Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Evo i moje nove "igraÄke",Jvc TD-V711.Ovom prilikom se zahvaljujem Älanu seven na iskrenom opisu stanja deka i saradnji. :cheers

 

 

 

 

 

 

ÄŒestitam na nabavci kolega, uživaj u novoj igraÄki.

 

Ja u kolekciji imam TD-V1010 i TD-V621, ta serija JVC-a mi je omiljena

Link to comment
Share on other sites

700zxl je prekrasan stroj!!! Svaka cast.....TCD 910 isto....imao sam godinama 3014 ali godinama u problemima......ni jedan dek nije izvlacio iz trake maksimum kao taj 3014, a i 910.... nisu bezveze mnogim hardcore dekofilima aprolutni no1 sto se tice kazetofona.

3014 je imao problem da bi bez veze stao...nekad za pola sata, nekad za mjesec dana, bio u dva servisa, svaki put rastavljan i sastavljan u servisima da mi bila muka...jer, ako sve na prvi pogled izgleda savrseno...u servisu radi, kaze serviser pa dek je savrsen, doneses ga kuci on radi pa nakon par dana stane :-/ ...vratim ga u servis i fala bogu covjeku na stolu napravi autostop, pa rastavljanje, pa kaze serviser da je promjenio to i to, da ce valjda raditi....trala...lalaaaa i tako u krug sa najneugodnijim kvarom koji se manifestira bez ikakvih pravila uffff muka ziva.

Link to comment
Share on other sites

Evo mog iskustva sa JVC TDV711:

 

Veoma je lepo napravljena masina, posebno je mehanika kvalitetna. Narocito su mi se dopali metalni tasteri za transport.

 

Zvucno nije bogzna sta - solidan dek koji je spadao u visu klasu, fali mu prenos emocija sa originalnog snimka i hoce da se muci sa gornjim opsegom kada se iskljuci HX Pro, najfinije detalje ne moze da ponovi bez velikog truda. Komad koji sam imao je bio u perfektnom stanju, a primetio sam da mu prijaju hrom trake vise od normalki, sto je standardno za dekove te klase. Sve u svemu, on izgleda prelepo i kao tenk u isto vreme, veoma kvalitetno je napravljen ali zvuci koliko je i kostao: 620 USD, to je nesto preko 1.000 DEM bilo u to vreme. TDV1010 je, iako skoro identican (mehanika, spoljasnjost) iznutra jos ozbiljnije uradjena masina i po meni osetno bolji za malu razliku u ceni (700 USD). Evo i testa tri musketara, ima dosta slika: http://zokiaudio.com/?p=242&lang=sr

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Å¡to se zvuka tiÄe , ja prezadovoljan , pogotovo iz razloga Å¡to ja imam oko 1000 snimljenih kazeta na sigurno dvadesetak razliÄitih deckova , i Å¡to je meni pogotovo važno , tuÄ‘e snimke reproducira po mojoj "mjeri" , ovog mog sam nabavio u paketu sa rt909 i zato ga valjda joÅ¡ i Äuvam .....

Link to comment
Share on other sites

Molio bih vas da više ne ložite oko dekova, jer sam, iako zakleti ljubitelj digitalije, upao u ozbiljna razmišljanja da kupim sebi dek.

 

( :facehearts )

 

Имаш моју подршку! 

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...