Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

@monitor-wala brate 80% si u prawu za exceliu...Uzeo dwe 95,jednu koristio malo,prodao...drugu otpakowao pre dwe god,i pred Nowu god,otisla dalje..dbx!,neprikosnowen!Specificna filozofija zwuka.wrata-sistem udice,zatezanje...Iako je bila okarakterisana kao>Work horse<,to je bio njen maximum...Inace dizajn!.jedan od wrhunskih! u zadnjih 30god...Odawno sam na 680ZX,swe iz te serije...Jednostawno totalno drugacije,neponowljiwo,neuporediwo(Tonski aspekti...).I kad sam je otudjio dalje,cekao sam,sam sa sobom godinu dana:)...A,bila nowa,neotpakowana...

Link to comment
Share on other sites

Imao sam nekoliko 007 i 009 excelia i nisam nikad imao sa njima problema.....redovni servisi i tjeraj, ja uvijek na njima dampiram elektromagnet pa ga stisam za bar 80%, jer onaj udarac me uvijek smrzne...pokusao sam taj sistem stabilizatora zavoliti,ali nije islo ;-) Inace po meni jedan od 5 najljepsih dekova svih vremena je 009 cak i ispred 9000 koja je bila kod mene prije nekoliko mjeseci....9000 je prekrasna, ali 009 nije namjerno bahata i prepotentna...jednostavno je savrsena, a i zvuci fantasticno.

Link to comment
Share on other sites

El bio pozlacen iz osobne kolekcije Saddama? :-)

Btw njemu se moze elektromagnet i iskljuciti i staviti sistem u lock polozaj tako da mu je stabilizator aktivan uvijek bez tog nesimpaticnog lupanja. Ruka koja stisce sam stabilizator ce biti u polozaju kad se vrata zatvorepa nece ljudi koji ga prvi put vide pitati " a sta je sa tim dekom"?" Cudno rjesenje koje bi trebalo drzati kazetu na mjestu, ali ju zato sokira svaki put kod zatvaranja kao da ju na pod bacis.

Link to comment
Share on other sites

Ма тај ÑиÑтем забрављивања је тотално без везе. То је Ðива нешто мозгала.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

ne nawedoh da komentarisem exceliu 009.Jedna stwar mi je uwek ostala u secanju!Kod tog sistema zatwaranja wrata,nikad se nije desilo da wrata wremenom popuste,nenalegnu.ili nerawnomerno zategnu sa swih strana!Elem,kad god bih ih zatworio iwica poklopca je uwek,ali uwek bila u rawni dela,ili okwira u koji ulazi,tako da se nije osecao prelaz prstom sa dela iwice wrata,na deo u koji ulegnu!,-totalno rawno bez izbocine,ili ulegnuca u odnosu na masku gde nalezu!...Interesantno je to,sto se taj deo maske na wratima skida,i uwek se wracao besprekorno tacno u leziste,sa swih strana!...

Link to comment
Share on other sites

Moj skromni doprinos temi.

 

Kada sam krenuo da se bavim najzanimljivijim delom Hi-Fi sistema, kasetama, bilo je ovako:

 

1. nekakav mono reporterski kasetofon, neznam više koje marke (EI ?), to je kraj 70"-ih

2. Grundig radio kasetofon po licenci, taj je bio otporan na sve, kraj 70"-ih i poÄetak 80"-ih 

3. Sony TC-FX44 kasetdek, poÄetak 80"-ih

4. Marantz SD 3510 kasetdek, sredina 80"-ih

5. Luxman K-106 kasetdek, kraj 80"-ih

 

--  tužna i nužna rasprodaja svega 90"-ih  --

 

6. Sony TC-K 570 3G kasetdek

7. AKAI GX-65 MkII 3G kasetdek

8. Marantz SD 720 3G kasetdek

9. AKAI GX-75 MkII 3G kasetdek

 

Slike ova 4 "sveža" idu uskoro.

 

Pozdrav bratiji i ljubiteljima kaseta.

Link to comment
Share on other sites

^^ Ne radi ti slovo "V" na tastaturi :)


ha, ha... :lol: dobar si...

 

Da se vratimo na temu, moj prvi dek je bio Marantz M 5120. Ne možete da zamislite koliko sam bio srećan  :bounce .

Jedan od posljednjih je bila Aiwa XK-009, jer poslije nje je samo Nak mogao doći u obzir, a nije baš bio "pri ruci" tada. Istovremeno sam koristio nju, Technics RS-B 965 i Akai GX-95.

Komentar:

Svi su lijepo izgledali (svaki na svoj naÄin), imali su po 3 glave, cal test, ..., i tu se svaka sliÄnost zavrÅ¡ava jer Aiwini snimci su bili izvan dometa ova dva TOP modela. Nije bio bitan tip a ni starost kasete.

 

Imao sam dosta dekova :thumbsup2 , kasnije ću ih i nabrojati...

Link to comment
Share on other sites

@Zoki 

Pažljivo sam proÄitao tvoj tekst o 680ZX i uživao u svakoj reÄenici!

Pitanje:

PoÅ¡to 680ZX ima  Auto Azimuth Alignment sistem kalibracije,

da li to znaÄi da je na njemu moguće snimiti savrÅ¡enu test azimut kasetu

sa test tonovima koja bi se koristila za podešavanje azimuta na ostalim dekovima?

Link to comment
Share on other sites

 

Pitanje:

PoÅ¡to 680ZX ima  Auto Azimuth Alignment sistem kalibracije,

da li to znaÄi da je na njemu moguće snimiti savÅ¡enu test azimut kasetu

sa test tonovima koja bi se koristila za podešavanje azimuta na ostalim dekovima?

 

ЗавиÑи од подешеноÑти Ñамог дека а и азимута на којем би била Ñнимљена теÑÑ‚ каÑета.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Evo odgovora :)

 

  • Bice test Hitachija, samo da stignem... Onkyo dekova sam imao samo par, nemam ih uslikane. Ako neko poseduje dobar Onkyo dek i moze da mi ga posalje na mesec dana, rado cu ga testirati, opisati i uslikati. Vec dugo trazim (van eBay-a) Onkyo 2900 i ne mogu da ga nadjem.
  • Sto se tice varijabilnog azimuta kod 680ZX, on zavisi od podesenosti glave za reprodukciju (da ne spominjem vodjice) i to je krucijalno da bi se islo dalje. Potom je bitna podesenost glave za snimanje same elektronike za njen auto azimut. Na kraju se dobije jedna interesantna jednacina i covek se zapita nije li mozda bolje uzeti neki dek sa kvalitetnim sendvic (Revox B215) ili diskretnim glavama za snimanje test trake. Ja sam svoju glavnu test traku snimio davno na Pioneer-u CT95 cije su glave za snimanje i reprodukciju upasovane u deseti deo mikrona, po tvrdnji proizvodjaca.
Link to comment
Share on other sites

Zoki odlican test po meni najljepseg deka svih vremena koji mi je na prvoj listi uz nestvarni 1000 zxl....ovaj dek ko ima i proda mora patiti cijeli zivot za njim.

 

Ahahahahha, zato sam ih i nagurao tri tokom godina. Obzirom da nemam sest usiju, jedan je prodat a i ovaj drugi ce da uskoro ide na put. Ostaje mi treci koji izgleda kao iz radnje, takvo stanje nikada nisam video na 6xx seriji.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

  • . Onkyo dekova sam imao samo par, nemam ih uslikane. Ako neko poseduje dobar Onkyo dek i moze da mi ga posalje na mesec dana, rado cu ga testirati, opisati i uslikati. Vec dugo trazim (van eBay-a) Onkyo 2900 i ne mogu da ga nadjem.

 

Imam ja 2760, treba da se pretrese i sredi.Moj predlog je, uzmeÅ¡, srediÅ¡ ga o mom troÅ¡ku, a testiraÅ¡ i slikaÅ¡ o svom troÅ¡ku!  ;)  :D 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...