄe gramofona i neke DJ opreme. Po savjetima nekih dragih prijtelja i zdravom razumu rijeÅ¡io sam se nekih dekoa i ostavio sebi samo one top modele u near mint i mint stanju (nekih 15 kom.)

 

A ovaj post je u biti posveÄen jednoj ljepoj prinovi koja se zove SONY TC-K870ES koji je definitivno u mint condition. Evo prvih slika. Nadam se da Äe tokom dana imati malo volje da mi joÅ¡ pozira pa Äemo okaÄiti joÅ¡ koju sliku.

post-21344-0-82605400-1378027549_thumb.j

post-21344-0-49937000-1378027562_thumb.j

post-21344-0-87199300-1378027573_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...