Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Troškovnik kod Retromana za renoviranje izgleda ovako :

 

1.

Pripremni i zavrÅ¡i radovi koji ukljuÄuju deložaciju , pravlino skladiÅ¡tenje i ponovno vraćanje na prvobitno mjesto nakon izvedenih radova 23.745 audio komponenata :

20.000 eura

 

2. Sami graÄ‘evinski radovi u sklopu predviÄ‘enog renoviranja koji ukljuÄuju materijal , ruke .....

2.000 eura

Link to comment
Share on other sites

Evo slike delova koji su zamenjeni u elektronici 680ZX kod Retra i mom 682ZX...

 

attachicon.gifIMG_1595.JPG

I na to dodaj zamenu gumica, pranje, podmazivanje mehanike, kalibracija, merenje...

Zoki, kakav je zvuÄno 682 u odnosu na 680? Ja na mojim nisam primetio neku razliku. Naravno 682ZX bolje snima, jer ima podeÅ¡avanja biasa, ali Å¡to se zvuka tiÄe, sve je to blizu sa skoro neprimetnim razlikama. Bar tako ja Äujem :smile:

Link to comment
Share on other sites

I na to dodaj zamenu gumica, pranje, podmazivanje mehanike, kalibracija, merenje...

Zoki, kakav je zvuÄno 682 u odnosu na 680? Ja na mojim nisam primetio neku razliku. Naravno 682ZX bolje snima, jer ima podeÅ¡avanja biasa, ali Å¡to se zvuka tiÄe, sve je to blizu sa skoro neprimetnim razlikama. Bar tako ja Äujem :smile:

 

Bas tako... evo na kraju kada sam resio da ostanem sa jednim 680ZX, moram i njemu da menjam narandzaste kondenzatore, a mislio sam da cu da se provucem :)

Problem sa njima je sto se cesto desi da uredjaj radi par sati dobro i onda pokaze nedostatke... a oni mogu biti razliciti i nekada ih je tesko povezati sa uzrokom.

 

Nisam stigao da ih direktno poredim, odmah vidim da je to ista filozofija zvuka, verovatno su razlike minorne.

682ZX ima onaj ruzni displej u odnosu na 680ZX, ali Nakamichi ni tu nije skroz zakinuo: displej ima veliko vreme gasenja segmenata (decay time) do 0 dB - fakticki se ponasa kao VU metar. Preko 0 dB postaje pik metar sa neuporedivo brzim odzivom. Sjajno resenje.

 

682ZX poseduje i Dolby C, koji je implementiran kao kod prvih verzija Bang&Olufsena Beocorda 9000, a to znaci preko dva Dolby B kola u seriji. Verovatno da tada jos nisu postojala specijalizovana Dolby C kola. Velicina Dolby C koderske/dekoderske ploce na 682ZX zauzima malo manje od polovine deka, te zato nije ni stao displej iz 680ZX. Sve me podseca na prve primerke Dolby S dekova. Kako ovaj Dolby C funkcionise ne znam zasigurno, ali pretpostavljam da se opseg deli u dva segmenta, te svako kolo pokriva odredjeni opseg.

Link to comment
Share on other sites

Troškovnik kod Retromana za renoviranje izgleda ovako :

 

1.

Pripremni i zavrÅ¡i radovi koji ukljuÄuju deložaciju , pravlino skladiÅ¡tenje i ponovno vraćanje na prvobitno mjesto nakon izvedenih radova 23.745 audio komponenata :

20.000 eura

 

2. Sami graÄ‘evinski radovi u sklopu predviÄ‘enog renoviranja koji ukljuÄuju materijal , ruke .....

2.000 eura

Nenchi skoro da si u pravu, samo pravljenje nove police u koju sam smjestio moje ljubimce je trajalo tri puta duže nego što je su trajali grubi radovi tipa rušenja, razbijanja betona, kopanja i vanjenje starie instalacije :)

post-15891-0-30640000-1375136963_thumb.j

post-15891-0-02240900-1375137017_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Sinoc sam stigao da se (najzad) pozabavim igranjem sa operacionim pojacavacima. Izabrao sam, iz odredjenih razloga, Kenwood KX9010 kao "zamorce" i modifikovao sam iskljucivo sekciju za reprodukciju deka. Rezultat je vise nego dobar. Vise informacija cim stignem...

Link to comment
Share on other sites

Zoki hvala ti Å¡to sam imao sreÄe i tebe za prijetelja pa sam doÅ¡ao u posjed jednog dugo željenog Nakamichija 680ZX.

Dek je Äista poezija i preporuÄio bih ga svakome, pored njega Äovjek jednostavno nema potrebe poželjeti iÅ¡ta viÅ¡e.

ZahvaljujuÄi Zikijevoj nesebiÄnoj pomoći uz Naka i ovo je joÅ¡ doÅ¡lo u moju kolekciju.

Hehe retro kada ga budes slusao i gledao, vidjet ces da taj dek zasluzuje ime i prezime :-)
Link to comment
Share on other sites

Juce sam uspeo da pokrenem Sony TC-K777 ESII. Doduse, nista mu nisam radio, to tek predstoji.

 

Kako ovo cudo svira! Neverovatno snazan zvuk, pun bas, a detalji sjajni. Nemam nijedan noviji Sony TC-K9xx ES, ali dobro im pamtim zvuk jer sam ih dugo posedovao. Ovaj 777 ES je definitivno bolji: snazniji bas, a otvoreniji. Karakter vise podseca na TEAC Z6000.

 

Za razliku od novijih Sony 9xxES, njemu svi potenciometri rade besprekorno. Da se razumemo, veoma volim sve te Sony dekice, ali mislim da je ovaj 777ES zaista vrh njihove produkcije, pored TCK88B. Jedino ostaje pitanje zasto nisu stavili 3 DD mehanizam iz TCK666ES, vec su ukomplikovali.

 

Naravno, ovo je samo preliminarni test da znam sta me ocekuje tokom sredjivanja deka.

 

Nabavio sam i Luxman K12, mrcinu od dvoglavog deka, veoma je bio skup u svoje vreme (995 USD). Zahvaljujem se forumasima koji su me kontaktirali i odustali od aukcije na Limundu kako bih se dokopao ovog deka. Jos jednom hvala najlepse, pravi ste drugari.

 

Dek je stigao i nema nijedan originalni sraf na poklopcu. Takodje, 5 dugmadi na prednjoj ploci nije originalno, sto je steta. Iznutra, ne vidim da je cackan, mehanika mora kompletno da se sredi a dek prekida reprodukciju na jednom kanalu, sumnjiv mi je rele, onako na prvi pogled.

 

Zvuk pri reprodukciji tudjih snimaka je... kako bih rekao... verovatno se stariji forumasi secaju Komisiona po Beogradu i onih cuvenih UNISEF vokmena iz osamdesetih na cetiri baterije i sa tri dugmeta (Play-Stop-Forward). E, ovaj dek od 160.000 jena zvuci bas tako... jadno, kompresovano, bas sumnjam da moze da mu ide ispod 100-150 Hz. Bice ovde posla da on prosvira.

 

Za razliku od njega, moja jos uvek rastavljena dvoglava Toshiba PC6030, iz iste epohe i slicne cene, svira kao vrhunski dek, iako je jos nisam sredio do kraja.

 

Slike Luxmana cim stignem...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...